Jump to content
Dogomania

Bez nadziei na godną starość? DS i DT na wagę złota!


Lotos

Recommended Posts

Artykuł o seniorkach w porannym- [B]dreag[/B] misja spełniona! :-) [B]Psi[/B] strzyżonko stada dreag było- wszystko według planu! :-), to która sunia dreag poszła pod maszynkę jako gratis? Najmniejsza, czy największa? A może średnia Iga?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Maia[/B] wszystkie były płatne taki ze mnie [B]ZACHŁANNY[/B] człek na kasę :diabloti: ale obietnicy dotrzymam gratisik obiecany będzie :lol:

Artykuł rewelacja :) Jeszcze raz dziękuję [B]dreag[/B] :loveu:

I Iwcio z Loką się załapali do happy endu :lol: tylko ciekawe co one o tym sądzą? Jak im się u nas podoba

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psi']Artykuł rewelacja :) Jeszcze raz dziękuję dreag :loveu:
I Iwcio z Loką się załapali do happy endu :lol: tylko ciekawe co one o tym sądzą? Jak im się u nas podoba[/QUOTE]
Nie dziękuj, to dla psiaków:). Gdyby było więcej miejsca, to ten tekst na pierwszej stronie byłby dłuższy i bardziej chyba "chwytający" za serce, ale za to może ktoś w którymś psiaczku ze zdjęcia się zakocha i będzie kolejny happy end. Fajnie, że się ukazało co się ukazało, ale najważniejsze, by był z tego jakiś odzew dla choćby jednego staruszka, wtedy byłabym przeszczęśliwa.
Jestem wdzięczna [B]pani z Janinie z Porannego[/B]:loveu:, że zechciała wstwić te moje "wypociny".
Myślałam, że najpierw będzie inny psiak (wg kolejności opisywanych historii), ale chyba masz w gazecie jakieś znajomości:cool3:.

A co do [B]Iwa i Lolki[/B], to ich musisz pytać, chyba, że przeprowadzę z nimi wywiad i Ci napiszę;).
[quote name='Maia']Artykuł o seniorkach w porannym- [B]dreag[/B] misja spełniona! :-) [/QUOTE]
Nawet dwa i ciąg dalszy nastapi;).
[quote name='psi'][B]Maia[/B] wszystkie były płatne taki ze mnie [B]ZACHŁANNY[/B] człek na kasę :diabloti: ale obietnicy dotrzymam gratisik obiecany będzie :lol:[/QUOTE]
[B]Maia[/B], widzę, że nadajesz się na managera, dbasz o moje interesy;)[B].[/B]
Właściwie to zachętę [B]psi[/B] potraktowałam jako żart, ale skoro już tak oficjalnie przyklepane, to kiedyś z miłą chęcią skorzystam:). Wczoraj nawet przecież nie mogłam, bo gazeta dopiero dzisiejsza, nie:razz:? Więc darujemy psi tą zachłanność na kasę:eviltong:. Niewiele wzięła, zapłaciłam bez piśnięcia:lol:.
O kurcze, normalnie jak reporterka na etacie, dostanę wynagrodzenie, pewnie nawet lepiej płatne niż w gazecie:evil_lol:.

Edited by dreag
Link to comment
Share on other sites

[quote name='dreag']
[B]Maia[/B], widzę, że nadajesz się na managera, dbasz o moje interesy;)[B].[/B] [/QUOTE]

He he Aga to może jakieś referencje mi napiszesz?:cool3:Zdolności pisarskie posiadasz :p Przydały by się do CV przy szukaniu pracy:eviltong:
I w taki sposób każdy dba o swój interes;)

A artykuł duży, fajnie, psi i Twoje czarne i białe śliczności w gazcie opisane :-). Super!

Link to comment
Share on other sites

Akcja białostockiego Schroniska dla Zwierząt "Powitaj wiosnę z Reksem" z pewnością się udała:) Tylko od godz 10 do 11 domek znalazło 7 dorosłych psiaków i 3 maluchy:):):):):) tak napisała na FB [B]dobra duszyczka[/B] :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dreag']Oby tylko były to same dobre domki i na stałe... Z całego serca życzę psiakom ODPOWIEDZIALNYCH opiekunów.[/QUOTE]
tak samo napisałam na FB oby to były odpowiedzialne adopcje ..... szukam domku temu smrodkowi staruszkowi Alikowi na wielkość pekińczyk tylko o grubszej kości ;) ale na razie nikt go nie chce :( mimo,że mały i kontaktowy

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

byłam tydzień temu w schronisku i przerażający widok był :( dużo jest NOWYCH starych psów :( dlaczego ludzie to robią? Oczywiście sporo jest również psów w typie bulowatych młodzików takich 2 latków czyżby DRESOM się znudziły lub za mało atrakcyjne w wieku dojrzałym się stały lub a raczej na pewno wyglądem odbiegają od pierwowzoru no bo przecież szczeniak kosztował tylko 300zł to co tu CUDÓW wymagać :roll:

podrzucę staruszki na pierwszą może ktoś zajrzy i choć pocieszy bidule,że starość muszą spędzić w schroniskowym kojcu i budzie a większość widać,że swoje dobre latka grzało na kanapie przy boku człowieka ehhhhh :(

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, że bez szeroko zakrojonej akcji ogłoszeniowej domu się tym psom nie znajdzie :( Chociaż z drugiej strony widzę, że np. Haker jest ogłaszany bardzo intensywnie i cisza... No ale to też specyficzny przypadek, bo jest duży, w naprawdę podeszłym wieku i niewidomy. Mimo tego myślę, że są w schronisku staruszki (takie wg ludzi staruszki tj. 7-8 letnie typu Fazka, która naprawdę fajnie wygląda mimo że nie ma "około roku") niewielkie, "blokowe", jak zauważyłaś "kanapowe" i widać, że wywalone z domu, a nie jakieś dzikusy czy łańcuchowce, które spokojnie wyemigrowałyby w Polskę czy znalazłyby dom na miejscu gdyby tylko w końcu jakiś zmasowany wolontariat w schronisku ruszył.. Zwłaszcza myślę o tym, że w Polskę, bo na naszym Podlasiewie ciągle przeważa ciemnogród i buractwo jeśli chodzi o adopcje psów... Ale jeśli wg schroniska ogłaszanie psów na ich stronie internetowej i w Pupilach i jakaś słabo rozreklamowana stronka na FB przy ponad 200 psach jest wystarczająca to ja się wcale nie dziwię, że te psy tam siedzą i siedzą... i będą siedziały... A już na pewno udałoby się wypchnąć psy młode czy w typie ras żeby tym staruszkom zrobić jakieś lepsze warunki.

Link to comment
Share on other sites

Bakteria masz rację bez ogłoszeń słabe szanse mają psy bo jak maja znaleźć domki jak ich nikt nie widzi :roll: nie każdy ma odwagę iść do schroniska .
Wolontariat jest słaby jedynie na FB fajna osóbka robi dużą robotę ale to i tak kropla w morzu :(
Co do poziomu naszego Podlasia to po części się z Tobą zgadzam nie wiem czy czytałaś ostatnio BO i teksty dotyczące mojej osoby komuś się nie spodobało ,że zachęcam do adopcji .Oczywiście wszystkie wpisy już moderator skasował.
Lucjan-Haker ogłaszany jest cały czas ale było jak na razie tylko 5 zapytań o niego :( może ,żeby nie był ślepy miał by większe szanse ????

Link to comment
Share on other sites

Tak, czytałam.. Ewidentnie nadepnęłaś na odcisk komuś kto się zajmuje PRODUKCJĄ pseudorasowców, ale myślę, że nie ma co na takich tracić energii ;) tylko robić swoje, a zawsze znajdzie się ktoś komu to nie będzie pasowało czy będzie miał z tym jakiś problem. Tylko, że to jego sprawa. Skoro nie rusza go sumienie i nie potrafi wykalkulować, że przy takiej liczbie bezdomnych psów domnaża kolejne, które zasilą schroniska, to cóż...
Co do Hakera to jest też dużym psem, potrzebuje przestrzeni... Nie widzę go raczej w bloku na 4 piętrze czy w centrum miasta... Ale te pozostałe pieski, typu Alik? Idealne nawet do bloku, czy dla starszej osoby. Tylko trzeba je światu pokazać! A co do FB schroniskowego to ostatnio widzę, że radośnie to raczej ogłaszają się tam pseudowłaściciele mnożący kundle, i nikt nie wspomni nawet o konieczności sterylizacji czy porządnie nie "wytłumaczy" tylko raczej jest seria zachwytów i uśmiechniętych minek nad "słodkimi pieskami" :angryy: a schroniskowych psiaków jest zaledwie kilkanaście... Trochę to mija sie z celem. A szkoda bo przez FB dużo psów znajduje domy albo inną pomoc typu ogłoszenia, transport itp.

Link to comment
Share on other sites

Ja się takimi osobami nie bardzo przejmuję ;) tylko nie lubię jak kłamstwa wyssane z palca są mówione :angryy: mógł mi zarzucić zachęcanie do adopcji czy namawianie na kastracje i sterylkę lub namolne wiercenie dziury na temat bezdomniaków ale ,żebym ludziom w portfel zaglądała to PRZEGIĄŁ

Alika nie ma w schronie przynajmniej go nie znalazłam a nie miałam kogo spytać czy został adoptowany czy też przestawiony i się schował w budzie .

Lucjan nie nadaje się do bloku bo jest dużym psem i może mieć potem problem z biodrami (kto go po piętrach będzie nosił jak łapki zaczną odmawiać posłuszeństwa?).Ślepota tu nie przeszkadza bo tego nauczyć się może ale bioderka mogą w końcu dać o sobie znać (te zimy spedzone w budzie)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[COLOR=#000000]Przepraszam że się wetnę ale sytuacja MEGA PILNA[/COLOR]

[COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]Dramatyczna sytuacja w schronisku w ruskiej wsi !! Potrzebujemy wsparcia finansowego, potrzebne są również auta do przewiezienia psiaków ze schroniska do DT , oraz ręce do pomocy na miejscu !! My nie prosimy, My błagamy.[/COLOR][/COLOR][/COLOR]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228417-Dramat!!-Ruska-wie%C5%9B-!!-Potrzebny-transport-DT!-POMOCY!!!!!!!?p=19257460#post19257460"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...0#post19257460[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[h=6]Powoli tworzymy forum, jest jeszcze sporo do zrobienia, ale można się już rejestrować. Zapraszamy wszystkich przyjaciół siwych mordek, razem możemy zrobić więcej dla zwierzaków potrzebujących pomocy!
Chcemy także połączyć miłośników starszych psów, by wreszcie mieli swoje miejsce w internecie. Porady, dzielenie się radościami i smutkami, wymiana doświadczeń i inne...

[URL]http://psiegranemarzenia.pl/forum/[/URL][/h]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...