Jump to content
Dogomania

DON w domu czy w ogrodzie?


Recommended Posts

Halo! Halooo! coś mało się na tym forum ostatnio dzieje :)

Mam pytanie: jakie jest Wasze zdanie lub jak Wy właściciele chowacie swojego DONka - na dworze (chodzi mi np. o ogród przy domu+własny kąt w postaci kojca) czy jedynie w domu?
Czy uważacie, że pies ten stworzony jest tylko do bytowania w domu, czy może lepiej czuje się na wolnej przestrzeni?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Każdy pies woli przebywać na wolnej przestrzeni, ale też ONy jako zwierzęta potrzebujące stałego kontaktu z człowiekiem i pracy najbardziej lubią przebywać w towarzystwie człowieka ;)

Ja osobiście trzymam swojego mixa DONa w mieszkaniu (bo mieszkam w dużym meiście), ale codziennie ma zapewnione spacery + jeden dość dlugi i ma dużo ruchu i ćwiczenia na świeżym powietrzu. W domu i tak tylko śpi w większości, szczególnie w te upały :)

Jednak jeżeli miałbym swój ogródek, nie ograniczałbym mu dostępu do niego, choć pies spałby w domu i tak samo mógłby w nim przebywać kiedy chce ;) A on ogólne nie lubi domowników odstępować na krok, więc myślę, że też większość czasu spędzalby z nami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja mieszkam w domu. Mój pseudo don ( z pseudohodowli niestety:roll:) ma wejście do domu kiedy mu się podoba. Na podwórku ma budę, z której korzysta w chwilach zagrożenia ( np. jak się mu chce uszy czyścić, albo jak jest chorawy i trzeba mu lekarstwa dać), ewentualnie jak deszcz pada. W nocy spał w niej może z dwa razy, a buda stoi od 1,5 roku.

Chester w lecie w domu bywa rzadko, najczęściej przyjdzie jak się coś w kuchni dzieje.. A w gorące dni leży w piwnicy, bo tam najchłodniej. A w takie dni jak dzisiaj, generalnie jesień, zima, szczególnie jak pada potrafi cały dzień w domu siedzieć. Chyba że to śnieg, to wtedy trzeba go do domu przytargiwać ^^.
Generalnie pies się czuje dobrze tam gdzie aktualnie ma ochotę być :D.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie... Ja mam podobne pytanie. Mój (przyszły :D) DONek bd cały czas przebywał w domu. Wyjątek bd to spacery, na których będzie załatwiał potrzeby fizjologiczne. Będą trwały jedną albo dwie godziny. Będzie ich w zależności od potrzeby zwierzaka. Czy taki tryb życia bd w miarę odpowiedni dla pieska? Czy nie będzie mu to szkodziło?

Link to comment
Share on other sites

Moj dwa donki też są w domu jednak maja zapewnione dwa krótkie spacerki i jeden cztero godzinny na łąkach gdzie cwiczymy posłuszeństwo a następnie bawimy się piłeczkami i ogony ganiają się jak szalone a po powrocie do domu nie mają siły nawet żarełka zjeśc tylko idą luli .Po godzince wstają papusiają i szaleją po domu z dzieciorkami:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mojego kochanego Cobka kupiłam mieszkając w bloku na 4 piętrze. Wszyscy mi mówili, ze męcze ONka w ciasnym mieszkaniu. Kupiliśmy dom... . Między innymi żeby Coberek miał podwórko jak wszystkie "normalne" psy. No i cóż. Coberek wolał nas i siedzenie z nami w salonie. Pies wychowany blisko ludzi zawsze wybierze ich od wolności czy wygody. Cobka już nie ma. Teraz mam 4 miesięcznego Bumerka DONka, który mieszka na podwórku w kojcu. Co leprze nie wiem. Napewno emocjonalnie byłam bardziej zwiazana z Cobe, bo był ze mną we dnie i w nocy jak mój stróż... jest nadal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...