Jump to content
Dogomania

VEGA - wycofana Amstaffka uratowana przed śmiercią! W swoim wlasnym DOMU !!Kciukasy!


Kana

Recommended Posts

  • Replies 788
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale jestem mądra!
Wymyslilam!

Zamiast kupowac taka np. bramke
[url=http://allegro.pl/item715090574_super_bramka_zastawka_otwierana_nowa_bukowa.html]SUPER!!! BRAMKA-ZASTAWKA ''OTWIERANA'' NOWA BUKOWA (715090574) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Napisze do kilku sprzedawcow takowych bramek o przerobienie mi takiej bramki.
Zamiast szczebelek okraglych, ktore na pewno skuszą pchlarzy do gryzienia i wyrwania, potem przerobienia na trociny poprosze o grube listwy / deseczki z malymi odstepami od siebie tak zeby nie mogly wsadzic pyska by wyrwac deseczke :D !!! Bedzie na pewno lepsze, bezpieczniejsze i solidniejsze.

Jak mi ktos powie ze to zly pomysl to sie zalamie :mad:
Cala noc myslalam nad tym :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że tą bramkę to albo zeżre, albo wyłamie.... Już sama nie wiem co lepsze... Może jednak jak behawiorystka powiedziała, że kennel ok, to zastosować?
Obawiam się, że jak dobiorą się do bramki (Vega w szczególności) mogą powbijać im się drzazgi w język, lub co gorsza w gardło. I dopiero wtedy będzie problem...
Jak mój Avanti był młody, to też mieszkaliśmy w tzw. otwartym mieszkaniu... Zablokowaliśmy mu przejście do innych pomieszczeń kawałkiem płyty kartonowo-gipsowej, wysokiej na 1 m. I dopóki nie podrósł i jej nie przeskoczył, zdawała egzamin... Bo ni cholery nie mógł jej wygryźć, a drapanie nie przynosiło efektów. No i zawsze kawałek płyty jest tanszy niż bramka...

Link to comment
Share on other sites

O to też jest dobry pomysł, pełna bramka, żeby nie było punktu zaczepienia ;)
Behawiorystka powiedziała, że kenel, to poczucie bezpieczeństwa, ale Vega ma sie czuć bezpieczne wśród ludzi, a nie w klatce, prawda? Nie jestem fachowcem, to tylko moje laickie odczucia :)
Vega ma w genach poradzenie sobie z najtrudniejszym "drzewnianym" przypadkiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Kurde no nie wiem.
Nie chcialabym obydwoch wsadzic do kennela.
Sprobuje z bramką.
Rozmawialam z facetem.
Powiedzial ze zrobi.
Mam mu napisac meila.
Napisalam ze chce aby deseczki byly jak najblizej siebie lub w miare mozliwosci jedna kolo drugiej.
Ale czy on to zrobi ...

Zobaczymy czy zda to egzamin... :mad:

Link to comment
Share on other sites

W koncu mi sie przypomnialo jak mam juz internet o tym, ze wedlug rad behawiorystki mialam zamowic D.A.P.
Zamowilam w sklepie Kącik Pupila.
Nawet fajnie pisza o nim :

[IMG]http://www.kacikpupila.pl/sklep/images/fotosy/Ceva/dap_dyfuzor_pies.jpg[/IMG]

[quote]D. A. P ( DAP - Dog Appeasing Pheromone ) 48 ml + dyfuzor
U ssaków wszystkie karmiące samice uwalniają substancje zapachowe zwane „appeasing pheromones” (z ang. appease – uspokajać, załagodzić), których zadaniem jest uspokajanie potomstwa. U psów „appeasing pheromones” wydzielane są przez gruczoły łojowe bruzdy międzysutkowej karmiącej suki. Feromony te uspokajają szczenięta w sytuacjach niepewności i dodają otuchy szczególnie w nieznanym otoczeniu i zetknięciu się z nowymi doświadczeniami. Badania wykazały, że uspokajające właściwości tych feromonów utrzymują się również w dojrzałym wieku. Jak dowodzą badania weterynaryjne, D. A. P. Posiada wszystkie właściwości naturalnych „appeasing pheromones”.

Skład: syntetyczna „appeasing pheromones” psów 2%, wypełniacz do 100g

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]D.A.P. ( - Dog Appeasing Pheromone ) pomaga hamować lub chronić przed stanem niepokoju i niepewności wyrażonych następującymi objawami u szczeniąt i psów doroslych: [/SIZE][/FONT]

[LIST]
[*][B][COLOR=Red][I][U][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]niszczenie przedmiotów [/SIZE][/FONT][/U][/I][/COLOR][/B]
[*][B][COLOR=Red][I][U][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]brudzenie w domu [/SIZE][/FONT][/U][/I][/COLOR][/B]
[*][COLOR=black][I][U][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]wycie [/SIZE][/FONT][/U][/I][/COLOR]
[*][COLOR=black][I][U][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]szczekanie [/SIZE][/FONT][/U][/I][/COLOR]
[*][COLOR=black][I][U][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]nadmierne lizanie się [/SIZE][/FONT][/U][/I][/COLOR]
[/LIST]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]D.A.P.- dodaje psu otuchy w następujących sytuacjach, które mogą go niepokoić:[/SIZE][/FONT]

[LIST]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]sztuczne ognie [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]wizyty u lekarza weterynarii [/SIZE][/FONT]
[*][B][U][I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Red][SIZE=2]goście [/SIZE][/COLOR][/FONT][/I][/U][/B]
[*][B][U][I][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Red][SIZE=2]nowe nieprzewidywalne sytuacje[/SIZE][/COLOR][/FONT][/I][/U][/B]
[/LIST]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]D.A.P Pomaga odnaleźć się w nowym otoczeniu, jak: [/SIZE][/FONT]

[LIST]
[*][I][B][U][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Red][SIZE=2]nowy dom [/SIZE][/COLOR][/FONT][/U][/B][/I]
[*][I][B][U][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Red][SIZE=2]nowy właściciel [/SIZE][/COLOR][/FONT][/U][/B][/I]
[*][I][B][U][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][COLOR=Red][SIZE=2]przeprowadzka [/SIZE][/COLOR][/FONT][/U][/B][/I]
[/LIST]
[SIZE=2][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][B]Sposób użycia:[/B]
Włączyć D. A. P w pomieszczeniu, w którym pies przebywa najczęściej w ciągu dnia lub w pomieszczeniu, gdzie obserwuje się nienaturalne / niepożądane zachowanie psa.
Jeden dyfuzor jest odpowiedni na powierzchnię ok. 50-70 m2.
Jeden flakon wystarcza na okres ok. 4 tygodni i przez ten cały czas powinien być włączony.[/FONT][/SIZE]
[/quote]Powiem szczerze pierwszy raz bede miala z tym kontakt i moze poskutkuje.
Tak czy siak mialam probowac wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kana']Ale jestem mądra!
Wymyslilam!
...

Jak mi ktos powie ze to zly pomysl to sie zalamie :mad:
Cala noc myslalam nad tym :diabloti:[/QUOTE]

a toś ciotka przyszlała :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Ja mam bramke własnej roboty, tyle, ze nie przed psem a przed synem, diabłem rogatym, który tylko czeka, zeby gdzieś wejść, jakiś kureczek przekręcić, czy wsadzić paluszel w kontakt :angryy:

W drzwiach pokój - kuchnia i pokój - przedpokój, mam wstawione blaty od ławy.... :razz::roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kana']Ja mam tylko jedno przejscie gdzie moge wsadzic takowa ramke. Kuchnia jest polaczona z pokojem na oścież.

P.S [B]Vega wlasnie usiadla na srodku pokoju tylem do mnie i sie patrzy w balkonowe okno[/B] :multi:[/quote]

czyli dziewczynka zaczyna rozumieć :multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

Tak jestem dumna z niej :D
Juz sie schowala ale tylko co sie rusza zaglada do mnie :loveu:

[quote name='fioneczka']wylazła ze swojego kąta :multi::multi::multi:
a na tym czerwonym dywanie prezentuje sie znakomicie :loveu::loveu:[/quote]

A po drugiej stronie czerwonej rozkoszy spi jej kolezanka po narkozie.
A Vega ja dzielnie pilnuje :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

I znow przyszla ;D

[IMG]http://img269.imageshack.us/img269/5199/zdjcie226n.jpg[/IMG]
:multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi:


Myslalam zeby poprosic nasza kochana Jenny o streszczenie jej historii do ogloszen.
Bedziemy musieli dokladnie i ostroznie znalezc jej dom.
Koniecznie tylko u milosnika rasy.Tak mi wpadlo do glowy ze... Badz moze u jednej z naszych ciotek astkowych :diabloti: Tylko ktora tu atakowac :D
Ona kocha wszystko wiec nie byloby problemu :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kana']Tak jestem dumna z niej :D
Juz sie schowala ale tylko co sie rusza zaglada do mnie :loveu:
A po drugiej stronie czerwonej rozkoszy [B]spi jej kolezanka po narkozie[/B].
A Vega ja dzielnie pilnuje :diabloti:[/quote]

po narkozie ???
sterylkę miała ??

10-tego wypłata to podeśle Ci jakis grosik dla dziewczynek ... duzo tego nie będzie bo mam jeszcze kilka zobowiazań no i moją parchatą skarbonkę :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Tak miala sterylke ;)

Dziekuje kochana.
Musze jechac do sklepu i pokupowac Vedze gryzaki jakies ktorymi sie zainteresuje, przy okazji Saba tez bo we wtorek juz do szkoly.
No i zeby bramki nie skonsumowaly jak przyjdzie.

Doradzicie mi jakies zabawki, ktore moga je zainteresowac, lub lubia je wasze siersciuchy ? :p


Cos tu malo osob wchodzi ... trzeba ponekac ludzi troche :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje :loveu:
Super, że wpadlyście na wątek!

Vega potrzebuje baardzo kochającego wlasciciela u milosnika rasy.
Tylko ten kto zna bullowate wie jakiej troski i pomocy potrzebuje. :p

[U]Tak tak na dywanie ślicznie... na zdjęciu normalnie.. szkoda, że jeszcze w rzeczywistości tak nie jest.
Ale przy waszej pomocy może nam się udać!![/U]

Link to comment
Share on other sites

Kana jeśli chodzi o zabawki ... moja sucz uwielbia sznurki :p
wiec kupuje takie liny dość grube "na metry" i zawiazuję supełki ... są dwie wiec moze wspólnie będą sie bawić (najpierw nauka zabawy na dworze, takie przeciaganie liny)
mysle ze cos gumowego (może piszczącego tylko nie wiem czy Vega nie będzie się bała) w typie łysy kurczak badź inna świnka :p

nic co mozna "wybebeszyć" ... żadnych pluszaków bo znowu sprawdza zawartosć poduszek :eviltong:

no i sa takie piłki z dziurkami, nie wiem jak się toto nazywa dokładnie ale wsypuje się tam np ciasteczka piesiowe i sie hienki musza pomęczyć zeby to wydostać


mówisz ze po gotowanych szpikowych kościach mają laski rozwolnienie :crazyeye: .... z tego co wiem psiury po kościach to robią "spruchniałą" kooopę znaczy taką suchą i twardą :oops:

a kostki to takie większe wieprzowe ... jak będa ugotowane i laski "łebki kostek" obgryza i szpik poczuja to długooooo spokój będzie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...