Jump to content
Dogomania

Bernardyn TOMEK wyrzucony w wakacje - szuka na DS! Potrzebuje Was!


Figaro_16

Recommended Posts

Witam,
mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie pomóc.

Dostałam wiadomość od kolegi o błąkającym się w jego miejscowości od okołu dwóch miesięcy bernardynie (pies).

"od 2 miesięcy błąka się w pobliżu domu, wiek trudny do ustalenia, duży
nawet jak na bernardyna, łagodny, nie goni kotów, nienatrętny, nie jest
zdziczały, lecz nieufny przynajmniej z początku, nie atakuje ludzi."

Po zdjęciach trudno ocenić wiek psa czy też to, czy to bernardyn, czy bernardyno-mieszaniec, bo jakość niestety jest tragiczna. Ale jak wiecie - obojętnie jaka rasa, miło by było, by na stare late znalazł dom.
I moja ulubiona gadka - ponieważ jest to niedaleko Olkusza miło by było by ktoś [I]miły[/I] nie zawiadomił hycla, a jak wiadomo, najbliższy jest właśnie w Olkuszu.

[IMG]http://i230.photobucket.com/albums/ee248/Aquarius_16/Obraz0012.jpg[/IMG]

[IMG]http://i230.photobucket.com/albums/ee248/Aquarius_16/Obraz0011.jpg[/IMG]

[IMG]http://i230.photobucket.com/albums/ee248/Aquarius_16/Obraz0010.jpg[/IMG]

Kontakt: 600 57 39 48, PW, gg: 5545854, xxboomxx (małpa) wp.pl

Pozdrawiam,
Ada

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Banerek:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f1166/blakajacy-sie-lagodny-bernardyn-niedaleko-slawkowa-142586/#post12671276"][IMG]http://i307.photobucket.com/albums/nn304/MiQsA/Obraz0010-1.jpg[/IMG][/URL]

Dziewczyny pomóżcie, bo ten pies trafi do Olkusza jeśli nikt się nad nim nie zlituje :placz:
To kolejna trudna sytuacja!

Link to comment
Share on other sites

Na zbiorczym bernardynów zasygnalizowałam. Tutaj dokładniej:

[B]Figaro ze znajomym spróbują wyłapać i przetrzymać benka.[/B] Figaro ma nadzieję, że nie będzie specjalnych problemów, bo pies już mocno zabiedzony i zrezygnowany. Znajomy Cioteczki "zabezpieczy" psiaka, tzn. da mu jakieś schronienie do czasu, aż ktoś z nas przyjedzie i go odbierze. Oczywiście, jak się domyślacie, pewnie będę musiała kopnąć się sama :angryy:

[B]Szukamy na cito dt. Jeśli nie my go odłowimy zrobią to na pewno hycle. Najbliżej mają z psem do Olkusza![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']20 zł od cioteczki Anety na benia.
Ode mnie 10 zł(chciała bym więcej, ale nie mogę :()[/quote]

Dzięki dziewczyny. Tutaj liczy się każda złotówka. Ja jestem w tym miesiącu mocno pod kreską i nawet nie wiem, czy dam radę pokryć sama całe paliwo :oops:

Link to comment
Share on other sites

Hej, hej, hej.

Więc tak. Wczoraj byłam dość zajęta, ale kolega pisał, że właśnie jego sąsiad zaczął narzekać, że pies się szlaja, roznosi zarazki i pchły (po dwóch miesiącach musi być nieźle ZAPCHLONY, drapie i gryzie się), że trzeba coś z nim zrobić (CO? :mad: ), bo podszedł mu pod auto, gdy wyjeżdżał z domu.
Nie wiem, jakim cudem on przeżył tyle czasu. Znam tę wioskę, jest mała, ale za dużo chodników czy poboczy to ona nie ma. I naprawdę leży tuż przy trasie Kraków-Katowice, a tam się z psami nie cackają, jak wyjdą na drogę.

Kolega nie ma ogrodzenia, więc ma skombinować prowizoryczny kojec lub załatwić u kogoś przetrzymanie go - ale jak to na wsi - "nic mu się nie stanie, jak trochę polata". Zresztą to duży pies, więc nie sądzę, żeby ludzie go z chęcią przygarnęli na te dwa, trzy dni. Jak kolega pisał, jest nieufny, ale nie agresywny. Widocznie ma powody, żeby nie ufać człowiekowi.

Taki pies musi dużo zjeść, a tu [COLOR=Blue]dwa miesiące tylko dokarmiany![/COLOR]

Jak tylko dostanę jakieś informację od kolegi, będę pisać.
A jak będzie miał porządne zdjęcia, to porozklejam w Olkuszu, może będzie ktoś zainteresowany.

Link to comment
Share on other sites

50 zeta od ciotki Leyli co miesiąc i zapytajmy jamora, może ma miejsce na już. W każdej chwili może go ktoś skrzywdzić. Dostanę zawału zaraz. Musimy go szybko zabezpieczyć, kasę zbierzemy w trakcie...

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f937/hotel-u-jamora-propozycja-138231/index15.html"][COLOR=#000000]Hotel u jamora - propozycja[/COLOR][/URL]

Cenowo przyzwoicie...

Link to comment
Share on other sites

Ciotuchna Leyla dziękujemy ślicznie :lol: za deklarację. Ten benek gdzieś teraz pod płotem ( kurcze, może jeszcze gorzej, wolę nie myśleć) i nic nie wie, co się święci...

Jakoś musimy dać radę, chociaż nie mam jeszcze żadnej koncepcji:shake:

[B]Najważniejsze, żeby go ludzie tam pod Olkuszem jakoś przechwycili.[/B]
Nawet jeśli hycle jeszcze nie dotrą to na wsiach doskonale wiedzą jak radzić sobie z takim "problemem". Ja wiem, bo sama na takiej wsi mieszkam. Horror! Nie będę tutaj pisała, bo to za bardzo drastyczne:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figaro_16']Ojej, :multi:.

Świetnie!

A we wtorek, jeśli nic się nie zmieni, odbiór.

W poniedziałek napiszę Ci, Lacrima, czy pies złapany.
Często bywa tak, że AKURAT wtedy, gdy chcemy złapać, to pies wtedy AKURAT nie chce być złapany ;).[/quote]


Ciotka! [B]On musi być przejęty przez Was i gotowy do transportu we wtorek rano!!! Łapcie go wobec tego wcześniej! Ja mam wszystko dograne na wtorek, a później to już nie wiem kiedy bym mogła!!![/B]

Jedziemy silną brygadą: mosii i ja. Gotowe na wszystko!!! Dwie podstarzałe (ja bardziej) Ciotki! (M. chyba mnie walnie:mad:)

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że wszystko się ułoży. Nikt nie postanowi wcześniej mu "pomóc" po swojemu, niestety też znam te wiejskie sposoby...
I że jak Go będziecie chcieli złapać to sie pojawi:kciuki:

Dodałam go na naszą klasę i na stronkę adopcyjną.
Lacrima troszkę użyłam Twoich słów z PW:oops:, może to wzruszy ludzi bardziej...

Dodałam Go też na miau.pl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']a kiedy on był widziany ostatnio? bo Ada-jej pisała, że w Mysłowicach jest nowy benek w schronie ale nie wiem od kiedy - na kwarantannie jeszcze[/quote]

Jeśli nam podebrali benka to my się tam zjawimy :mad::mad::mad:

[B]Figaro nie śpij. Wypatruj!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...