Jump to content
Dogomania

jak husky przezywa okres letni ????


Guest dawid123

Recommended Posts

Mój dobrze znosi lato, rano kiedy jest chłodno można nawet zabrać go na przebieżkę, nie ma nic przeciwko :)

Husky raczej łatwo adaptują się do warunków klimatycznych, w których przyszło im żyć. Nie gorzej znoszą upały niż przedstawiciele innych ras,a zdecydowanie lepiej niż część psów o krótkich kufach, jak: buldogi, mopsy czy też inne jak chow chowy, kaukazy, bernardyny, ow. niem. długowłose itp. ...

Link to comment
Share on other sites

dawid: sama kiedyś temu dziwiłam się, ale husku są hodowane na całym świcie, również w słonecznej Hiszpanii, czy we Włoszech...a także na cieplejszych kontynentach.

Ich organizmy przyzwyczaiły się, że zimy w Polsce to zaledwie kilka, czasami kilkanaście stopni poniżej zera, tak więc i do plusowych temperatur adaptują się.
Pomaga im w tym również wymiana futra na wersję letnią-bez podszerstka.

Link to comment
Share on other sites

Moja jura poprostu latem cały czas leży sobie w cieniu i nic ją nie rusza ...mogą się tłumy przewinąć przez podwórko a ona zero reakcji... rano jak jest jeszcze chłodno idzie na spacerek a potem wieczorkiem na rowerek... przy tym zawsze tata bierze ze sobą butelke z woda żeby dawać jej co jakiś czas...

Link to comment
Share on other sites

calkiem niezle...jezeli nie ma akiej duchoty jak np przed burza...to jest niezle..biegaja nawet w poludnie, oczywiscie byle w poblizu byla woda co by sie zanurzyc lub napic..lub zanurzyc i zanurzyc...a tak jak ktos wspomnial, lepiej znosza slonce jak np dobermany czy ONy..

Link to comment
Share on other sites

Ja co prawda nie mam huskiego ale mam Alaskan Malamuta ( tez zaprzęgowy)
moja sunia dobrze znosi upały .
zazwyczaj w lato zabieram Daisynke nad wode i wtedy sie chłodzi :)

a teraz w mieszkanku mam regulator ciepła więc nie będe musiala codziennie chodzic z psem nad wodę :)

Link to comment
Share on other sites

No moja haska wogóle jakby nie odczuwała latem upałów - uwali sie w pełnym słońcu i sie wygrzewa jak kocica jakaś :) Nie dawało nic przeganianie do cienia, jak sama zechciła to poszła. Lato znosi lepiej niż my - ludzie.

Link to comment
Share on other sites

[b]ELO!!


u mnie to samo psy lubia sie wygrzac w sloneczku a jak maja dosc to sie klada w cieniu.... duzo wody na wybiegu a nawet wanienka jest.... i tak po za tym leniwie uplwa im czas..... lato dla nich jest spoczynkiem i nie robie z nimi zadnych treningow...bieganie po wybiegu im wystarcza jak na ten okres [/b]

Link to comment
Share on other sites

Lato dla większości haszczaków czas wielkiego relaksu -> wylegują się gdzieś w cieniu, nieopodal zbiornika z chłodną wodą i marzą o chłodniejszej aurze :bigcool:
Część z nich bierze jednak wtedy udział w wystawach i całkiem ochoczo biegają po ringach prezentując swoje wdzięki :Dog_run:
[quote name='SZAMAN']do plusowych temperatur adaptują się.
Pomaga im w tym również wymiana futra na wersję letnią-bez podszerstka.[/quote]
bez podszerstka :o
Pierwsze słyszę :wink:
Moje haszczaki mają latem nowe futra, ale równie grube jak zimą, bo to właśnie ta warstewka puchu tak świetnie je izoluje od słońca 8)

Link to comment
Share on other sites

Ja całe lato jeżdze z moją Billą na rowerze tylko że nad rzeką!! Sunia wcale się nie męczy a jak jest jej zagorąco to wskakuje do wody. Gdy natomiast pojadę z nią do lasu w taki upał to fakt ze jęzor jej wisi. Wtedy zawsze podaje jej wodę i jest dobrze ale zdecydowanie polecam spacery nad rzeką, wtedy psa upał nie męczy. Dodatkowo bila zrzuca futro i już jest przygotowana do lata :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']
[quote name='SZAMAN']do plusowych temperatur adaptują się.
Pomaga im w tym również wymiana futra na wersję letnią-bez podszerstka.[/quote]
bez podszerstka :o
Pierwsze słyszę :wink:
Moje haszczaki mają latem nowe futra, ale równie grube jak zimą, bo to właśnie ta warstewka puchu tak świetnie je izoluje od słońca 8)[/quote]

Mój psiak zrzucił np. z ud i boczków cały podszerstek.
W czasie linienia widać było, które miejsca mają jeszcze podszerstek bo były jaśniejsze. Teraz, na lato psiak wygląda na ciut ciemniejszego, właśnie dlatego, że gdzieniegdzie zrzucił z siebie cały bielutki puch.

Link to comment
Share on other sites

Zgoda, teraz jest "goły", ale w ciągu 6-8 tygodni znów obrośnie :)
U niektórych husky letni podszerstek jest mniej obfity, ale część ma go równie bogaty jak zimą. Nie ma jednak możliwości aby zupełnie nie występował jeśli pies ma prawidłową szatę. A Twój ma taką na pewno :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']Zgoda, teraz jest "goły", ale w ciągu 6-8 tygodni znów obrośnie :)

[/quote]

Proszę nie 8) ...znowu będzie na jesieni latać to to.. po domu
:wink: :)

[quote name='SH']
U niektórych husky letni podszerstek jest mniej obfity, ale część ma go równie bogaty jak zimą. Nie ma jednak możliwości aby zupełnie nie występował jeśli pies ma prawidłową szatę. A Twój ma taką na pewno :D[/quote]

U mojego jest w takim razie zdecydowanie mniej podszerstka (nie licząc szyi), bo w zeszłym roku nie pamiętam w ogóle linienia jesiennego i wymiany włosa na nowy, zimowy.
Po prostu zaczęło mu przybywać włosa przed zimą, stał się gęściejszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moj husky normalnie znosi cieple temperatury przyzwyczaj sie do otoczenia ,jest mniej aktywny w czasie dnia w tym czasie wyprowadzam go tylko na malutki spacerek ,daje sie mu wyzyc o zmroku i swicie , gdy temperatura znacznie spadnie.ba biega nawet w zaprzegach w lato oczywiscie na krotszych dystansach i nie mam z nim wiekszego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...