Jump to content
Dogomania

york przegryzł sobie język


vivianes

Recommended Posts

Witam! mam powazny problem gdyz mój york przegryzł sobie język z boku w poprzek około 6 mm za kłem .nie leci z tego krew ,normalnie jje oczywiscie daje mu teraz tylko miekkie jedzonko.mam pytanie czy ta rana sie samoistnie zabliżni i obkurczy czy to rozcicie pozostanie .pozdrawiam prosze o rady

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vivianes']Witam! mam powazny problem gdyz mój york przegryzł sobie język z boku w poprzek około 6 mm za kłem .nie leci z tego krew ,normalnie jje oczywiscie daje mu teraz tylko miekkie jedzonko.mam pytanie czy ta rana sie samoistnie zabliżni i obkurczy czy to rozcicie pozostanie .pozdrawiam prosze o rady[/quote]

A jak Ty to zauważyłaś?:crazyeye:

Nie martw się - z pewnością się zabliźni.

Link to comment
Share on other sites

mamy dwa psy i córka machała do nich kiełbasa i den drugi psiak wiekszy zaatakował yorka .mały zaczoł piszczeć. zaczełam ogladać czy nic mu sie nie stało i zabaczyłam krewke pod pyszczkiem .jak sie tak mocno wgladać zaczełam to własnie oblizywac sie zaczoł i zobaczyłam rozcięty w poprzek jezyk .boje sie tylko ze jak nim rusza to zaczepia o kieł i że to nie zabliżni sie .normalnie zawsze troszke wystaje mu jezyczek z pyszczka jednak teraz ma schowany w mordce.serce mnie boli ze tak cierpi.a ile czasu mniej wiecej to bedzie sie goić?pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vivianes']Witam! [B][COLOR=Red]m[/COLOR][/B]am powazny problem gdyz mój york przegryzł sobie język z boku w poprzek około 6 mm za kłem .[B][COLOR=Red]n[/COLOR][/B]ie leci z tego krew ,normalnie [B][COLOR=Red]jje[/COLOR][/B] oczywiscie daje mu teraz tylko miekkie jedzonko.[B][COLOR=Red]m[/COLOR][/B]am pytanie czy ta rana sie samoistnie [B][COLOR=Red]zabliżni [/COLOR][/B]i obkurczy czy to [B][COLOR=Red]rozcicie [/COLOR][/B]pozostanie .[B][COLOR=Red]p[/COLOR][/B]ozdrawiam prosze o rady[/quote]
[quote name='vivianes'][COLOR=Red][B]m[/B][/COLOR]amy dwa psy i córka machała do nich kiełbasa i [COLOR=Red][B]den[/B][/COLOR] drugi psiak wiekszy zaatakował yorka .[B][COLOR=Red]m[/COLOR][/B]ały [B][COLOR=Red]zaczoł[/COLOR][/B] piszczeć. zaczełam ogladać czy nic mu sie nie stało i [B][COLOR=Red]zabaczyłam [/COLOR][/B]krewke pod pyszczkiem .[B][COLOR=Red]j[/COLOR][/B]ak sie tak mocno [COLOR=Black]wgladać [/COLOR]zaczełam to własnie oblizywac sie [B][COLOR=Red]zaczoł [/COLOR][/B]i zobaczyłam rozcięty w poprzek jezyk .[B][COLOR=Red]b[/COLOR][/B]oje sie tylko ze jak nim rusza to zaczepia o kieł i że to nie [B][COLOR=Red]zabliżni [/COLOR][/B]sie .[B][COLOR=Red]n[/COLOR][/B]ormalnie zawsze troszke wystaje mu jezyczek z pyszczka jednak teraz ma schowany w mordce.[B][COLOR=Red]s[/COLOR][/B]erce mnie boli ze tak cierpi.[B][COLOR=Red]a[/COLOR][/B] ile czasu mniej wiecej to bedzie sie goić?[B][COLOR=Red]p[/COLOR][/B]ozdrawiam[/quote]
Najlepiej idź z pieskiem do weterynarza, przez internet i bez zdjęć trudno ocenić, w jakim stanie jest język. A przy okazji wstąp do księgarni po jakiś słownik ortograficzny, poprawnej polszczyzny itp...

Link to comment
Share on other sites

Myslę, że za obejrzenie języka nie weźmie więcej niz 20zl... Jeszcze mi sie nie zdażyło z taką drobna rzecza isc do wterynarza i zapłacic min 100zl, chyba ze to obowiązkowe szczepienia, a mieszkam w centrum Warszawy, więc juz nie przesadzajmy z ta drozyzną...
Moze warto zmienic weterynarza skoro tamten był do d.

Link to comment
Share on other sites

ja mówie 100 zł nie za informacje bo zawsze jak pójde to zaraz wymyślają pakiet lekarstw antybiotyków kroplówek .nawet przy drobnej chorobie .ale do rzeczy pytałam sie tylko czy ten jezyk pomimo iż rozcięcie dotyka o kieł zasklepi sie czy nie .czy zagoi sie poprostu tak już rozcięty.tylko to mnie interesuje za wszystkie inne uwagi dziekuję

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim wymachiwanie przed psami kiełbasą to nie najlepszy pomysł - zwłaszcza jak są ze sobą od niedawna i trudno przewidzieć czy nie dojdzie do konfliktu:shake:
A poza tym internet to nie jest alternatywa weterynarza. Na ogół skaleczenia w jamie gębowej zabliźniają się samoistnie ale bez obejrzenia ranki, jej głębokości i umiejscowienia nikt tego sensownie, "wirtualnie" nie oceni.

"[I]tylko to mnie interesuje za wszystkie inne uwagi dziękuję[/I]" - :roll: oj nie , zmień ton bo w ten sposób sympatii z pewnością nie wzbudzisz;)

Link to comment
Share on other sites

No, ale jak mozna wziac ponad 100zł za obejrzenie języka i powiedzenie, że albo sie sam zagoi, albo trzeba np czyms posmarowac. Przeciez nie dadza Ci psa na stół, nie podłącza do kroplówki z takiego powodu.

Wiem, że osoby majace przekłuty język muszą ciagle nosic kolczyk, a wyjmowac tylko na chwile w celu oczyszczenia, bo po kilku godzinach nie będzie już dziurki. Wiec jezyk szybko sie goi, może u psa jest inaczej, ale raczej nie jest to jakas drastyczna różnica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzieki za wszystkie odpowiedzi byłam u 2 weterynarzy i nic nie kazali z tym robić.na tą chwile język jest już zdrowy ma niewielką przerwe która się nie zrosła ale nie przeszkadza w niczym .
Normalnie jje suchą karme :multi:.
pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...