Jump to content
Dogomania

Cieczka a treningi


Kyora

Recommended Posts

Witam.
Mam do wszystkich trenujących z suczkami pytanie: Czy trenujecie z nimi w czasie trwania cieczki?
Pytanie to kieruję w zasadzie głównie do "rowerzystów", bo w zaprzęgu mogą wystąpić zrozumiałe problemy.

A jeśli z nimi trenujecie, to czy są to treningi normalne, czy lżejsze?

Moja po zawodach w Myślęcinku dostała cieczki (psychika?). Ale już była na nią pora. :D
Na razie jeżdżę z nią krócej i lżej niż normalnie. Ale jestem ciekaw jakie są Wasze doświadczenia?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyora']Mam do wszystkich trenujących z suczkami pytanie: Czy trenujecie z nimi w czasie trwania cieczki?
Pytanie to kieruję w zasadzie głównie do "rowerzystów", bo w zaprzęgu mogą wystąpić zrozumiałe problemy.[/quote]

Cieczka, to nie choroba. O ile suczka nie czuje się źle (czasem w pierwszych dniach się zdarza, że pies wyraźnie gorzej się czuje), to nie ma potrzeby zmieniać rytmu treningowego.
Oczywiście, jeśli nie ma problemów z goniącymi za Wami hordami kawalerów :wink:

[quote name='Kyora']Moja po zawodach w Myślęcinku dostała cieczki (psychika?). [/quote]

Często duże natężenie emocji, szczególnie takie, jak przebywanie wśród nieznanych psów, mogą zwiększyć poziom hormonów, a co za tym idzie przyśpieszyć pewne procesy w organiźmie (np. cieczka, czy poród) :D

Link to comment
Share on other sites

Czyli nie mam się czym przejmować. Normalnie możemy biegać, ewentualnie trzeba sobie załatwić jakiegoś długiego kija, żeby mieć się czym odganiać przed wilkami jakimiś. :D

Myślałem, że może są jakieś przeciwwskazania. :D

A nie zauważyłem, żeby Młoda była mniej chętna do biegania.

Link to comment
Share on other sites

Jak moja suka ma cieczkę to wtedy dopiero zaczymanm poważne treningi bo nie moge jej spuszczać. Biorę rower i jedziemy!!!!Fakt że nieraz jakieś psy nam przeszkadzają i nieraz umęczę się nieźle z tym rowerem!!
Nie zauwarzyłam aby billa była jakoś bardziej zmęczona w okresie cieczki - przeciwnie jest bardziej pobudzona.

Link to comment
Share on other sites

A jeśli juz jest taki temat to chciałam zapytać czy z suką w cieczce można jechac na zawody :lol: Bo nie wiem czy nie wypadnie u mojej suki akurat w okresie zawodów...Niby wszystkie psy są uwiązane na zawodach..A na wystawę można jechać z taka suką czy raczej zepsuję prezętację wszystkim psom :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

moja Akitha wczoraj miała debiut przy rowerze (a masz już 3 lata!-wiem wiem-moja wina :oops:), dziś pierwszy dzień cieczki i przypuszczam drugi dzień biegania przy kole :razz: co z tego wyjdzie napisze po:) może się to komuś kiedyś przyda :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

ale weźcie pod uwagę też to że na zawodach gdzie nie jest wasza suka sama to zapewne bedzie rozpraszać i kucić inne psy.
mogą być sprzeczki i przede wszystkim narobicie kłopotów innym zawodnikom.
w treningach jako takich może i to nie przeszkadza, jeśli nie trenujecie z psami, które biegną przed suką.
raz tak trenowałam i w życiu już tego nie powtórzę ;/
szkoda czasu na taki 'trening'

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...