Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
magda_f

kopiowanie ogona

Recommended Posts

Są tacy, którzy kopiują, choć teoretycznie to wbrew przepisom (ale przepisy nie są do końca jasne, więc można znaleźć "furtkę", jeśli weterynarz się na to zgodzi). Są też tacy, którzy nie kopiują, i też jest OK. ZKwP nie reaguje ani na jedno, ani na drugie - podczas przeglądów przyjmowane są bez problemu mioty z i bez ogonów, na wystawach ocenia się tak samo ogoniaste i bezogoniaste. Jedynie myśliwi wolą wyżły z ciętym ogonem, bo podobno to bezpieczniejsze (piszę "podobno", bo sama mam weimarki z ciętymi ogonkami, więc osobiście nie sprawdziłam teorii o ranach na końcówce)
Tak czy owak - musu nie ma. Co więcej,w wielu krajach jest już zakaz wystawiania psów z ciętym ogonem, o ile wiem, ostatnio dołączyła Austria.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Saskja']ZKwP nie reaguje ani na jedno, ani na drugie - podczas przeglądów przyjmowane są bez problemu mioty z i bez ogonów, [/quote]
ZKwP nie, ale niektórzy kierownicy sekcji chcą być świętsi od papieża i kopiowanego miotu nie przyjmą!

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Saskja'] na wystawach ocenia się tak samo ogoniaste i bezogoniaste. [/QUOTE] i tu się nie zgodzę bo to zależy od sędziego... te z ogonem przeważnie mają gorzej. Ja akurat mam "z ogonem"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×