Jump to content
Dogomania

Shira & Chinook :)


sunshine

Recommended Posts

Nooo to super że Shirka załapała bakcyla :D Oby tak dalej...

A w jakich godzinach z nia śmigasz?? Uważaj żeby Ci się nie zagotowała Jak słabnie, i zaczyna się pluć śliną to zrób przerwy trochę...mojemu Baskiemu już na przykład pomału za ciepło jest i coraz leniwiej biega zresztą Mijce podobnie :)
15C to już nadto...oczywiście jak jest ciepło, ja też jeżdżę. Tylko uważaj kochana i psiaka obserwuj :D

I trenuj od jesieni dużooo i naciągnij rodziców tak co byśmy się gdzieś na zawodach spotkały w przyszłym sezonie! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WeronikaM']zawsze z Dianką tak jeżdżę na rowerze :D
kochamy obie to, ale nie mam zaprzęg. szelek :roll:[/QUOTE]
Dalmanty sa szybkie musi Wam być fajnie:D
[quote name='przeszlus']Czekaj to ona ciągnie rower czy biegnie obok niego?????

O boże ciągnie w obroży ???[/QUOTE]
Maxowy ma racje, nawet jak macie zwykłe szelki to to nie najlepszy pomysł...www .3rd-pole.com/e-shop/ tutaj znajdziedzie niedrogi a dobry sprzęt :D 35 zl sledy (szelki) i 35 lina z amortyzatorem o 100% lepsza zabawa i bezpieczniejsza. Nie ma szarpnięć, nic nie rozprasza psa a szelki dają psu swobodny oddech i go nie krępują :D mało tego kręgosłup Dianki będzie bezpieczny Polecam:)

[quote name='Baski_Kropka']Nooo to super że Shirka załapała bakcyla :D Oby tak dalej...

A w jakich godzinach z nia śmigasz?? Uważaj żeby Ci się nie zagotowała Jak słabnie, i zaczyna się pluć śliną to zrób przerwy trochę...mojemu Baskiemu już na przykład pomału za ciepło jest i coraz leniwiej biega zresztą Mijce podobnie :)
15C to już nadto...oczywiście jak jest ciepło, ja też jeżdżę. Tylko uważaj kochana i psiaka obserwuj :D

I trenuj od jesieni dużooo i naciągnij rodziców tak co byśmy się gdzieś na zawodach spotkały w przyszłym sezonie! :D[/QUOTE]
Jak jedziemy to popołudniu. Ale jeszcze jest chłodno, jak zrobi się cieplej to pewnie bedą to późniejsze godziny jak słonko się schowa no a później laba:P. Staram sie aby nie było cieplej aniżeli 12 stopni gdy jest słońce no i tak właśnie z 15 bez. Wiadomka też zależy od pogody:). Jedziemy tez w poblizu wody, jak Shira się zmęczy to jest stop wypakowujemy psa z uprzęży i komenda biegaj do wody :D hehe. Na razie sobie biegamy na raty czyli okrążenie trasy przerwa na wodę i poharcowanie itd. Nie chciałam żeby się oberwała czy miała zakwasy, chociaż zaprawiłyśmy się przed ostatecznym rowerem, bieganiem i wydłużonymi spacerami także wszystko gra. No i zawsze przed rowerem jest rozgrzewka:D(i czas na siusianie i kupkanie bo zapadło mi w pamięć Twoje słowa "co by siuśkami po oczach nie dostać hehehe")

A co do zawodów, jak wszystko się ułoży to już będe pracować więc zawody były by całkiem na miejscu :D zobaczymy tez jak nam pójdzie w tym wszystkim hehe. Nie pojadę po podium ale po dobrą zabawę i konkurencję. Musze tylko się dokleić do takiego pana u nas żeby mnie zabrał do lasu bo on ze swoją sunią też rekreacyjnie bike uprawia i poćwiczyć z tym moim świrem:D Bo szczerze mówiąc boję się że ona będzie podbiegać do psa żeby się bawić zamiast rywalizować:P... ale nie raz już mnie pozytywnie zaskoczyła i ufam temu łobuzowi :D

A też muszę Ci się pochwalić i podziękować za pomysł uczenia komend na spacerach:) Shira bezproblemowo rozumie kierunki, a nawet wykonała "wyprzedzaj po lewej" co prawda stojący skuter ale zawsze coś :D także "wolniej" "stój" jestem dumna z mojego liderciątka :D Na jesień pewnie ukradniemy jej siostrę :D
[quote name='GaBi12']Fajnie ze trenujecie :P
My tez mooze zaczniemy.. :oops:
Zapraszamy na urodzinowa galeria :D:D[/QUOTE]
Ciapek jest za mały na zaprzęgi:D ale przy rowerze może biegać :D jak dla mnie on ma 10 kg:P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minerva'][URL]http://i39.tinypic.com/2hqw21g.jpg[/URL] Jaki brudas :D :loveu:
A tak wgl fajnie, że Shirka lubi ciagnąć :) Ja z Cielakiem niedawno próbowałam na rolkach jeździć, tylko kolana starłam, a Cielak szoku dostał :lol:[/QUOTE]
A my z Dufflem jeździmy na rolkach, tylko że on luzem biega ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minerva'][URL]http://i39.tinypic.com/2hqw21g.jpg[/URL] Jaki brudas :D :loveu:
A tak wgl fajnie, że Shirka lubi ciagnąć :) Ja z Cielakiem niedawno próbowałam na rolkach jeździć, tylko kolana starłam, a Cielak szoku dostał :lol:[/QUOTE]

hyhyhy dlatego wolę rower...chociaż hamulce mam :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']A my z Dufflem jeździmy na rolkach, tylko że on luzem biega ;)[/QUOTE]
Ano właśnie, a ja mądra chciałam Cielaka uwiązałam do siebie :D

[quote name='sunshine']hyhyhy dlatego wolę rower...chociaż hamulce mam :D[/QUOTE]
:evil_lol: Może też spróbujemy roweru, w końcu teraz dużo wolnego czasu ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak wg. przepisów to startować w zawodach może pies powyżej 12 kg ;P
A tak naprawdę z kim i jak będziesz uprawiać sport to twoja sprawa ważne żeby była zabawa dla ciebie i psa i radocha :D

Idź z Ciapkiem do weta i zważ go, to Cie nic nie kosztuje hihi :D

Ciesze się że moje rady na coś się przydały :D :D :D :D :D :D
Próbuj w miejscach gdzie jest więcej psów... jak Shirka zna komendę FE...to jak będziecie koło psa przebiegać i będzie coś kombinować to zawsze jej oznajmij, że nie należy wydziwiać :P
Ja z Baskim jak biegnę.. to mam dodatkowy napęd jak mijamy jakiegoś spacerującego psa, albo takiego co as obszczeka...w sumie to nie mam większych problemów, poza tym, że on sam po prostu biegać nie lubi, jest leniwy i porzebuje solidnej motywacji...Chociaż w Lubieszowie udało nam się zdobyć 2 miejsce na pudle, a na Wysokiej 3 w zeszłym roku :D

Link to comment
Share on other sites

Ja nie chce w żadnych zawodach startować, ja chce sie z psem świetnie bawić, przebywać z nim, mnie żadne zawody nie obchodzą :) Oczywiście, jeśli ktos startuje w zawodach to fajnie. Jest też zabawa, rywalizacja.
A co do wagi Ciapka.. to będę musiała go zważyc :)

Link to comment
Share on other sites

Ja trenuje tylko dla frajdy własnej i psów :) Na zawody jeżdże w ramach treningowych, to zawsze jest coś innego, inna trasa, zamieszania więcej, rywalizacja, większa adrenalina, no i chęć sprawdzenia siebie i psiaków.. poszerzania możliwości.. a jak się nam akurat jakieś miejsce trafi to po prostu świetnie.. ja wam powiem, jak wjeżdżam na metę to nawet swojego czasu nie sprawdzam, po prostu idę podziękować psiakom :P Czas ewentualnie sprawdzam jak już odpocznę i do głowy mi to wpadnie...na wysokiej o miejscu jakie zajęłam (tego roku) dowiedziałam się na następny dzień kiedy pojechałam do znajomego dyplom odebrać :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przeszlus']Czekaj to ona ciągnie rower czy biegnie obok niego?????

O boże ciągnie w obroży ???[/QUOTE]

to zależy, na komendę "ciągnij" ciągnie, a tak to przy rowerze, ale zawsze w szelkach i na smyczy z amortyzatorem, coś podobnego do [URL="http://www.pelna-miska.pl/sklep/_var/gfx/622a35c142d4e941154d2acb5acb873b.jpg"]tego[/URL] ,
nigdy bym jej nie zapięła w obroże do roweru :roll:
mam na razie tylko guardy (nie wiem jak to sie pisze :oops:), ale zamierzam sie wyposażyć w sledy :D

Link to comment
Share on other sites

Jak Diana dużo nie ciągnie to guardy sa spoko :) Chyba że ma ciągnąć to myśl o sleedach.
Mój Baski się przy zapachach nie zatrzymuje...Chyba że już jest zmęczony i jedziemy już pomalutku...Za to będę ciocia dobra rada...jak idziecie na spacer do lasu czy gdzieś.. nie pozwalajcie psiaka wchodzić do rowów z wodą.. bo macie bank pewne że na treningu w końcu w robię wylądujecie razem z rowerem i psem :D Mój jak nie trenował zawsze łaził po rowach i teraz mam problem, bo jak się zmęczy to targa własnie tam... hehe chociaż pomału się uczymy że nie wolno :P Szczególnie że Mija jest troszkę lepiej wychowana niż on, w sensie, po rowach nie łazi :P U mnie filmiki o Kropce...słabo widać ale jaką miałam przy nich radochę :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']Jak Diana dużo nie ciągnie to guardy sa spoko :) Chyba że ma ciągnąć to myśl o sleedach.
Mój Baski się przy zapachach nie zatrzymuje...Chyba że już jest zmęczony i jedziemy już pomalutku...Za to będę ciocia dobra rada...jak idziecie na spacer do lasu czy gdzieś.. nie pozwalajcie psiaka wchodzić do rowów z wodą.. bo macie bank pewne że na treningu w końcu w robię wylądujecie razem z rowerem i psem :D Mój jak nie trenował zawsze łaził po rowach i teraz mam problem, bo jak się zmęczy to targa własnie tam... hehe chociaż pomału się uczymy że nie wolno :P Szczególnie że Mija jest troszkę lepiej wychowana niż on, w sensie, po rowach nie łazi :P U mnie filmiki o Kropce...słabo widać ale jaką miałam przy nich radochę :P[/QUOTE]
zaraz wpadnę zobaczyć:D
A masz skuteczne sposoby żeby podczas biegania nie niuchała?...generalnie zostaw, fe stosuję i się dyscyplinuje ale może jeszcze coś ciekawego:P
I zrzucam szelki spacerowe co by jej w głowie nie mącić...
A tego rowu jej nie będę umiała odmówic :D Ona go kocha miłością bezwarunkową :D

[quote name='wiki4']Hejka :p

Cio tamm ?[/QUOTE]

hejka błocko :D heheh

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, dopóki nie wpadasz do każdej napotkanej wody i dziewczyna się dyscyplinuje to OK ;P
Ja kiedy widzę że baski zaczyna zajmować się węszeniem ziemi, to go mobilizuje to szybszego biegu....oczywiście kiedy kombinuje, to go dyscyplinuje FE i dalej do przodu.. ale to nei zawsze wychodzi, pies to pies hehe :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']Wiesz, dopóki nie wpadasz do każdej napotkanej wody i dziewczyna się dyscyplinuje to OK ;P
Ja kiedy widzę że baski zaczyna zajmować się węszeniem ziemi, to go mobilizuje to szybszego biegu....oczywiście kiedy kombinuje, to go dyscyplinuje FE i dalej do przodu.. ale to nei zawsze wychodzi, pies to pies hehe :D[/QUOTE]
Ja robie identycznie, taamiśka ma dosc, ledwo biegnie, wącha wszystko dookoła, to motywuję ją krzyczac: "go go go, jedziemy ...."i biegnac nie zwraca na nic uwagi oprocz tego, zeby jej pan nie wjechał w tyleczek :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...