Jump to content
Dogomania

Obedience w Błażejewku


Drache

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sa juz pierwsze informacje na stronie Dobrego Psa Obedience-Poznan
adres znajdziesz w linkowni :D

zapraszamy wszystkich na zawody

mam tez druki zgloszenia ale nie wiem jak je wstawic :oops:
moze ktos pomoze
(mam to jako dokument w wordzie)

jesli macie jakies pytania do Marii Kuncewicz to piszcie na forum a Ona bedzie odpowiadac
moze jakas lista pytan czy zagadnien?

pozdrawiam
do zobaczenia w Blazejewku

Link to comment
Share on other sites

Zglosilysmy sie z Haga na te zawody. Takze jakby co to ostatnie miejsce w zerowce jest obstawione :D . Ale mam pytanie, bo w tym cwiczeniu w ktorym piesek idzie na smyczy, to w pewnym momencie ma sie zatrzymac i usiasc przewodnikowi przy nodze. I wlasnie chodzi mi o to czy tam mozna wydac jakas komende np "siad"? Czy pies sam po zatrzymaniu przewodnika ma wiedziec co zrobic?

Pozdr
Monika

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze w tym samym ćwiczeniu, o którym pisze Monika:
[i]"Trasa musi zawierać dwa zakręty w lewo, dwa zakręty w prawo, jeden zwrot w tył przez lewe ramię, jeden zwrot w tył przez prawe ramię..." [/i]

Chodzi mi o te zwroty przez prawe i lewe ramię. Zwrot przez lewe ramię, to rozumiem. A zwrot przez prawe ramię? :niewiem: To znaczy, że pies zakręca razem ze mną przy nodze w prawo? :roll:

Link to comment
Share on other sites

w marszu przy nodze jeden zwrot ma byc w lewo, a drugi w prawo. Pies moze cie obchodzic, albo nie. Musi natomiast byc jak najblizej nogi, a tobie nie wolno zwlniac. Przy zwrocie w prawo pies obchodzi cie po zewnetrznej. Zwrot w lewo mozecie wykonac jak w PT lub IPO, albo pies moze calt czas pozostawa po wewnetrznej (do wyboru).
Co do siad, to w zasadzie komendy wydawac nie wolno, ale jak boisz sie, ze pies nie usiadzie, albo usiadzie dopiero po jakims czasie to lepiej wydaj komende, bo po pierwsze w zerowce stracisz mniej punktow, a po drugie nie przyzwyczaisz psa do zlego wykonania cwiczenia.
M+L

Link to comment
Share on other sites

[quote name='calessandra'] A jak jest z poleceniem przeszkoda - koniec jest gdy pies ją pokona w moją stronę, czy dopiero jak się znajdzie przy nodze ?? [/quote]
W "zasadach ogólnych" w pkt 4 stoi napisane, że [i]"Każde ćwiczenie rozpoczyna się i kończy postawą zasadniczą, którą jest SIAD przy lewej nodze przewodnika"[/i], więc myślę, że koniec tego ćwiczenia też jest dopiero po przyjęciu postawy zasadniczej. Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie. :oops:

A z tym ostatnim miejscem dziewczynki, to ja Was pewnie pogodzę i już. :silly:

Link to comment
Share on other sites

Calessandra czy ty jestes pancia Kory i Viki? Jesli tak to wreszcie bedziemy mialy sie okazje spotkac na zywo w Blazejewku. :wink: Najgorzej bedzie ze zwrotem przez prawe ramie. Mam nadzieje tylko ze nie bede startowala pierwsza i zdaze podpatrzec jak to robia inni. A ostatniego miejsca wam dziewczyny nie oddam chocby nie wiem co :evil:

Pozdr
Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

[b] calessandra, [/b]
czyżby to miało znaczyć, że nie przyjedziecie na zawody? :cry: Nie rób nam tego :motz: , bo ja już się zaczęłam cieszyć jak to będzie fajnie jak w trójkę zajmiemy ostatnie miejsce. :multi: Byłoby nam raźniej. :wink:

A szkoleniowca nie słuchaj :shake: , oni tak czasem sobie z nas biednych żuczków żartują. :wink: A do zawodów są jeszcze całe dwa tygodnie i [i]"...wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń...". [/i] :wink:

Link to comment
Share on other sites

O nie moje kochane, ja Was pogodzę - ostatnie miejsce to będę mieć ja! Ja zawsze tak się denerwuję na zawodach, że psychicznie spalam siebie i psa. W Poznaniu to się przełożyło na nasz wystep i nawet sędzia w opisie zaznaczył, że pies podczas wykonywania ćwiczeń był "myslami gdzie indziej".
Tak więc nie róbcie sobie nadziei :lol:

Sandra, przyjedź, przyjedź, ja też chętnie zobaczę Viki :D

Link to comment
Share on other sites

oj dziewczyny, wam to sie wydaje ze to tak latwo z tym ostatnim miejscem. Na nie trzeba zasluzyc. I ja na nie zasluguje jak najbardziej :wink: A powiedzcie czy ja powinnam dostac jakies potwierdzenie, ze zostalam zgloszona na zawody? No i od ktorej sie zawody zaczynaja?

Pozdr
Monika

Link to comment
Share on other sites

Kiara: ja wysłałam mailem i dodatkowo faxem dla pewności. Poprosiłam też o potwierdzenie czy doszło. Odpisała mi wczoraj Basia Janyga, że moje zgłoszenie mają a szczegóły rozpoczęcia poszczególnych klas podadzą w przyszłym tygodniu.

Kiara, prześlij faxem, tak dla pewności.

a Błażejewko to wiocha koło Kórnika. Żeby tam dojechać trzeba skręcić na Jeziory Wielkie.
tutaj są info o ośrodku - [url]http://www.republika.pl/blazejewko[/url]

Link to comment
Share on other sites

Monika, w zeszłym roku klasa 0 była rozgrywana na jednej z tych polan. Potem ktoś z ośrodka stwierdził, że psy za bardzo depczą i niszczą trawę i klasa 1 przeniosła się na inny teren - bardzo nierówny.

Godzina rozpoczęcia klasy 0 i 1 ma być podana w przyszłym tygodniu. Prawdopodobnie będą to dwie różne godziny, zgodnie z sugestiami uczestników z Poznania w listopadzie, kiedy to osoby startujące tylko w 1 musiały bardzo długo czekać aż się skończy klasa 0. Ale to tylko moje gdybanie. Myślę, że Związek najpierw sprawdzi ile mają zgłoszeń do poszczególnych klas i jak już będzie wiedział to poda godzinę. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość :)

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam takie filmiki: [url]http://www.vux-z-beroliny.republika.pl/obedience/obedience.htm[/url] . :P

1. Chodzenie na smyczy: czy tak właśnie wygląda zwrot przez prawe ramię?

2. Skok przez przeszkodę: czy po przeskoczeniu przeszkody z powrotem wydaje komendę "noga" i pies powinien od razu obejść mnie z tyłu i usiąść przy lewej nodze czyli pies na filmie zrobił błąd, bo najpierw usiadł przed przewodnikiem?

3. Zostawanie psa w "siad" lub "waruj": czy przewodnik musi stać tyłem do psa czy może przodem?

Odpowie ktoś na moje wątpliwości? :Help_2: Z góry wielkie dzienks. :calus:

Link to comment
Share on other sites

spróbuję odpowiedzieć na pytania, choć niestety nie mogę obejrzeć filmiku :( ale pewnie ten zwrot jest prawidłowy, bo toć przecież Basia z Vortanem prezentuje :)

ad2) to zależy jak jak nauczysz psa. generalnie masz 3 dozwolone komendy do użycia. jak je wykorzystasz - zależy tylko od Ciebie. po przeskoczeniu psa z powrotem możesz mu od razu wydac komendę "noga" to, że pies po przeskoczeniu usiądzie przed Tobą, o ile nie wydasz komendy "do mnie" a później "noga" nie jest punktowane ujemnie. ot, po prostu tak sie nauczył. w przypadku Vortika wynika to pewnie stąd, że on wczesniej był przygotowywany do IPO. tam pies po powroci przez przeszkode musi usiąść przed właścicielem. pewnie Basia nie chciała mu mieszać w głowie i uczyć inaczej, bo mogło by to przynieść odwrotny skutek.
ja osobiście też wolę jak pies siada przede mną - łatwiej wtedymu wydac komendę "noga" bo jest bardziej na mnie skupiony.

ad3) zostawanie w pozcyji tyłem do psa wzięło się chyba od sędziego francuskiego, który preferował właśnie taką pozycję i tak wskazywał zawodnikom wykonanie tego ćwiczenia
dlatego na każdych następnych zawodach, zostawanie też było tyłem
jak postąpi sędzia polski trudno mi powiedzieć - być może przyjmie ten sam sposób
w regulaminie, z tego co pamiętam nie jest to sprecyzowane

pozycja tyłem do psa nie daje przewodnikowi możliwości komunikacji wzrokowej, tym samy dawania mu "tajnych znaków" mimiką :)

Link to comment
Share on other sites

Oto informacja dla tych, którzy nie otrzymali potwierdzenia bo nie startrują, a chcieliby przyjechać popatrzeć :D :

Zawody odbędą się na bocznym boisku kompleksu wypoczynkowego w Błażejewku (na tyłach stadionu głównego).

Informacje organizacyjne:

Klasa 0
godz. 9.00 - przyjmowanie opłat oraz potwierdzanie list obecności w klasie 0
godz. 9.30 - losowanie numerów startowych
godz. 9.45 - omówienie ringu i poszczególnych ćwiczeń
godz. 10.00 - START KLASY  0

Klasa  1
godz. 11.00 - przyjmowanie opłat oraz potwierdzanie list obecności w klasie 1
godz. 11.30 - losowanie numerów startowych
godz. 11.45 - omówienie ringu i poszczególnych ćwiczeń
godz. 12.00 - START KLASY  1

UWAGA!!!!
Wszystkie osoby, które opłatę za zgłoszenie na zawody uiściły przed zawodami (np. wpłata na poczcie), proszone są o zabranie ze sobą kserokopii dowodu wpłaty. Będzie ona potrzebna do rozliczenia w sekretariacie zawodów. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni prosić od Państwa wpłaty na miejscu. Spowodowane jest to opóźnieniami otrzymywanych przez oddział potwierdzeń przelewów z banku oraz wymogiem kasy oddziału.  Za powstałe utrudnienia - przepraszamy

Przypominamy również, że należy zabrać ze sobą książeczkę zdrowia psa.


Dojazd:
Samochód:
Z trasy Poznań - Jarocin (generalnie droga na Bytom), należy skręcić na Kórnik. Następnie przejechać przez Kórnik, droga wiedzieć będzie przez rynek i obok kórnickiego zamku, dalej do Bnina. W Bninie należy skręcić w lewo na Błażejewko i Jeziory Wielkie. Trzymając się "głównej", droga sama doprowadzi do ośrodka szkoleniowo - wypoczynkowego "Błażejewko" ([url]www.blazejewko.republika.pl[/url]), który znajduje się nad jeziorem po lewej stronie drogi.

Pociąg:
Z dworca Poznań-Główny należy dojść na przystanek tramwajowy, znajdujący się na moście dworcowym, przy głównym wejściu na teren MTP (targi poznańskie). Tramwajem numer 6 lub 12 ([url]www.mpk.poznan.pl[/url]) dojechać do ronda Rataje i tam przejść na podmiejski dworzec autobusowy. Autobus jadący do Błażejewka ([url]www.kombus.com.pl[/url])

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny sie pewnie nie pochwalą, bo skromne, ale dla zainteresowanych:

AniaP z Asti w klasie 0 zajęła 3 miejsce :D
a Cortina (Monika) z Hagą była tuz za podium :D
gratulacje dziewczyny i po co było się tak bić o to ostatnie miejsce? :lol:

a Ela z Azirem oczywiście wygrała klasę 1 :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...