Jump to content
Dogomania

Poszukuję yoreczki!pilne


pycia

Recommended Posts

Magdola dziewczyna jest w gimnazjum... Ja marzyłam o yorku od zawsze a kupiłam go sobie teraz pod koniec 4 roku studiów... Kiedy jestem w stanie go utrzymac z własnej kieszeni :lol:... Yorki są jak dzieci... Chyba przyznasz mi rację skoro masz cos podobnego w domku :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jasne, że masz rację, dlatego napisalam, żeby się wstrzymała. Moim zdaniem za rok okaże się czy to nie była chwilowa zachcianka, a poza tym miłość do danej rasy wzrośnie (i fundusze też). Być może jakaś hodowla pomoże jej i odda pieska symbolicznie (znam taką, która tak zrobiła). Cierpliwość popłaca. Każdy pies jest inny. Niedawno odszedł od nas 7 miesięczny szczeniak, Takie rzeczy tez trzeba przewidzieć.
Boję się pomyśleć, że gdyby ten potencjalny york nie spełnił oczekiwań to ... Bo to pies 200 zł tylko... To sa moje prywatne spostrzeżenia i przemyślenia. Sama jak jestem zła na swoją małą (grzywacz chiński) to mówie jej że ją "uduszę":diabloti:, ale jak tu gniewać się na psa swoich marzeń :loveu::loveu::loveu: i za chwilę lądują w jej misce smakołyki, a mala pakuje sie na kolana.............. w końcu tyle czasu na nią czekałam..... Co prawda może w jednym przyznam jej rację, że chce sunie a nie psa - ja też się uparłam, ale jeszcze nie wiem czy chcę robić hodowlankę - wyjdzie w praniu, ale to w końcu pies z papiurami:P, ale gdyby była w typie to sterylka... albo prezerwatywy hahaha:evil_lol: Sama sie boję, że mogę nie upilnować (mam dziecko, które nieświadome może wyjśc z pieskiem nie w tym czasie i co??? Ale biorąc pod swój dach taką małą kulke miłości trzeba wszystko, WSZYSTKO i jeszcze raz wszystko przewidzieć i mieć oczy dookoła glowy :)))
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pycia']:loveu:Jakbym niewiedziała że to terrier :evil_lol:wiem o nim jak pielęgnowqć i co ma jeść i mam ksiażki o yorkach!!!!!!!!!!!!
Myślałam że na tym forum jest miło i można się doradzić właścicieli co mają pare lat yorki kupują sprawdzone karmy itd.,ale się myliłam tu tylko sie srać do innych potraficie a zło czuć na kilometr:-(:mad:!!!!!!
Ja dbam o moje psy i każdy ze znajomych i sąsiadów mnie chwali (że tyle czasu by dla zwierząt nie poświęcili,że dlaczego im kupuje te rózne akcesoria,po co szczepić,odrobaczać,myć zęby itd.skoro nie latają po ulicach).Po stracie owczarka i huskyego zdecydowaliśmy się od dawna z rodzinka juz na yorkshire terriera.Mam rodzeństwo i innych domowników,nie będe przecież ich błagać żeby zmienili upodobania z suczki na samca,bo każdy i tak ma swoje zdanie:shake:Suczki np.nie podsikują krzewów a dla niektórych to bardzo ważne,mają wiele innych zalet itd.Samce tez są kochane nie zaprzeczam !!!!!!!!!!!!!!!!!Widzę, że tu tylko dyskusja więc będe musiała poczekać na yoreczkę,może pujde do pracy lub coś wymyślę żeby zebrac pieniądze ale to długa potrwa:-(Nie rozumiem tylko czemu piszecie ręce opadają i oceniacze coś po pisaniu,czego nie znacie:cool3:Jeśli jednak york trafiłby pod nasz dach opowiem wam i zamieszczę foty:multi:[/quote]

Twój post powinien pozostać bez komentarza, ale nie mogę sie powstrzymać.

Zadajesz pytanie, więc otrzymujesz odpowiedzi. Jezeli wszystko jednak wiesz, nie produkuj się i trac czasu. Poza wszystkim jestes niekulturalna.

Wiesz oczywiscie (bo jak widzę, Ty wszystko wiesz), że z tego szczeniaka wyrosnie dorosły pies, który potem sie zestarzeje. Nie bedzie on juz piekna maskotką, bedzie prawdopodobnie robił pod siebie, smierdział, bedzie miał kłopoty z poruszaniem...I co wtedy??? Buda?

Schroniska pełne są młodziaków, które ledwo co wyrosły z rozkosznego szczeniaka.

I im szybciej uswiadomisz Sobie, że żadne zwierze nie jest zabawka, tym lepiej dla Twoich zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

Witam, ja również czytam i czytam!!!
Uważam, że dyskusja na tym etapie jest już zbędna:razz:
Drodzy forumowicze, szkoda waszych nerwów i czasu.
Dziewczyna nawet z pseudo nie kupi za 200 zł. psa. Więc szkoda czasu na niepoważną osóbkę.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pycia']Oczywiście ze nikt sie nie dokłada w utrzymaniu!!!Utrzymuje sama moje zwierzęta(nawet jak miałam jeszcze husky i onke).Będe czekała:roll:chodziłam juz do pracy:razz:[/quote]

A mogę wiedzieć z czego utrzymujesz swoje zwierzątka skoro nie pracujesz i nie jesteś pełnoletnia- tylko dopiero w gimnazjum????? :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Boże tego sie już czytać nie da.
Utrzymujesz swoje psy i z nieba Ci pieniądze spadają? Ja mam 21 lat, chwilowo nie pracuje i chwilowo to moja mama utrzymuje moje psy. Pieniądze nie leżą na ulicy.
Kundelki w budzie a "rasowy" w domu... Kokardeczki i ubranka już masz? No bo wiesz, w końcu musisz szpanować yoraskiem przed koleżankami.
To co piszesz jest pozbawione sensu. Skoro rodzice powiedzieli "Sama kup yorka" to albo próbują Cię nauczyć odpowiedzialności i wartości pieniądza albo wcale nie chcą psa. Bo zanim uzbierasz to i zachcianka Ci się zmieni.
Był onek - nie ma onka. Pewnie kupiony za 50 zł z allegro albo jakiejś przydrożnej giełdy. Wyrósł kundel? Fruuu na ulicę. Potem husky - pewnie za 100. Nie wyrósł husky? Przekopał ogródek? Fruu na ulicę. Szukamy promocji - kiedyś trafimy na rasowego i zarobimy na szczeniaczkach. Bo pies sika na krzaczki. A krzaczki można ogrodzić...

Poza tym, skoro masz suke po sterylce i tak się spasła, to może pies siedzący w kojcu ma za mało ruchu? Jak to jest z Twoimi spacerami? Raz na miesiąc? Bo moja suka z przyczyn czysto ode mnie nie zależnych musi mieszkać w kojcu (atakuje koty, mniejszą sukę i ucieka z podwórka) ale spacery ma codziennie po 2 godziny, albo zamykam koty i sunię w domu i mamy intensywne zabawy z piłkami przez kilka godzin. 9 letni pies cieszy się dobrą kondycją, zdrowiem i radością życia.


Wiecie co? Myślę, że badania psychologiczne powinni mieć robione nie właściciele psów agresywnych (i tak każdy wie, jakie to psy, czy chce maszyne zabijania czy maskotke do kochania) ale dla ras ozdobnych. Bo ludzie powoli zapominają że to też psy. Traktują jak zabawki, na pokaz dla szpanu. Chce yorka bo wszędzie mogę zabrać. Bo jest malutki,śliczny i będą mi zazdrościć.

Martwi mnie jeszcze post pyci, kiedy wspominała o "instynkcie myśliwskim" swoich psów. Jak to w lesie potrafią zniknąć na długo. To jak wychowujesz psy? Skoro nie umiesz ich odwołać to kup linkę.
Tylko... Jeśli kundelka nie umiesz ułożyć to teriera tym bardziej. Twoja wiedza na temat tej rasy ogranicza się do tego, że wiesz że jest mały i słodki. I to wszystko. To trochę za mało.

Ja całe życie marzę o amstaffie albo dobermanie, ale jak dotąd zbieram informację, rozmawiam z ludźmi którzy te psy mają, z hodowcami. Najpierw uczę się rasy, żeby wiedzieć czy podołam. Bo tu trzeba wychować, zapewnić odpowiednie warunki, opieke weterynaryjną. Tu nie wystarczy samo marzenie i pragnienie. Tym psa nie nakarmisz, nie wyleczysz.

Link to comment
Share on other sites

Ja ciągle sie łudzę że uda mi się ją przekonać... :shake:
Wspólna decyzja a psa bedzie utrzymac sama i sama go chce kupic.... To nie wspólna decyzja tylko jej decyzja...

Do dziewczyny nie dociera ze nie podoła...Ze 100 zł na miesiac na utrzymanie to nie raz mało... Ja tak jak wyżej napisane sama do końca nie utrzymuje psa... Ale nie dlatego ze nie mam pieniedzy tylko dlatego ze moi rodzice tak kochają i kundelka i yoraska ze ciagle kupuja im jakies miesko, smakołyki, itp... :multi: :loveu:

Pycia tamte psy do budy a ten nowy na kanapę????
A Twoja mam zwierząt nie lubi to co bedzie jak ze szczeniaczka za 200 zł york nie wyrośnie???? Tylko kundelek... :razz: To co z nim zrobisz????

Link to comment
Share on other sites

Owczarka my dostaliśmy a husky ma rodowód!Wy wogóle mnie nie znacie a oceniacie:razz:Moje psy poluja i biegaja to nie oto chodzi że nie przyjda jak wołam czy cos co wy macie na mysli tylko tak długo szukaja zwierzyny a ja ich nie wołam jak zawołam to przyjda,u mnie dookoła sa pola i wychodze z nimi conajmniej 3 razy dziennie mogą swobodnie biegać i bawić się,są nauczone wielu komend i bardzo dobrze wytresowane,biora udział w zawodach agility(obecnie).Wy wogóle nic nie rozumiecie i nie bede wam sie tlumaczyc przyjedzcie do mnie i se zobaczcie albo na pokaz agility lub komend przyjdzie zobaczyc jak będzie:loveu:napisalam juz ze poczekam na yorka!:oops:Chcecie popisać z moja mamą?

Link to comment
Share on other sites

Pisałam juz ze nasza owczarka uciekła do autobusu bo jej sie cos przewidziało,z huskym to inna historia jest teraz u mojego wujka w domu blisko nas ale sunia nie była w pełni moja.Psy na dworzu są szczęśliwsze od tych w domu,tez zalezy jaka rasa bo york to do budy sie nie nadaje ale moje kundelki w domu nigdy nie mieszkały i nie wytrzymuja w środku długo po 20minutach piszczą ,drapia w drzwi,krzątają się i chcą wyjść na dwór tylko w sylwestra pod łózko się chowia lub w burze:lol:Ja narazeie znam jednego psa w domu co mieszka na moim osiedlu.

Link to comment
Share on other sites

Oj Pycia jak ty ładnie kręcisz... 3 razy dziennie???? To co do szkoły nie chodzisz????

Chcesz szukaj pieska... Ale... Jesli znajdziesz to za taką cene i tak w domu bedziesz miała kontrole jak piesek jest traktowany a przy okazji zostanie zwrócona uwaga także na inne Twoje pieski... Tylko nie myśl ze Cie straszę tylko po prostu tak będzie...

A skad bierzesz pieniązki na utrzymanie tamtych piesków????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pycia']Chcecie popisać z moja mamą?[/quote]

niekoniecznie, przekaż jej tylko żeby dała ci porządnego klapsa przez dupsko i odcięła dostęp do netu, może w końcu przestaniesz pisać głupoty, których nie da się już dłużej czytać, kup sobie jakiegoś kucyka ponny, czy co tam teraz na topie jest, czesz go codziennie, będziesz mieć taką namiastkę yorka za 200 zł,
na razie to czuć od ciebie na km zapędy pseudohodowlane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olico']niekoniecznie, przekaż jej tylko żeby dała ci porządnego klapsa przez dupsko i odcięła dostęp do netu, może w końcu przestaniesz pisać głupoty, których nie da się już dłużej czytać, kup sobie jakiegoś kucyka ponny, czy co tam teraz na topie jest, czesz go codziennie, będziesz mieć taką namiastkę yorka za 200 zł,
na razie to czuć od ciebie na km zapędy pseudohodowlane[/quote]


Pseudohodowlane to mało... Ona ciągle kręci i cygani... Kłamie jak z nut... a po czym poznałam??? Bo jestem nauczycielką znam sie na dzieciach i widze jak pisze raz tak raz tak... Ma strasznie bujną wyobraźnie. :shake:

Według mnie to jest tak panna ubzdurała sobie yorka zeby zaszpanować... Mama sie zgodziła ale powiedziała kupisz za swoje pieniadze i sama go utrzymasz ja do tego ręki nie przyłożę.Ale córeczka dodała do tego historyjke ze można na tym jeszcze zarobić bo sunia kiedys bedzie mieć młode. I rodzice sie zgodzili na ale na sunię I panna Pycia ma... 200 zł... :evil_lol:Chce dopiąc swego miec yorka i być damulką, a co niech koleżanki zazdroszą :angryy:

A nam tu bajki opowiada ze pies karzaczki obsikuje... Jak ci obsika jak ponoc masz tyle miejsca pola łaki lasy??? to go bedziesz wyprowadzała...
Mydli oczy ze sama psy utrzymuje... Pieniądze jej z nieba lecą ma ich tyle ze i na utrzymanie yorka starczy... :crazyeye:Takie bajki to na dobranoc a i tak nikt w to nie uwierzy...
Zna sie na rasie ma ksiazki a nawewt nie wie podstawowej rzeczy o yorkach.
Wspólna decyzja całej rodziny od dawna szukają ale tylko Pycia ma dać pieniądze.
No i się strasznie przechwala- snobizm okropny mi się tu maluje: jej psy mają najlepiej z całego osiedla, nikt tak nie kocha zwierząt jak ona, ona wywalczyła zeby miały dobrze... A pieski w budach :mad:. Żal żal żal....
I myslisz ze za chwile podszyjesz sie pod mame i ktoś ci uwierzy????

Ale się rozpisałam... normalnie nerwy mnie poniosły bo piszę z tą pannicą od początku ale to jak grochem o ścianę. Nic nie wie za chwilę wszystko wie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pycia']Owczarka my dostaliśmy a husky ma rodowód!Wy wogóle mnie nie znacie a oceniacie:razz:Moje psy poluja i biegaja to nie oto chodzi że nie przyjda jak wołam czy cos co wy macie na mysli tylko tak długo szukaja zwierzyny a ja ich nie wołam jak zawołam to przyjda,u mnie dookoła sa pola i wychodze z nimi conajmniej 3 razy dziennie mogą swobodnie biegać i bawić się,są nauczone wielu komend i bardzo dobrze wytresowane,biora udział w zawodach agility(obecnie).Wy wogóle nic nie rozumiecie i nie bede wam sie tlumaczyc przyjedzcie do mnie i se zobaczcie albo na pokaz agility lub komend przyjdzie zobaczyc jak będzie:loveu:napisalam juz ze poczekam na yorka!:oops:Chcecie popisać z moja mamą?[/QUOTE]

agility? podaj gdzie byłaś na takich zawodach i imię psa- już ja to zweryfikuję...

chciałabym zobaczyć rodowód tego psa, ciekawe że bylo stać cię na psa za ok. tysiąca złotych, a teraz chcesz kupić jorczka za 200 bo nie masz pieniedzy... poza tym zastanów się co piszesz, najpierw że pies jest wspólny i rodzice będą dawać pieniądzie, a później że sama utrzymujesz... plączesz się w zeznaniach, ciekawa jestem co znów wymyślisz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve86']Pseudohodowlane to mało... Ona ciągle kręci i cygani... Kłamie jak z nut... a po czym poznałam??? Bo jestem nauczycielką znam sie na dzieciach i widze jak pisze raz tak raz tak... Ma strasznie bujną wyobraźnie. :shake:

Według mnie to jest tak panna ubzdurała sobie yorka zeby zaszpanować... Mama sie zgodziła ale powiedziała kupisz za swoje pieniadze i sama go utrzymasz ja do tego ręki nie przyłożę.Ale córeczka dodała do tego historyjke ze można na tym jeszcze zarobić bo sunia kiedys bedzie mieć młode. I rodzice sie zgodzili na ale na sunię I panna Pycia ma... 200 zł... :evil_lol:Chce dopiąc swego miec yorka i być damulką, a co niech koleżanki zazdroszą :angryy:

A nam tu bajki opowiada ze pies karzaczki obsikuje... Jak ci obsika jak ponoc masz tyle miejsca pola łaki lasy??? to go bedziesz wyprowadzała...
Mydli oczy ze sama psy utrzymuje... Pieniądze jej z nieba lecą ma ich tyle ze i na utrzymanie yorka starczy... :crazyeye:Takie bajki to na dobranoc a i tak nikt w to nie uwierzy...
Zna sie na rasie ma ksiazki a nawewt nie wie podstawowej rzeczy o yorkach.
Wspólna decyzja całej rodziny od dawna szukają ale tylko Pycia ma dać pieniądze.
No i się strasznie przechwala- snobizm okropny mi się tu maluje: jej psy mają najlepiej z całego osiedla, nikt tak nie kocha zwierząt jak ona, ona wywalczyła zeby miały dobrze... A pieski w budach :mad:. Żal żal żal....
I myslisz ze za chwile podszyjesz sie pod mame i ktoś ci uwierzy????

Ale się rozpisałam... normalnie nerwy mnie poniosły bo piszę z tą pannicą od początku ale to jak grochem o ścianę. Nic nie wie za chwilę wszystko wie...[/quote]

dokladnie takie wnioski wyciagnęłam po któryms poscie owijania wełny w bawełne.... żal żal żal, ale suczki, którą nie daj boże wycygani....
zastanawia mnie jedno, czy ona mieszka w slamsach, na wsi w popgrowskim czworaku, czy w jakiejś nowobogackiej dzielnicy, gdzie nie ma szacunku dla zwierzaka? Czyta posty na innych forach i odnosi wszystko do siebie. NIe psa, ale psychologa potrzeba...
a odnosnie kasy.... pewnie słyszałas o galeriankach.... dziewczynka mi do tego modelu bardzo pasuje :evil_lol:
szkoda ciągnąć ten wątek dalej, rozmowa z nia to jak walka z wiatrakami, my swoje, ona swoje.... i tak w kółko, zaraz mam przed oczami obrazek tych wszystkich rozpuszczonych dziecaków, które wyją i tupią nóżkami chcąc postawić na swoim,
dzieci to trzeba trzymac z dala od internetu...

[quote name='eve86']Ciekawe co napisałaby jej mama na forum :) To sie robi tak zabawne ze z checia bym poczytała co ma nam do powiedzenia :diabloti:[/quote]

już tutaj była taka jedna z mamą, a na sam koniec stwierdziły, że im sie ktoś na konto wkradł :diabloti:

[quote name='eve86']A mama nie był by mamą tylko Pycią która skryła by sie za tą maską....:evil_lol:[/quote]

ale tak smao było w tamtym przypadku, o ile mnie pamięć nie myli :diabloti:
dzieciątko załozy szpilki, umaluje wary, siądzie przed kompa i poczuje sie na chwile jak dorosła :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
tylko.... tylko.... styl pisania jeszcze raczkuje :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olico']już tutaj była taka jedna z mamą, a na sam koniec stwierdziły, że im sie ktoś na konto wkradł :diabloti:[/quote]

A mama nie był by mamą tylko Pycią która skryła by sie za tą maską....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

haha, to już jest poprostu zalosne;D ja już nie mam sił i to chyba ostatni moj post w tym temacie:) i jedno pytanie: po co ci kolejny kundelek AŻ za 200 zł?
Lepiej te 200 zł przeznacz na obecne psiaki! Wiesz ile to kasy? kupisz wszystko co bedzie im potrzebne;)
Pozdrawiam cie i mam nadzieje ze NIGDY nie dostaniesz yorka;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olico']ale tak smao było w tamtym przypadku, o ile mnie pamięć nie myli :diabloti:
dzieciątko załozy szpilki, umaluje wary, siądzie przed kompa i poczuje sie na chwile jak dorosła :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
tylko.... tylko.... styl pisania jeszcze raczkuje :cool3:[/quote]

Umalowane gimnazjalistki które myślą ze już są dorosłe... Kiedyś myślałam ze nigdy nie powiem ze jestem staroświecka czy nie na czasie... Na dzień dzisiejszy pewnych rzeczy pojąc nie mogę i powiem tak... Za moich czasów tego nie było :evil_lol::evil_lol::evil_lol: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...