Jump to content
Dogomania

Poszukuję yoreczki!pilne


pycia

Recommended Posts

[quote name='pycia']hahaha:loveu:ale wymyslacie!Skoro ja chce szczeniaczka to jak miałaby urodzic młode,jesli to jest nudne to nie pisz na ten temat i tyle:razz:Moja mama sie zgadza tylko na suczkę.[/quote]

Każdy szczeniak kiedyś urośnie... :p Nie pomyślałaś????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hm, więc tak:)
Gdybym bardzo pragneła pieska, to nie przeszkadzałoby mi to, że jest wysterylizowany ;] cos mi tu podchodzi na kolejna hodoffle..
bo niby czemu przeszkadzałaby Ci suczka, ktora nie moze miec potomstwa?
Chcesz ją tylko dla siebie do kochania! przeciez?

A po drugie, czemu mówisz, że nie dozbierasz pieniedzy? jestes w gimnazjum, jest okres wakacyjny. Nie jest trudno znalezc prace! Są rozne promocje, roznoszenie ulotek, chodzenie na wazywa i owoce. 2 miesiace pracy i masz pieska z rodowodem.

Rowniez dziwi mnie podejscie twojej mamy! Twoich kundelkow nie lubi bo sa wieksze, ale "york" ktory jest malutki to na pewno polubi? A jak wyrośnie(tak jak dziewczyny wyżej pisały) York 10 kg? tez wtedy powie ze piesek be i trzeba go oddac bo to nie jest york?


A ciekawe czy polubi obsiusiane dywaniki i wszystko do okoła?
[B]
Hm... po przeczytaniu całego wątku stwierdzilam, że gdybym ja miala pieski, to [U]NIGDY[/U] bym nie oddała ich w twoje ręce.[/B]


[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/60461.html"]GameBoy[/URL]: ślicznyyyy:loveu: jakbym nie miala juz jednego yoraska to na pewno bym do Ciebie napisala!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='syla929']Hm, więc tak:)



Rowniez dziwi mnie podejscie twojej mamy! Twoich kundelkow nie lubi bo sa wieksze, ale "york" ktory jest malutki to na pewno polubi? A jak wyrośnie(tak jak dziewczyny wyżej pisały) York 10 kg? tez wtedy powie ze piesek be i trzeba go oddac bo to nie jest york?

nie no co Ty!!! jak urośnie 10cio kilogramowy york to nawet lepiej! pokryje się taką suczkę "prawdziwym "yorkiem- reproduktorem(od groma takich "reproduktorów" na allegro np) i przynajmniej więcej szczeniąt urodzi- z 6 czy 7, potem będzie ładny zarobek nie?:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve86']Ja może kiedys zdecyduje sie na jeszcze jednego yorka... Kiedyś :multi: bo od mojego łobuza to już siwieje :lol:. Gdzie można zobaczyć zdjęcia siostrzyczki???? Sa gdzies na forum????[/quote]

nie ma :evil_lol:

ps. proszę nie pisać do mnie PW w jej sprawie, sunia nie jest pod moja opieką i nie ja decyduje o jej adopcji

Link to comment
Share on other sites

Własnie to mnie dziwi ze koniecznie sunia... A tym bardziej ze w domu są juz dwa psy to lepszy byłby piesek... Albo wysterylizowana sunia.... Jak bedzie miała cieczke to przeciez bedzie kłopot... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pycia']Śliczny piesek ale nie jestem wtajemnieczona o co teraz chodzi?Moja yoreczka nie będzie przecież z moimi kundelkami w budzie wiec w czym problem;/[/quote]


hmmm..ale chyba na podwórko bedzie wychodzila? Zaplodnic pieska nie jest tak trudno. i co wtedy zrobisz? Pewnie bedziesz zadowolona i na allegro wystawisz kolejne ogloszenie: mieszaniec yorka - 400 zł?

Link to comment
Share on other sites

Ale są w zagrodzie,york bedzie biagał z tyłu w ogrodzie a moje kundelki są z przodu.Zobacze pierw czy się nie beda gryzły wtedy jak beda sie lubic to bede z nimi na spacery mogla czasem razem isc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='syla929']hmmm..ale chyba na podwórko bedzie wychodzila? Zaplodnic pieska nie jest tak trudno. i co wtedy zrobisz? Pewnie bedziesz zadowolona i na allegro wystawisz kolejne ogloszenie: mieszaniec yorka - 400 zł?[/QUOTE]

eee tam po co pisać że mieszaniec! jak będą podobne do yorka to napisze że york i sprzeda za 1000 a nie za 400. jeszcze jak dopisze ze mama 3 kg a tata 1kg i ze to bedzie miniaturka to juz wogole spokojnie sobie zarobi. kupujacy ojca szczeniat nie musi widziec, a nie kazdy sie zna zeby stwierdzic czy suka wazy 3 czy 7kg. nie robi roznicy, a dziewczyna sobie zarobi. wkoncu bedzie miala suke yorka niesterylizowana, w dodatku rasowa, piekna, od groma takich do kupienia za 200zł!!

Link to comment
Share on other sites

Ja wszystkie dyskutujące z panną pycią osoby podziwiam. Skąd wy macie tyle cierpliwości?????????? Mnie po dwóch stronach już trafia, a wy dalej spokojne.

Pyciu, masz już psy. Zajmij się nimi, jak najlepiej, a jak już będziesz duża to kupisz sobie yorkshire terriera ( bo co to wogle jest ta "yorka" ??? )

Link to comment
Share on other sites

Po co Ci kolejny pies, skoro nie potrafisz zadbac o te, które już masz? Wiesz, że "york" ma nosić kokardki i inne pierdoły, a nie zdajesz Sobie sprawy, że to terrier. Poczytaj trochę, bo od tego trzeba zacząć. A jesli brak Ci czasu na zapoznanie się z podstawowymi informacjami co do wymagań tej rasy, to mam dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
Kup Sobie pluszaka.

Link to comment
Share on other sites

Też odnosicie wrażenie, że [B]pycia[/B] to taka rozkapryszona dziewczynka, która chce coś za nic?

Mam nadzieję, że yorka [B][U]NIGDY[/U][/B] nie będziesz miała! Jesteś nieodpowiedzialna i nie masz pojęcia o rasie. Skoro Cię na niego nie stać, to czego od nas oczekujesz? Pies będzie chory, nie będziesz miała funduszy na leczenie i co, tak po prostu powiesz "Trudno" i pozwolisz psu odejść w parszywych warunkach? Zastanów się lepiej nad takimi rzeczami, a nie bujasz w obłokach - kupisz kokardki, ubranka, różne duperele, żeby szpanować takim psiakiem i żeby koleżanki ci zazdrościły :x
Jeśli kochasz zwierzęta, to zapewnij lepsze życie swoim podwórkowym psom, przygarnij suczkę ze schroniska. To, że piesek jest kundelkiem, coś mu odejmuje? To nie jego wina, że jest jaki jest, tylko ludzi takich jak ty.

Z mojej strony EOT :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ja tez czuje ze to kaprys!!! Nie chciałam od początku być niemiła zastanawia mnie tylko jeden fakt dlaczego sunia!!!! I opowiastki ze sunia po sterylece uciekła wilczur tez uciekł... To jak ty Pycia te swoje psy pilnujesz :shake:...

Na kokardki i inne akcesoria masz a nawet nie wiesz jaką karmę powinien jesc york...Nie wiesz jak go pielegnować jakie kosmetkyki... Od pocztaku kazdy ci tutaj tłumaczy ze ta rasa to nie podwórkowe psy którym daje sie byle co do jedzenia... :shake: Wymaga wiele uwagi nakładów pieniężnych i opieki a także wyrozumiałości :cool3:

Czy do Ciebie to nie dociera????? :-o My ci tu Yorka nie damy za 200 zł...Ani za darmo!!!! :angryy: Bo nie mamy a poza tym psy trafiają do dorosłych odpowiedzialnych ludzi którzy znają sie na tej rasie... :angryy:

Kup sobie na początek ksiązke o yorkach i poczytaj. A jakbys znalazła tego wojego pieska za cenę którą oferujesz odezwij sie do nas i wklej zdjęcia... Ja z chęcią bym zobaczyła w jakim piesek jest stanie i jak potrafisz o niego zadbać... :-x

Link to comment
Share on other sites

:loveu:Jakbym niewiedziała że to terrier :evil_lol:wiem o nim jak pielęgnowqć i co ma jeść i mam ksiażki o yorkach!!!!!!!!!!!!
Myślałam że na tym forum jest miło i można się doradzić właścicieli co mają pare lat yorki kupują sprawdzone karmy itd.,ale się myliłam tu tylko sie srać do innych potraficie a zło czuć na kilometr:-(:mad:!!!!!!
Ja dbam o moje psy i każdy ze znajomych i sąsiadów mnie chwali (że tyle czasu by dla zwierząt nie poświęcili,że dlaczego im kupuje te rózne akcesoria,po co szczepić,odrobaczać,myć zęby itd.skoro nie latają po ulicach).Po stracie owczarka i huskyego zdecydowaliśmy się od dawna z rodzinka juz na yorkshire terriera.Mam rodzeństwo i innych domowników,nie będe przecież ich błagać żeby zmienili upodobania z suczki na samca,bo każdy i tak ma swoje zdanie:shake:Suczki np.nie podsikują krzewów a dla niektórych to bardzo ważne,mają wiele innych zalet itd.Samce tez są kochane nie zaprzeczam !!!!!!!!!!!!!!!!!Widzę, że tu tylko dyskusja więc będe musiała poczekać na yoreczkę,może pujde do pracy lub coś wymyślę żeby zebrac pieniądze ale to długa potrwa:-(Nie rozumiem tylko czemu piszecie ręce opadają i oceniacze coś po pisaniu,czego nie znacie:cool3:Jeśli jednak york trafiłby pod nasz dach opowiem wam i zamieszczę foty:multi:

Link to comment
Share on other sites

Skoro to decyzja całej waszej rodziny to dlaczego tylko ty masz dawać pieniążki :crazyeye:??? Jesli wszyscy chcecie mieć yorka to ty daj swoje 200 zł rodzice 200 i reszta rodzeństwa-albo domowników niech też cos dołoży.... :mad:Kupcie rasowego a nie myśl o psie za 200zł bo go nie znajdziesz!!! Nie ma yorków za takie pieniądze.

Dziewczyno nikt na Ciebie nie naskakuje... Pytamy skąd weźmiesz pieniadze na utrzymanie psa!!! Te psy są bardzo bardzo drogie w utrzymaniu a ty nawet nie masz pieniedzy na jego zakup...

My pytamy bo chcielismy Ci pomóc ty jednak nie umiałas odpowiedzieć na pytania rzeczowo... Tylko ciagle ja chce yorka ja chce yorka. :shake:

Sunia nie obsikuje krzaczków mówisz... Ale tak samo piesek jak i sunia póki nie skończu roku bedzie Ci sikał w domu i robił kupy... I nie żartuję!!! Zgryzie ci meble, i buty zasika dywany bedzie miał biegunkę i wtedy cały pokój do sprzątania... :placz:

A propo pieniedzy nie wiem czy wiesz ze małe yorki- szczeniaki mają problem z wymianą zębów :-( to sie bardzo często zdarza i trzeba jechac wtedy na usuniecie ząbków... To jest kosztowne skąd weźmiesz na to pieniązki????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pycia']Taka moja rodzina:angryy:pieniądze sama mam dać, ale jak pies w domu bedzie to wszyscy sie rzucą.......:-([/quote]

Nie rozumiem... Skoro wszyscy chcą to wszyscy kupują. Tobie nikt psa nie sprzeda bo nie jesteś pełnoletnia... Dla mnie to dziwne, cała rodzina chce psa i nakazuje kupic go gimnazjalistce na utrzymaniu rodziców która nie pracuje i prędko nie bedzie... Jak żyję nie słyszałam czegos podobnego...
I co do utrzymania też nikt sie nie dołoży????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rufus295']Oby nie po pociąg:roll:[/quote]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Czytam i czytam i postanowiłam się wtrącić. Nie mam yorka, ale coś podobnego w utrzymaniu. jestem straszną przeciwniczką hodofffców, i jeśli nawet dziewczyna znajdzie tą sunię bez papierów, albo i z papierami ale "pet" to na pierwszym miejscu wypadałoby wysterylizować - koszt ok 170 zł, potem szampon i odżywka renomowanej firmy - ok 160 zł, legowisko 50 zł, olej palmowy lub nerkowy - ok 120 zł, papiloty - (nie mam pojęcia ;p), fryzjer co jakiś czas - 50 - 100 zł. i tak sobie myślę, że kupując psa (jak go oczywiście znajdzie) to trzeba potem wydać 500 zł + fryzjer psi, no chyba, że ktoś potrafi sam to trzeba kupić grzebień, szczotkę, nożyczki, i maszynkę - koszt duuuuży. Poza tym dobrą szczotkę i grzebień też trzeba mieć na codzień! Koszt ok 100 zł.
I tak sobie myślę... że biorąc psa np za 1000 zł to trzeba wydać drugie tyle na wyposażenie... Ale to są właśnie 'zachcianki' ludzi, którzy sa w stanie poświęcić pupilowi swój czas i pieniądze! Aaaa, zapomniałam dodać weterynarza (odrobaczania i szczepienia i nie daj boże choroby albo wypadki, brrr). Wiem, że yoreczki mają bardzo duże potrzeby i same kokardki nie wystarczą im do normalnego funkcjonowania, a wiem o ząbkach, które nie chcą się wyrżnąć, o cesarkach dośc kosztownych...
Ufff ale się rozpisałam :P .Nie chcąc nikogo urazić, a mając szkaba w domu i wiedząc jakie wydatki są na początku bardzo proszę dobrze zastanów sie nad przyjęciem do domu yorka mając w kieszeni 200 zł :) Może po prostu poczekasz, uzbierasz więcej i za rok kupisz, a przez ten czas szukaj, rozmawiaj z hodowcami i czytaj, interesuj się, bądź na bieżąco. Sama nie wiedziałam ile ciekawych rzeczy i porad można uzyskać czytając i udzielając sie na forum :). Ja na swoje maleńkie szczęście czekałam prawie 30 lat :)))
Powiem jedno: WARTO CZEKAĆ!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...