Jump to content
Dogomania

Jak zrobić samodzielnie smycz i obrożę dla psa :)


vege*

Recommended Posts

Dzięki :)

[quote name='vege*'][B]harper[/B] twoja sunia wygląda jak kopia mojej, tylko gdyby twoja miała oba brązowe oczka, wpadnij do nas do galerii i sama zobacz :evil_lol: :loveu:[/QUOTE]
Faktycznie, na niektórych zdjęciach jest bardzo podobna :D Np tu i tu: [url]http://img231.imageshack.us/img231/4641/picanusia.jpg[/url] [url]http://img221.imageshack.us/img221/9870/090301083327.jpg[/url] a zwłaszcza tu ;) [url]http://img41.imageshack.us/img41/8476/090416211514.jpg[/url]

Ale na innych już mniej (przynajmniej na pierwszych trzech stronkach). A skąd ją macie (miasto) i ile waży? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='harper']
Ale na innych już mniej (przynajmniej na pierwszych trzech stronkach). A skąd ją macie (miasto) i ile waży? :)[/QUOTE]
Mam ją od znajomych z Sarnowa (9 km od Płońska) i aktualnie waży niecałe 24 kg i mierzy ok 52 cm w kłębie ;-) a twoja? :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.'][B]harper [/B] jak ty zrobiłaś te obszycia jak z ActivDog ? Sama ? Świetnie to wygląda, ale chyba mnóstwo pracy. :smile:[/QUOTE]

Z tego co wiem to chyba w maszynach do szycia są takie ustawienia gdzie się ustawia, żeby igła szyła równo czy w jakieś wzorki np jak na tej smyczy, ale nic sobie za to nie dam uciąć :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Z tego co wiem to chyba w maszynach do szycia są takie ustawienia gdzie się ustawia, żeby igła szyła równo czy w jakieś wzorki np jak na tej smyczy, ale nic sobie za to nie dam uciąć :evil_lol:[/QUOTE]

Aaa, no okej. Ja nigdy w ręku maszyny do szycia nie miałam więc nie wiem. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']Aaa, no okej. Ja nigdy w ręku maszyny do szycia nie miałam więc nie wiem. :D[/QUOTE]

Ja też nie miałam, ale jak patrzyłam w necie z ciekawości ile kosztują to tam były jakieś programy do ustawiania tych szyć ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Mam ją od znajomych z Sarnowa (9 km od Płońska) i aktualnie waży niecałe 24 kg i mierzy ok 52 cm w kłębie ;-) a twoja? :-)[/QUOTE]
Moja 24,5 kg (myslałam, ze Twoja mniej ;) ) i ma 59 cm w kłębie. Pochodzenie: schronisko we Wrocławiu.
[quote name='paulaa.'][B]harper [/B] jak ty zrobiłaś te obszycia[/QUOTE]
To są najzwyklejsze zygzaki, które ma każda nowsza maszyna. Konkretnie jest to zygzak do materiałów elastycznych. Ja mam taka maszynę i to jest wzorek C ten niżej [URL]http://p.alejka.pl/i2/p_new/51/18/maszyna-do-szycia-lucznik-ewa-2014-2_0_b.jpg[/URL]
Ponadto są i inne ściegi, można sobie szyć jak się podoba.

Pracy nie ma nie wiem ile, obrożę uszyłam szybko, szelki już dłużej bo to moje pierwsze guardy i musiałam się trochę nakombinować. Jak ktoś ma cierpliwość to polecam szyć samemu takie rzeczy, bo ceny wychodzą 2-3 krotnie niższe niż w sklepach.

Nawet jeśli to co się uszyje jest z trochę gorszych materiałów, bo jak kupuje się dla siebie małe ilości to trudniej dostać fajne rzeczy, to przy 2-3 krotnie niższej cenie można częściej zmieniać akcesoria :)

Edited by harper
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia.']Ma ktoś sprawdzone mocne zatrzaski?
Dla psa 35kg.
Mi się udało do tej pory zrobić jedną obróżkę, ale zatrzask puścił po 4 spacerze :([/QUOTE]
Tego typu są bardzo dobre:[URL]http://aspsklep.pl/product_info.php?cPath=28_104&products_id=495[/URL]
Są zrobione z twardego plastiku, solidne, dosyć ciężko się je zatrzaskuje i bardzo głośno klikają przy zatrzaskiwaniu. Ja mam uszyte z tego flyballowki dla 25 kg psa, klamrę na taśmę 2,5 cm i po roku dość aktywnego użytkowania trzyma idealnie. Szukaj w pasmanteriach lub sklepach szewskich, jak będziesz kupować to wypróbuj parę razy czy dobrze działa .

Obróżka w ślicznych kolorkach :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='milla.j']od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem uszycie obroży i chyba tym razem wzięło mnie już na poważnie ;)
Tylko zastanawiam sie czy podszyć ją polarkiem, a jeśli tak to go zdobyć?[/QUOTE]
Do polaru strasznie się czepia sierść, lepszy by był albo jakiś śliski materiał od spodu obroży albo eko skórka ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='milla.j']do eko skórki jakoś nie mam przekonania.
w sumie, taśma sama w sobie tez jest ok ;)[/QUOTE]
Ja miałam obrożę z eco i sobie ją chwaliłam, ale sprzedałam bo mi się znudziła :lol:
Ale też bardzo lubię obrożę od Taks, którą mam właśnie podszytą takim śliskim materiałem, ani włos się nie czepia, ani nie wyciera sierści :-) Bo sama taśma może wycierać sierść po jakimś czasie u psa długowłosego (a ty chyba masz berneńczyka? po avku tak sądzę ;-) ) No ale każdy lubi co innego i każdy ma inny gust ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...