Jump to content
Dogomania

Nuka oraz Stefcio [*] w sercu <3


vege*

Recommended Posts

Hej :D

 

A to jest Perełka, ma obecnie podobno ok 4,5 roku. Sunia, która została u mojej babci po śmierci brata mojego taty. Babcia ma już 90 lat i nie jest w stanie zejść sama z 3 piętra w bloku więc ja i mama ją wyprowadzamy. Jak się domyślacie już zostanie na stałe. Została wzięta ze schroniska, była przeraźliwie chuda (ważyła ok 9 kg i wszystko miała na wierzchu), ale babcia tak o nią zadbała, że dobiła do 15.65 kg :D Jest teraz bardzo wesołym psem, który uwielbia się bawić z innymi psami, mogłaby cały dzień biegać. Po śmierci wujka nikt z rodziny nie miał serca jej oddać nawet najlepszym naszym znajomym. No cóż ten brzydalek już zostanie z nami :D

 

Ona kocha wszystkie psy. Poszłam z raz z Nuką do niej, na dworze było ok, Nuka ją totalnie olała, jakby jej nie widziała. W domu za to była porażka, Perełka chciała się pobawić, ale Nuka była strasznie o mnie zazdrosna i warczała na kurdupla. Nuka raczej jej nie zaakceptuje :(

2353542_11160234_885461624835544_3632928

 

A tak się zachowuje na dworze :)

https://youtu.be/WQrRYnO8dZQ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Możliwe, że tak, ale cały czas miałabym w głowie, czy Nuka czasami kurdupla nie zjadła jak mnie by nie było w domu. No i też inna kwestia, twoja Lychee była szczeniakiem, Nuka się na prawdę świetnie dogaduje ze szczeniakami, z dorosłymi psami prawie nigdy, jest mega niekoleżeńska. Powącha się i odchodzi, tyle. Jestem pewna, że dorosłego psa by w domu nie zaakceptowała, ma już swoje zasady, swoje miejsca gdzie lubi spać i zabawki i smaczki, którymi by się nie podzieliła za nic w życiu :p 

Link to comment
Share on other sites

No urodą nie grzeszy, ale charakter ma na prawdę bardzo fajny. Taka mała chodząca radość :D 

Zamówiłam jej te dwie obroże 

http://pawsitivedog.pl/pl/p/OBROZA-BASIC-LIMONKA/92

http://pawsitivedog.pl/pl/p/OBROZA-BASIC-MALINOWA/146

Sugerowano mi też fioletową, ale jednak nie, te bardziej będą do niej pasować :D 

 

Mam jeszcze filmik jak się menda kłóci z moją babcią :p 

Link to comment
Share on other sites

Mi też się limonka strasznie podoba, ale dla Nuki nigdy nie miałam, jakoś nie mam już parcia na kupowanie Nuce akcesoriów bo i tak używam tylko dwóch obroży, jednych szelek, dwóch smyczy i taśmy 10m :p Reszta leży schowana bo na pewno się przyda dla przyszłego psa na okres szczenięcy i pewnie dorosły :) 

Dla Perełki musiałam zamówić nowe bo z Nuki szelki za duże (N. ma tylko norwegi) a obroże za szerokie. Tylko jedna po N. była dobra, którą mam już 6,5 roku a nadal wygląda spoko bo to Taksóweczka :D O ta:

11173425_885461674835539_2009652952_n.jp

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że tak, ale cały czas miałabym w głowie, czy Nuka czasami kurdupla nie zjadła jak mnie by nie było w domu. No i też inna kwestia, twoja Lychee była szczeniakiem, Nuka się na prawdę świetnie dogaduje ze szczeniakami, z dorosłymi psami prawie nigdy, jest mega niekoleżeńska. Powącha się i odchodzi, tyle. Jestem pewna, że dorosłego psa by w domu nie zaakceptowała, ma już swoje zasady, swoje miejsca gdzie lubi spać i zabawki i smaczki, którymi by się nie podzieliła za nic w życiu :P

 

A Fanta właśnie wprost przeciwnie, dorosłe psy ma w dupie, ale szczeniaczki się morduje... Nienawidzi ich :p

Zasobów też broni, ale jakoś dałyśmy radę. Wszyscy żyją ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja przy Nuce nie wzięłabym żadnego innego psa pod swój dach. Bałabym się, że szczeniak papuga zacznie naśladować starszego psa. Z Nuką popełniłam sporo błędów (nie ukrywam tego) i nie chciałabym popełnić ich przy kolejnym psie ;) Kolejny pies na pewno kiedyś tam będzie, jak będę na swoim to bd miała niufa. Moja mama od dawien dawna marzy o śniadym owczarku szkockim collie długowłosym i obiecałam jej, że kiedyś pomogę jej spełnić to marzenie, a że jest to druga rasa, do której również pieję od dawna z zachwytu to nie miałabym nic przeciwko w posiadaniu takiego psa   ;)

 

Ale u mnie brzydko i zimno. Ok 10stC i leje deszcz :(

Link to comment
Share on other sites

Co Ty gadasz  :D piękna jest, zaginiona krewniaczka K  :lol:  :lol:

Haha :D ale żebyś ty ją widziała jak wujek ją ze schronu przyniósł, to był dosłownie obraz nędzy i rozpaczy :( Taka biedna przestraszona była i strasznie chuda :(  Ale jak widać teraz to w pełni radosny psiak :)

Link to comment
Share on other sites

Fajna Perełka :). Podoba mi się, choć nie lubię małych psów :P

Ja też nie (dla mnie takie minimum to wielkość Nuki), plącze się toto pod nogami, skacze na człowieka bo jak się stoi to biedna nie sięga do rąk żeby ją głaskać :lol: Ale z charakteru jest bardzo fajna, taka w sumie bezproblemowa :) Na spacerach nie ucieka, bardzo się pilnuje, prawie nie szczeka, wszystkie pieski kocha, ludzi olewa (dopóki do niej nie cmokną, bo wtedy rozdaje buziaki), do psów nie podbiega jak jej nie pozwolę, w domu jakby psa nie było, po spacerze tylko zjada obiad i idzie na swoje posłanko i śpi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

to i ja sie witam na wątku. Co do wielkości psa to ja też lubię sredniaki, bo jest i co przytulić i jak się zdepcze to sie nie zabije od razu... ale i fizycznie większe ma możliwości niż zupełnie male psy. No z większymi psami to już też inna bajka... bo... w łóżku zajmują wiecej miejsca niż właściciel, nie da sie ich wziąć na ręce... w autobusie też nie da się nie zauważyć i potrzebuje dodatowego miejsca, No i jak ma głupawkę to trzeba robic uniki bo spotkanie z takim rozpędzonym psem nie należy do przyjemnych.. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Mopsiki też bardzo lubię, moja kuzynka ma dwa (jeden z nich jest z adopcji mopsiowej :) ) i są prześwietne :D 

 

Galerii innej nie ma, tylko tej mi się po prostu nie chce prowadzić, na dogo też mi się zbytnio wchodzić nie chce :p Chciałam dodać jakieś zdjęcie Nuki ale się nie chcą załadować :/ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...