Jump to content
Dogomania

Flexi / zwykła smycz.


Yorshirka

Recommended Posts

Z mojego doswiadczenia, a mam pieska (waży 20 kg), ale wogole nie ciagnie to smycz flexi jest super tylko ze jedyna wada tej smyczy jest to ze w przypadku tasmy ma zbyt duzy naciąg- dla mojej suczki zdecydowanie za duży- nie wie co sie dzieje jak smycz jest napięta, dlaczego ją tak ciągne. Liki z flexi nie mialam, ale wydaje mi sie ze linka rozwiazuje sprawe, nie ma takiego silnego naciągu. pozdr

Link to comment
Share on other sites

Ja mam shih-tzu i jak był mały tzn.do 4-5 miesięcy to był prowadzony na zwykłes smyczy takiej ze skórki i na szelkach a to dlatego ze jak pisze moja przedmówczymi , nie umiał uciągnąc flexi :shake:( tasiemki). Jak juz skonczył 6 mies to postanowiłam spróbowac i udało sie.:razz: Poradził sobie z tasiemką i do tej pory na niej wędruje. Jedni wolą smycz inni tasiemke lub linke. musisz wybrac sama co ci bedzie odpowiadało. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katie']ja polecam zwykla smycz
co prawda flexi tez mam, ale nie czesto ja uzywam, ja nie mialam problemow, ze nie umial uciagnac tasiemki, a jakos tak wyszlo, ze kupilam flexi do 20kgdla yorka^^[/quote]


A moze twój piecho to jakiś "strongdog":razz: taki mały siłacz:cool3: . Niezły ten twój york:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]ja powiem tak
zawsze byłam na "nie" jeśli chodzi o flexi dla szczeniąt
i dla niektórych dorosłych psów
flexi powoduje, że tak naprawdę nie mamy kontaktu z psem żadnego
on skupia się na ciągnięciu :roll:
co później owocuje tym, iż na krótkiej smyczy z obróżką też ciągnie i się dławi
taki pies nie jest nauczony chodzenia na smyczy :shake:
a to chyba jest najważniejsze
bardzo fajną smyczką dla szczeniaka i dorosłego psa jest coś takiego
[URL="http://www.krakvet.pl/trixie-smycz-obroza-czerwona-15333-p-3581.html"][B]http://www.krakvet.pl/trixie-smycz-obroza-czerwona-15333-p-3581.html[/B][/URL]

jak jest potrzeba jest krótka jak trzeba iść gdzieś na spacerek można zrobić ją dłuższą
z moich obserwacji wynika, że taka długość jest w sam raz dla Y.T. ;)
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...