Jump to content
Dogomania

Pomoc w dobraniu karmy


jestem_wredna

Recommended Posts

Dogomaniacy - zwracam się do Was z prośbą o pomoc w dobraniu karmy, bo jako właściciele psów (niekiedy całej gromadki) macie w tym na pewno spore doświadczenie.

Mam schroniskowego pieska, waga ok. 13 kg, wiek 4-5 lat. Problemem jest to, że w większości karm "groszki" są dla niego za duże (a nie ma kilku ząbków). U teściów notorycznie wyjada karmę kotu :cool3:

Prosiłabym więc o polecenie mi jakiejś karmy, najlepiej ze "średniej" półki cenowej, o stosunkowo niewielkich "groszkach".
Próbowaliśmy już Brita, Bento Kronen i Profilum (która mu smakowała, ale jakie wiatry po niej były :evil_lol:)

Będę wdzięczna za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mArGoSiA']Może Nutra Nuggets?[/quote]

a wszystkie rodzaje tej karmy mają małe groszki? bo z tego co widzę w ich ofercie, to potrzebowalibyśmy maintenance albo ewentualnie lamb meal & rice

a zna ktoś może ariona premium adult? bo na wątku ze zdjęciami karm wyczytałam, że ma maleńkie groszki. to prawda?
i jeszcze ewentualnie arion premium lamb & rice.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Podłączę się, żeby nie mnożyć bytów. Rozważam adopcję psa. Jest on spory, młody, w typie psa pasterskiego. Podstawą żywienia byłaby karma sucha. Mogę rutynowo pozwolić sobie na karmę w granicach ok 10zł/kg (w workach 15-20kg) jest takich sporo, ale co wybrać na początek? Pomóżcie i podsuńcie jakieś marki warte uwagi i mieszczące się w tym przedziale, chętnie kupię kilka mniejszych opakowań na próbę. Jeśli karma nie służy psu, to po jakim minimalnym czasie będzie to wiadomo?
Tak, czytałam niemal wszystkie posty na temat poszczególnych marek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mArGoSiA']Może Nutra Nuggets?[/quote]

zdecydowanie nie polecam nutry. Ja miałam kilka kilo tej karmy i pies ją jadł tylko wtedy gdy był już był mocno przegłodzony. Nutra jest z rodzaju tych zdrowych i dobrze wpływa na zdrowie psa, ale jest absolutnie niesmaczna :roll: Miałam ją w ilości kilku kilo więc testowałam ją na wszystkich znajomych psach i żaden nie wcinał jej z ochotą :evil_lol: Koniec końców karmę oddałam
Więc dobra rada: w żadnym wypadku nie kupcie od razu w ciemno dużego opakowania nutry, najpierw przetestujcie czy psu podejdzie.
równie niesmaczna okazała się [B]Premium Edge[/B] (również z koncernu nutry). Te karmy muszą mieć chyba jakiś specyficzny smak :roll:

Link to comment
Share on other sites

A ja polecam Nutrę. Moje psy za podstawę żywieniową mają gotowane mięso zawsze wcinane chętnie, ale odkąt sa na Nutrze, młodsza chętniej je chrupki ( chętniej od ulubionego mięsa). Ale cóż, o gustach się nie dyskutuje ;)

[B]gawron[/B] - Możesz zamówić próbki Nutry ( ok 7-8kg różnych rodzai za 30zł). Taka 'porcja' starcza na min. tydzień ( Nutra jest bardzo sycąca, dzienna porcja dla psa o wadze 20kg, to 270gr), co daje miarodajne wyniki i wiesz czy pies będzie jadł nawet kiedy karma straci urok nowości.
Cena też jest przystępna - 15kg worek kosztuje między 115 a 140zł, w zależności od rodzaju.

Link to comment
Share on other sites

@Gawron
Ja od siebie mogę też polecić Acanę. Próbki można kupić za ok.10zł/400g, dzięki czemu możesz zobaczyć czy pies będzie chętnie jadł tą karmę. Przy zakupie dużych worków np. 13,5kg albo 18kg Acana wychodzi po ok. 8-10zł/kg w zależności od typu karmy.

My zakupiliśmy tydzień temu 18kg worek Acany Adult (158zł w Krakvecie). Pies wcina, aż miło, a należy raczej do wybrednych. No i to też schroniskowiec ;)

Pozdrawiam i gratuluję z góry, jeśli zdecydujesz się na adopcję.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...