Jump to content
Dogomania

Strzykajaca lapka


sota36

Recommended Posts

Mam 7 miesiecznego briarda, od 3 tygodni kiedy mlody chodzi slychac przy kazdym kroku cos w rodzaju "strzelania" w jednej stopie. Pies biega chetnie, skacze, lapa zdrowa, nie boli go z pewnoscia. Odpowiednio karmiony, karma w kierunku ochrony stawow i Arthroflex, dobry i systematyczny przyrost masy ciala, nie bylo szalenczego przyrostu - wszystko wzorcowo.
Kiedy bylam u lekarza z nim, wet dokladnie lapke obadal - i stwierdzil, ze skoro psa nie boli, nie bedziemy go jeszcze przeswietlac, bo to szczeniak - poczekamy, gdyz moze to jest - nie wyraze sie doslownie,ale tak zrozumialam - nierownomierny przyrost kosteczek palcow, i to powoduje takie cichutkie "strzelanie'przy kazdym kroku. Powinno mu to przejsc, jesli pies podrosnie . Czy ktos mial u szczeniaka cos podobnego???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja nie mialam tam z moim dogiem,ale skoro weterynarz Ci tak mówi i nie naciąga badz nie namawia na niepotrzebne przeswietlenia itd.to moim zdaniem dobrze o nim swiadczy,bo znam przypadki kiedy weterynarz chcial niepotrzebnie robic operacje,zmienial cos ciagle w jadlospisie szczeniat ras wiekszych,odstawial wapno,i takie tam rozne preparaty na wzrost itd.i ogolnie mowiac cudował dla kasy,a chodizlo o 3-miesiecznego szczeniaczka,z podejrzeniem krzywicy i o ile dobrze pamietam tez dysplazji i te wszystkie zabiegi ktore mialy pomoc małemu,tylko mu zaszkodziły :-(

Link to comment
Share on other sites

widzisz,ja z moją dorastającą dozyca,tez miałam problemiik odnosnie łapek,ale innego typu,zaczely sie jej ciutke rozjeżdżać.
W kazdym razie na jakies wzmocnienie moze podawaj mu gotowane kurze łapki,nio chyba ze juz to robisz?
kurze łapki dobrze robią na różne kostne sprawy :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']
A tak szczerze = to chcialbym byc psem ...- u mnie.. :)[/quote]
:lol: Mój ojciec zawsze mówi, ze w następnym wcieleniu chce być moim psem :wink:
[quote name='sota36']Pies biega chetnie, skacze, lapa zdrowa, nie boli go z pewnoscia[/quote]
Jakby działo sie coś złego to by psiak pewnie kulał i coś by go bolało... Obserwujesz go uważnie, jest stale pod opieką weterynarza, wiec myślę, ze jeśli będzie powód do niepokoju to zauwazycie. 8) (oby go nie było
:thumbs: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Insomnia']ja nie mialam tam z moim dogiem,ale skoro weterynarz Ci tak mówi i nie naciąga badz nie namawia na niepotrzebne przeswietlenia itd.to moim zdaniem dobrze o nim swiadczy,bo znam przypadki kiedy weterynarz chcial niepotrzebnie robic operacje,zmienial cos ciagle w jadlospisie szczeniat ras wiekszych,odstawial wapno,i takie tam rozne preparaty na wzrost itd.i ogolnie mowiac cudował dla kasy,a chodizlo o 3-miesiecznego szczeniaczka,z podejrzeniem krzywicy i o ile dobrze pamietam tez dysplazji i te wszystkie zabiegi ktore mialy pomoc małemu,tylko mu zaszkodziły :-([/quote]

Aj, aj, racja. Znam weterynarza, który pobudował klinikę (taką z prawdziwego zdarzenia), rozreklamował się w całym mieście, jest najdroższy w okolicy i... uśmiercił niepotrzebnie kilka psów. Ludzie, którzy to wiedzą omijają go z daleka, ale są też tacy (laicy), którzy pod wrażeniem budynku kliniki chyba ciągną do niego jak zombie. :(

Link to comment
Share on other sites

a ja chciałam powiedzieć coś w związku zt ym ale u pieska innych gabarytów,bo u yorka :lol: oczywiście,to może przejść samo z siebie(to strzykanie).. ale ostatnio usłyszałam,że to równie dobrze może być taki urok(mojemu szczeniakowi czasem czuć delikatnie takie przeskakiwanie).. a tak szcerze,to ja też coś takiego mam,pstrykam czasem jak idę. :lol: więc to naprawdę nie musi być nic poważnego,jeśli pieskowi nic nie jest oprócz pstrykania :wink: albo juz tak ma,albo z tego wyrośnie(jeśli oczywiście nic więcej z tego nie będzie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...