Jump to content
Dogomania

Nike

Recommended Posts

Witam wszystkich po latach :)
Nasz biały Monsterek ma już 2 i pół roku. Jak ten czas leci...

Od paru miesięcy mieszkamy w domku z ogródkiem, więc ma teraz gdzie biegać. Pojawił się jednak problem. Jeśli pobiega bardziej intensywnie, wykonując dużo zwrotów i kółek, na drugi dzień jest cały obolały. Najgorzej jest w nocy i nad ranem, gdy mięśnie ma zastane. Wtedy, zmieniając pozycję, krzyczy z bólu, a mięśnie w tylnych nogach są wyraźnie napięte.

Co mamy mu podawać? Czy brak mu jakichś witamin?
Na razie nie byliśmy u weta, chcąc psu oszczędzić wrażeń, gdyż każda wizyta to dla niego wielki szok i "trzęsiawka" ze strachu.

Może ta przypadłość jest na tyle popularna, że otrzymam pomoc tutaj?

Link to comment
Share on other sites

A czy przypadkiem te przykurcze mięśni nie są spowodowane zapaleniem stawów biodrowych ?? Sprawdźcie czy reaguje na ucisk w miejscu stawów.Najlepiej mozna to sprawdzić prróbując rozmasowywac mu nogi i patrząc gdzie go boli najbardziej albo kiedy go postawicie złapcie palcami i uciśnijcie stawy biodrowe jak podkurczy zad i zacznie kucać to moze znaczyc że raczej chodzi o stawy.Jeśli tak to wystarczą jakieś 4 wizyty u weta i oczywiście czasowe ograniczenia w ruchu. Nic strasznego :)Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To świetnie! W takim razie na waszym miejscu dałbym mu kilka dni odpoczynku i nie pozwalał na intensywne bieganie.Powinno pomóc a jak nie to pozostaje juz tylko wizyta u Weta. Nie ma co zbyt długo z nia zwlekac gdyby to sie przedłużało albo powtarzało.

Link to comment
Share on other sites

W doopkę, to on ma cieplutko :) Moim zdaniem jest za bardzo rozpieszczany, ale to nie ja włażę mu do kosza, żeby mu jeszcze cieplej było, tylko jego pani:

[img]http://www.rednet.krakow.pl/~mloda/!ola/Monster_z_Asia.jpg[/img]

A w ogóle, jakieś rady odnośnie diety bardzo by się przydały. Jakie smakołyki podawać poza suchą karmą i w jakiej formie ów magnez? Można taki dla ludzi, np. Magne B6?

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie idźcie do weta, bo może trzeba wykonać rentgen kręgosłupa. Moj bulek ( ktory już odszedł) miał podobne problemy. Pies nie módł sie ułożyć. Miał potworne bóle. Okazało się po prześwietleniu, że miał spondylazę. Najpierw jeden wet podawał mu sterydy, ktore pomagały na krótko. Potem zmieniliśmy weta i zaczął być leczony homeopatią. Przeżył na tej homeopatii 7 lat, do 14 roku życia.
Może to nie jest u waszego bulka spondylaza, ale lepiej sprawdźcie, bo pies cierpi i szkoda takiego białska ( mój też taki był). Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Niestety to trwa. Tak jakby się odnowiło, gdy pies się zaziębił i dostał kataru.
Byliśmy z nim u weta już dwa razy.
Dostał zastrzyki - jakiś antybiotyk o szerokim spektrum, witaminy, wapno, środek rozkurczowy wraz z orzeczeniem, że tym razem są to komplikacje pogrypowe, czyli zapalenie mięśni.

Czy piesek kogoś z Was miał podobne kłopoty?

Link to comment
Share on other sites

Ja bym spróbowała zrobić prześwietlenie tych łap, być może pies ma bolesność spowodowaną urazem, a jak się to zaniedba to mogą zachodzić zmiany zwyrodnieniowe.
Bule są bardzo wytrzymałe na wszelkie boleści więc mogło mu się coś stać dużo wcześniej, a teraz przez zabawę ten ewentualny wcześniejszy uraz daje mu znać o sobie
To taka moja sugestia

Pozdrawiamy
Kasia & Goro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wczoraj piesek poszedł "do remontu".

Został zrobiony rentgen kręgosłupa i stawów. Oba wyniki są prawidłowe.
Potem niestety, musiał dostać narkozę, gdyż w żaden sposób nie pozwalał na obcięcie bardzo długich paznokci, od których zaczęły mu się już deformować palce oraz podcięcie opuszki z odciskiem.

Dziś, po dłuższym spaniu w koszu, dosłownie kwiczy przy wychodzeniu, kuca, trzęsie się z bólu i pewnie ze strachu. Gdy już się rozchodzi, ból mija.

Czy jest to sprawa mięśni? Czy tym razem boli go łapka od kroplówki, czy może paznokcie, z których dwa zostały podcięte razem z nerwem?

Jakie jeszcze badania powinniśmy wykonać?
Czy może badanie krwi, ale w jakim kierunku?

Link to comment
Share on other sites

ojej, dlaczego wraz z nerwami ktoś psu paznokcie miałby obcinać, nie rozumiem tego?
Mój bulcio sciera sobie sam pazury, ciekawa jestem czemu twój piesio tak nie ma
A może to ta opuszka go tak boli?
Na twoim miejscu poobserwowałabym go jeszcze ale jeśli pies mocno cierpi to jedz do weta!

Link to comment
Share on other sites

A jednak dwa pazurki zostały obcięte z nerwami, a i tak są długie.
Zresztą wet coś przewidywał, bo dał "na wszelki wypadek" tabletki przeciwbólowe.

W jakiej formie można podawać psu magnez? I jak się przekonać, że jest potrzebny?

Link to comment
Share on other sites

[b]Nike[/b] - ja podaję sole kwasu asparaginowego-potasowa i magnezowa w postaci tabletek, ale raczej nie o to Ci chodzi. Najlepiej przekopiuj temat do działu Weterynaria zapewne ktoś się wypowie o własnych doświadczeniach.
Ucałuj Monsterka od mnie w nochalek :).

Link to comment
Share on other sites

Aspargin - skład: 1 tabletka zawiera: wodoroasparaginian potasowy - 250 mg, wodoroasparaginian magnezowy - 250 mg. Uzupełnia niedobór magnezu i potasu. Można nabyć bez recepty. Ja podaje leczniczo, ma uzupełniać niedobór wynikający z wypłukiwania tych składników przez drugi lek. W sumie bierze 1 tab. dziennie, po pół rano i wieczorem.

Ps. Hmmm, ale ja mam jednego bulisia :), no i faktycznie dla mnie jest najpiekniejszy na świecie :D.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem, czy to możliwe, ale wszystko wskazuje na... kolkę z powodu pokarmu :o
Jest to tym bardziej dziwne, że brat Monstera rozwija się doskonale na takiej samej karmie.

Przez kilka dni gotowaliśmy makaron z mięsem i marchewką, i Monsterek zaczął znów, jak kiedyś, "pięknie" zatruwać powietrze. Równocześnie skończyło się kwiczenie z bólu przy wychodzeniu z legowiska.

Żeby mieć pewność, co do naszej diagnozy, podaliśmy psu kubek tej starej karmy (którą, nota bene, bardzo lubi) i niedługo potem brzuch mu stwardniał i Monster znów skomlał.

Teraz pojada poczciwego Friskiesa i wszystko jest ok :)

Link to comment
Share on other sites

Trzeba sobie zadać pytanie: Czy wet który go oglądał leczy konie i krowy ... i czasami psy? Wet wetowi nie równy. Ja na Twoim miejscu poszukałbym weterynarza, który przejmuje pieskami i nie traktuje ich jak konie czy krowy. Dla wielu weterynarzy pies to istota podobna do np. konia czy krowy, psa traktują przedmiotowo i tyle (wiem coś o tym).

Link to comment
Share on other sites

Sęk w tym, że wet jest w porządku.
Prześwietlił stawy i jelita, wyniki były prawidłowe, więc skończyło się na paru zastrzykach, bo pies miał trochę kataru.
I np. ostatnio wręcz wzorcowo wysterylizował nam kotkę, bez żadnych komplikacji :)

Najważniejsze, że już wszystko dobrze :)

Karma, powodująca kolkę to Chappi.

Lecznica z dobrym chirurgiem to Krak-Vet na Centralnej w Krakowie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...