Jump to content
Dogomania

Berlin - kwiecień 2005


christoph

Recommended Posts

[quote name='Asiaczek'][quote name='Fuka'][b]Jestes wspaniała - pięknie dziekuje :modla: - może kiedys bede sie mogła odwdzieczyc... Wybieram sie za miesiac na Wegry, wiec moze tam?
Twoje gwiazdki sa cudowne! :D
Mnie tylko teraz zal sciska, że wybrałam Warszawe zamiast Berlina :roll: , do ktorego mam bliżej i wygodniej :( [/b][/quote]
A gdzie jedziesz na Węgry (jakie miasto)? Czy to juz może czas na Szilvasvarad?
Pzdr.[/quote]

Odpowiem za Fuczke.
Tak,to juz czas na Szilvasvarad :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']Może w rozwiązaniu problemów dot. Championatu Niemiec (ogólnie) pomoże Wam link:
[url]www.sbt-info.com.pl/championaty.html[/url]
Pzdr.[/quote]
Niestety, albo znowu mój komputer mi nie wyświetlił czegoś, albo rzeczywiście pod tym linkiem nie ma informacji nt. Niemiec.
A propos wysłałem w tej sprawie zapytanie do naszego ZKwP. Jak dostanę odpowiedź, to dam znać.

Link to comment
Share on other sites

Ja ten link mam z DGM i wydaje mi się, że widziałam tam info. dot. Ch.Niemiec. Ale jeszcze sprawdzę i dam znać.
Mam duże wątpliwości co do odpowiedzi z ZKwPL w tej sprawie. Nie wydaje mi się, aby oni coś wiedzieli na ten temat. Ale z ciekawościa czekam na odp. Obym się mile rozczarowała.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[b]Asiaczek[/b], Carragan słusznie prawi.. :D
Nie wiem jak to dokładnie jest z championatem Niemiec - moja airedalka ma obcięty ogon, wiec dotąd nie miałam okazji tego rozgryzac... Ale wiem na pewno, ze airedale w Niemczech moga zrobic dwa championaty - klubowy KFT i normalny niemiecki, stad dwa CACe - jeden CAC jest przyznawany jeden na płeć, a drugi VDH w kazdej klasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Może spróbujcie jeszcze zajrzeć na stronę:
[url]www.spaniel.pl[/url]
Tam trzeba znaleźć linka nt. championatów w innych krajach.
Pzdr.[/quote]
Asiaczek, znowu pudło;-). Tam są zasady ogólne i w zasadzie mniej więcej wszystko sie zgadza. Nie ma tylko rozgryzienia tych niuansów, co, jak i kiedy. Mój np. przypadek jest taki:
Res.CACIB
Res.-Anw.Dt.Ch.VDH
Res.CAC
Pierwszy wniosek - wiem
Drugi - raczej też się nie czepiam i nie dochodzę dalej, bo już wiem
Trzeci - nie powiem, że ozłocę, ale może jakiś koń z chociaż podrzędnym rzędem znajdzie się dla takiego, który mi wytłumaczy chociaż oględnie, co to dla mnie oznacza.
Bo skoro np. ta wystawa nie była klubowa, to po jaką ciężką cho... wpisywać to w kartę?

PS
Niektórzy mogliby się zastanawiać, co się tak czepiłem tych Niemiec, ale jak spojrzy na mapę i na mój post - będzie wiedział. Do Berlina mam bliżej niż do Wrocławia;-)

Link to comment
Share on other sites

No coś Ty! Nikt się nie będzie czepiał. Większość będzie zadowolona, że znalazł się ktoś, kto może do końca wyjaśni ten problem :lol:
Ja akurat nie mam żadnego interesu w Ch.Niemiec, bo chyba tam nie pojadę. Jakoś nic mnie tam nie ciągnie. Championat Francji, Belgii, no Czech - tak. Ale Niemiec - jakoś reakcja "zero". Sama nie wiem, dlaczego.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

No może ja spróbuję tylko nie wiem czy wyłuszczę to zrozumiale .
Na niemieckie wystawy sedziów dla danej rasy przydziela lub wybiera /jak to zwał tak to zwał/klub rasy jak w moim wypadku jest to Löwchen Klub e.V Deutschland lub Verband Deutscher Kleinhundezuchter e.V i można w ten sposób uzyskać dodatkowy CAC klubowy - powinien być osobny kartonik z nazwą klubu i na nim ten cAC . W tamtym tygodniu w Erfurt lewki oceniał sedzia z Löwchen Klub e.V Deutschland załapaliśmy się na taki CAC już drugi :wink: plus pucharek bo klub fundował jeszcze pucharki dla każdego za wygraną klasę :)
Pewnie te CAC-e liczą się jakoś do championatu danego klubu .Ja jeszcze nie zdążyłam się dowiedzieć jak to jest z championatem klubowym w mojej rasie.
Może Sonya -Nero wie coś więcej na temat
:roll:
Jesli coś namieszałam to z góry przepraszam :-?

Link to comment
Share on other sites

I bardzo dobrze, że wywiązuje się dyskusja [b]MERYTORYCZNA[/b].Oczywiście nikt nie jest Alfa i Omega, ale złączywszy wiadomości wszystkich uzsykać chyba można obraz całości.
Ja ze swojej strony już uruchomiłem wszelkie tzw. kontakty u naszych zachodnich sąsiadów i zobaczymy, co z tego wyniknie.
Jak to mówią, wici zostały rozesłane.
Fakt faktem, że te zasady VDH są trochę... dla nas - na razie - nie do końca zrozumiałe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero'][quote][b]CAC i Res.CAC[/b]- tego na razie nie mogę rozgryźć, ale śmiem przypuszczać, że [b]być może[/b] są to wnioski na championa kraju innego niż Niemcy - muszę dopytać jeszcze u źródła, bo jak na razie nie znalazłem na niemieckich stronach informacji, a może w naszym Związku coś wiedzą na ten temat?...[/quote]

To jest CAC na championa klubowego, o ile taki tytuł jest przyznawany na danej wystawie międzynarodowej.[/quote]
Wiesz coś bliżej? Oswieć biednych dyletantów;-(. Bo w takim razie po co byłby nadawany jednocześnie na jednej wystawie zarówno CAC, jak i CAC-AC - (oczywiście mówią tu o przypadku akit), gdzie (podobno) skrót AC oznacza Akita Club?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Niemcy, niby prosta nacja, lubiąca wszystko "w kosteczkę" i "pod linijkę", a tak potrafili skomplikować to zagadnienie.
Pzdr.[/quote]
To tak dla niepoznaki. Czasami potrafią być... W Berlinie co niektórzy "tuziemcy" próbowali na wpuścić "w maliny", sugerując, że ocena odbędzie się na całkiem innym ringu. Ale Polak potrafi i suma sumarum to my (Polacy) wyprowadzaliśmy ich z błędu, za co co powinni nam być wdzięczni;-)
A poza tym to co z tą historią z sekretarzem ringu i wystawianiem w przerwie sekretarzenia swojego basenji? Bo nie czytałem dalszego ciągu.
Z innej strony to może byśmy się wkońcu kiedyś poznali? Jak do tej pory przypuszczam, że widzieliśmy się już kilka razy, a jakoś zbrakło motywacji???

Link to comment
Share on other sites

Nie mogłeś dostać wniosku na championa niemieckiego Klubu Akit bo "organizatorem" twojego ringu na międzynarodwej w Berlinie nie był Klub tylko Landevverband Berlin - Brandenburg e.V im VDH e.V a z pytaniem o tajemniczny wniosek CAC najlepiej zwrócić do Siegfreda Petera, adres i telefon masz podany w katalogu.

Faktycznie Niemcy trochę się pogubili w nowych zasadach przyznawania championatów obowiązujących od początku roku.
W tym roku w Berlinie były dwa ringi pudli i na jednym wnioski były przyznawane prawidłowo zgodnie z nowymi zasadami, a na drugim wg zasady jeden CAC na płeć. na skutek protestów poszkodowanych Polek, po zakończonym sędziowaniu a przed wydaniem kart ocen obsada "francuskiego" ringu skonsultowała się z obsadą drugiego ringu i CACe zostały dopisane :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']mam WIELKĄ prosbe !!! moze mi ktos znaleźć czy w suczkach sznaucerach srednich pieprz i sól (mittle schnauzer) była zgłoszona Fiona Punta Arenas ?? z góry dziekuje !!![/quote]

Dal Cibie Elitesse - odpowiadam na pytanko, tak była ta suka zgłoszona, do klasy championów, miała numer 435 :D
Pzdr!
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']Nie mogłeś dostać wniosku na championa niemieckiego Klubu Akit bo "organizatorem" twojego ringu na międzynarodwej w Berlinie nie był Klub tylko Landevverband Berlin - Brandenburg e.V im VDH e.V a z pytaniem o tajemniczny wniosek CAC najlepiej zwrócić do Siegfreda Petera, adres i telefon masz podany w katalogu.

Faktycznie Niemcy trochę się pogubili w nowych zasadach przyznawania championatów obowiązujących od początku roku.
W tym roku w Berlinie były dwa ringi pudli i na jednym wnioski były przyznawane prawidłowo zgodnie z nowymi zasadami, a na drugim wg zasady jeden CAC na płeć. na skutek protestów poszkodowanych Polek, po zakończonym sędziowaniu a przed wydaniem kart ocen obsada "francuskiego" ringu skonsultowała się z obsadą drugiego ringu i CACe zostały dopisane :lol:[/quote]

tak bywa :-?
Pzdr.
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

[quote name='christoph']...
Wiesz coś bliżej? Oswieć biednych dyletantów;-(. Bo w takim razie po co byłby nadawany jednocześnie na jednej wystawie zarówno CAC, jak i CAC-AC - (oczywiście mówią tu o przypadku akit), gdzie (podobno) skrót AC oznacza Akita Club?[/quote]

Nie doczytałam rano.
Na wystawach w Niemczech mogą być przyznawane dwa odrębne CACe:
na championa VDH (ogólnoniemieckiego) i na championa klubowego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero'][quote name='christoph']...
Wiesz coś bliżej? Oswieć biednych dyletantów;-(. Bo w takim razie po co byłby nadawany jednocześnie na jednej wystawie zarówno CAC, jak i CAC-AC - (oczywiście mówią tu o przypadku akit), gdzie (podobno) skrót AC oznacza Akita Club?[/quote]

Nie doczytałam rano.
Na wystawach w Niemczech mogą być przyznawane dwa odrębne CACe:
na championa VDH (ogólnoniemieckiego) i na championa klubowego.[/quote]
i tak ciężko pokapowac

Pzdr,
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']Nie mogłeś dostać wniosku na championa niemieckiego Klubu Akit bo "organizatorem" twojego ringu na międzynarodwej w Berlinie nie był Klub tylko Landevverband Berlin - Brandenburg e.V im VDH e.V a z pytaniem o tajemniczny wniosek CAC najlepiej zwrócić do Siegfreda Petera, adres i telefon masz podany w katalogu.

Faktycznie Niemcy trochę się pogubili w nowych zasadach przyznawania championatów obowiązujących od początku roku.
W tym roku w Berlinie były dwa ringi pudli i na jednym wnioski były przyznawane prawidłowo zgodnie z nowymi zasadami, a na drugim wg zasady jeden CAC na płeć. na skutek protestów poszkodowanych Polek, po zakończonym sędziowaniu a przed wydaniem kart ocen obsada "francuskiego" ringu skonsultowała się z obsadą drugiego ringu i CACe zostały dopisane :lol:[/quote]
Z tego by wynikało, że daliśmy ciała, nie upominając się bezpośrednio na ringu o przyznawanie ocen zgodnie z nowymi zasadami;-) :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='christoph'][quote name='Asiaczek']Niemcy, niby prosta nacja, lubiąca wszystko "w kosteczkę" i "pod linijkę", a tak potrafili skomplikować to zagadnienie.
Pzdr.[/quote]
To tak dla niepoznaki. Czasami potrafią być... W Berlinie co niektórzy "tuziemcy" próbowali na wpuścić "w maliny", sugerując, że ocena odbędzie się na całkiem innym ringu. Ale Polak potrafi i suma sumarum to my (Polacy) wyprowadzaliśmy ich z błędu, za co co powinni nam być wdzięczni;-)
A poza tym to co z tą historią z sekretarzem ringu i wystawianiem w przerwie sekretarzenia swojego basenji? Bo nie czytałem dalszego ciągu.
Z innej strony to może byśmy się wkońcu kiedyś poznali? Jak do tej pory przypuszczam, że widzieliśmy się już kilka razy, a jakoś zbrakło motywacji???[/quote]
Jak na razie nie ma dalszego ciągu, bo nikt nic dalej nie wie.
Pewnie widzielismy się przy okazj jakiejś wystawy, ale tu nie zabrakło motywacji, tylko czasu i zorganizowania się. Sam wiesz, jak to jest na wystawie. Poza tym, ja wystawiam z zasady 4 baski, potem chwila oddechu, potem BIS-y i konk. hodowlane (jeśli są). W tak zwanym międzyczasie - spisać wyniki - jeśli to możliwe. A to ktoś podejdzie, aby porozmawiać chwilę o baskach, a to ktoś znajomy przyjdzie się przywitać. A po tym wszystkim - do domu, bo droga daleka... I dlatego nie zawsze mam czas na szukanie znajomych twarzy. Nie gniewaj się, ale czego, jak czego, ale czasu to ja mam zawsze za mało. Tak w pracy, jak i w domu. No i na wystawach też mi go brakuje.
Ale jeszcze tyle wystaw przed nami, że na pewno na jakiejś będziemy w stanie sie przywitać i poznać osobiście. Taką mam nadzieję.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...