Jump to content
Dogomania

Zapraszam miłosniukow PONa


ma

Recommended Posts

Ale dla mnie ta hodowla to przekret od poczatku do konca. Nigdy nie slyszalam o takiej suczce hodowlanej ktora oni wymieniaja. I nigdy nie slyszalam o takim przydomku. I takie -niebardzo jest -jezeli ktos na swojej stronie porzadnej hodowli umieszcza link do takiego przekretu. Ja uwazam ze to hodowla kundelkow od poczatku do konca i tyle.

Mariola, czy Ty aby się nie zagalopowałaś? To, że nie słyszałaś o jakimś przydomku to nie oznacza, że takiego nie ma. i analogicznie z suką, którą mają. A link do "znad Nysy Szalonej" od dawna jest na stronie PREZESA L.W...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

.A tak wogole to propsze zauwazyc bardzo madra asekuracje. TAM NIE PISZE ZA MAJA PONA. TAM JEST OWCZAREK POLSKI! Wiec ewentualne pretensje nawet na sprawie sadowej beda oddalone.

Cóż za dramatycznie spiskowa teoria. "Polskie Owczarki" są tam, bo trzy wyrazy w buttonie by się nie zmieściły...

To jest normalna hodowla i doprawdy już nie chcę nawet się domyślać skąd ten Twój atak...

0X

Link to comment
Share on other sites

w poprzednim temacie- uwazam ze dowodow na nieuczciwe dzialamie wlascicieli tej strony i hodowli jest nadto. Jak ktos chce to moze tam sobie kupic szczenie. Jego wybor.

Zmieniam temat. Moja Tarka dzis w Brnie w konkurencji w klasie trzech suczek zdobyma CACIB CAC i w opisie jest -perfekcyjna suka. Dalej niestety nie potrafie zrozumiec :( Sedzie bardzo dokladnie ogladal. Dotykal Tarki wszedzie. Nie bardzo jej sie to podobalo. Ale sie bardzo ciesze :) :D :P :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wszystkich nie znam ale podaje tyle co wiem. Gemmella od Claudii Nowak wygrala w szczeniakach suczkach. Zostala do dalszych wyborow. Birkut z gangu Dlugich to samo tylko w pieskach szczeniakach. Rudy od Wojtka i Lidki Zwyciestwo Mlodziezy. Rudy czyli Jestem Ferwidus. Rase wziął Tobi Agajaks. W czeskich rekach.p pana Marka Jaroslva

Link to comment
Share on other sites

Jak ktos chce to moze tam sobie kupic szczenie. Jego wybor.

Niwątpliwie może. Bez względu na to, co Ty tutaj napiszesz. Tylko, kurcze, tak dużo miotów ostatnio i ciężko idzie szczeniaki sprzedać, nie? Ech, najlepiej jakby zamknęli tą "Nysę Szaloną"... A w tym roku to już w ogóle będzie klęska urodzaju... 0X

Aż żal tych bogu ducha winnych szczeniaków....

Link to comment
Share on other sites

w poprzednim temacie- uwazam ze dowodow na nieuczciwe dzialamie wlascicieli tej strony i hodowli jest nadto. Jak ktos chce to moze tam sobie kupic szczenie. Jego wybor.

No więc uporządkujmy te "dowody"...

Wklejam tekst ze strony "znad Nysy Szalonej". Jedyny zresztą jaki tam sie znajduje.

"Hodowlę psów rasowych "Znad Nysy Szalonej" założyliśmy w 1990 r. Początek hodowli dała suczka sznaucer olbrzym czarny FANNY. Przedświt z porządnej niemieckiej linii zrównoważonych, inteligentnych i łatwoukładalnych szanucerów. W miarę napływu do Polski sznaucerów olbrzymów w tym amerykańskiego, o cechach terierów ale, zrezygnowaliśmy ze zwiększania liczebności sznaucerów olbrzymów. Hodowlę rozwinęliśmy przez wprowadzenie szanucerek średnich i miniaturowych pieprz z solą oraz suki polskiego owczarka nizinnego. W najbliższej przyszłości planujemy sprowadzenie suki labradora retrievera. Obecnie hodowlę "Znad Nysy Szalonej" reprezentują suki:

ADA Armant - sznaucer olbrzym czarny

ONA Medal Canis - sznaucer średni pieprz i sól;

BUSZA Złota Liana - szanucer miniaturowy pieprz i sól;

CANDY Kakałanu - polski owczarek nizinny

oraz pies reproduktor

AKSEL Ligusto - szanucer miniaturowy biały.

Hodowla prowadzona jest w Dzierzkowie, leżącym na skrzyżowaniu linii łączącej Wrocław, Jelenią górę i Wałbrzych z Legnicą. Szczenięta mieszkają w starym domu z 1842 r. i mają do dyspozycji ogrodzone pół hektara sadu i łąki. Szczenięta mają cały czas kontakt ze sforą i właścicielami co owocuje bardzo dobrą psychiką. "

????

"Szczenięta nie rokujące specjalnej nadziei wystawowych sprzedajemy bez metryk, po obniżonych cenach, z możliwością wykupienia metryki jeśli sznaucer w trakcie rozwoju wykaże wybitne cechy wystawne."

I w czym tu jest problem? Z powyższego tekstu wynika, że skoro można później metrykę wykupić, szczenięta te metryki mają wyrobione. Czyli nie są to mioty "na lewo", a wszystko odbywa się zgodnie z przepisami ZKwP. Przecież jaka to różnica, czy sprzeda się szczenię mające metrykę z metryką czy bez??? Przecież gross właścicieli psów "z metrykami" ZKwP omija szerokim łukiem i tak.

"Partnerów dla suczek dobieramy nie tylko pod względem urody ale również bardzo duży nacisk kładziemy na zrównoważenie, przyjacielskość i inne pozytywne cechy psychiczne. Szczenięta sprzedajemy minimalnie dwa razy odrobaczone i co najmniej raz zaszczepione. Jesteśmy otwarci na negocjacje dotyczące ceny, formy zapłaty i sposobu odbioru szczeniąt."

A może tu widzisz Mariolu problem?

A może Twe szkalowanie nie poparte dowodami ma na celu oczernienie konkurencji?

Bo jedyną nieuczciwością webmastera/właściciela strony hodowli "znad Nysy Szalonej" jest naruszenie praw autorskich właścicieli innych stron poprzez użycie zdjęć i grafik bez uzyskania zgody tychże właścicieli. Ale jak to się ma do nieuczciwego hodowania psów?

Natomiast to, co Ty napisałaś, niewykluczam, że nie jest do końca zgodne z prawem...

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie ze szkaluje zeby wybic konkurencje bo wtedy do mnie kupcy po szczenuiaki beda waloc oknami i dzwiami. Przeciez to bylo oczywiste od poczatku do konca :D

Jezeli na stronie poswieconej hodowli umieszcza sie portret psa mozna domniemywac ze jest to pies wlasnie z tej hodowli? Jezeli odpowiedz brzmi TAK mozna czytac dalej. Czyli patrzaca na strone osoba widzi zdjecie pieknego Prezesa i mysli sobie- O jakiego tam maja pieknego psa w tej Nysie! Jedzie i kupuje szczeniaka. Potem on cos niezbyt podobny do protoplasty na zdjeciu. I pojawiaja sie pretensje i nieufnosc do hodowcow czesto ta nieufnosc generalizuje sie. A ja takze zwyczajnie sie boje takich ludzi. Bo co zrobie jak przywlaszcza sobie moje zdjecie? Jak sie mam bronic przed takimi? Zal mi sie zrobilo Oli jak mi o czyms takim napisala na GG. Wydaje mi sie ze bylo jej bardzo przykro ze przywlaszczono sobie jej zdjecie.

A tak poza tym Mar to jestem wredna zawistna baba i masz wszelkie podstawy zeby mnie nieznosic. Oczywiscie ze chce wykosic wszelka konkurencje! Wtedy do mnie beda walic kupcy po szczeniaki oknami i dzwiami-prawda? Jak mnie wspaniale odczytales! I do tego mam barachlo a nie PONY. Pasuje Ci chyba taka interpretacja. Mozesz mnie lekcewazyc od dzis do zawsze.

Link to comment
Share on other sites

Mar, a wiesz co jest ciekawe? Ta hodowla nie ma oficjalnie ani jednego sznaucera. Wszystkie podane na stronie psy tej rasy, naleza do zupelnie innych ludzi. Swiadczyc o tym moze rodowod, a takze informacje znalezione na google. Poza tym, tak jak napisala Kamila - gorne zdjecie przedstawia Trapera, psa Supronowicz :wink: I bynajmniej nie jest to labrador.

Gratulacje dla zwyciezcow!

Link to comment
Share on other sites

na razie mam jedno zdjecie od Reni i Tomka, czekam na kolejne (i bardzo na nie licze) od Marcina i organizatorów wystawy z BOG (ale na to pewnie poczekam)

wyniki mam nie pełne

psy

kl.szczeniąt

ob CYRIL Jamkin

młodzież nie wiem, który I ale nie było Zw.Mł.

? BASALYK z Winory

? ETAP GAZDA z Banciarni

pośrednia

SAMOGRAJ Blusalka, nie było

otwarta (obu nie było)

ETER z Eterowego Gniazda

MAZUR z Gangu Dlugich

Champ.

I CWC, BOS Int.Ch.,Ch.Pl.,J.Ch.Pl. FENOMEN Kontekst

II Int.Ch.,Ch.Pl.,Ch.Nl,J.Ch.Pl.,Eur Winner,Club Winner OGNIK Moscic

suki

szczeniaki

WO CZARLA Jamkin

młodzież

I Zw.Mł. FIGA Dobrana Para

II TAWERNA Moscic

pośrednia

I CWC, BOS, BOB, BOG ZALOTNA TRAMPERUS z Czanca

II ? JEDYNA Kontekst

III ? URFA Rexer

otwarta

I dosk z tego co wiem bez cwc DUMKA Elita Ponow

honorowa

I Int.Ch.,Ch.Pl.,J.Ch.Pl. NIKA Moscic

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje dla Dzidtki i Marioli !!! :lol:

A Mar ? :o

Jego "skazana na sukces " suczka była druga. Aż czy tylko (w sumie były tylko dwie w tej klasie :wink: ) ?

A może sędzia nie znał się na PONach ? :roll:

Na pewno psiak był przygotowany w pełni profesjonalnie. Bo Mar w odróznieniu od innych nie leni się tylko dba o swojego psiaka.

Może gdzie indziej będzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...