Jump to content
Dogomania

Jak powinien wyglądać kaganiec?


magia

Recommended Posts

[quote] Z tego co pamiętam wzór kagańca został określony w Dyrektywie z 11 sierpnia 1988 r. 88/452/EWG. Sprawa była także przedmiotem orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 14 stycznia 1994 r. (O'Hara vs. Sullivan, "Sprawa Kagańcowa") ;-)[/quote]

[color=red][b]TAKIE PROWOKACJE SĄ NIE NA MIEJSCU[/b] I WPROWADZNIE W BŁĄD NIE JEST NA MIEJSCU BYNAJMNIEJ NA DZIALE PRAWO[/color][/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olgierd']Z tego co pamiętam wzór kagańca został określony w Dyrektywie z 11 sierpnia 1988 r. 88/452/EWG. Sprawa była także przedmiotem orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 14 stycznia 1994 r. (O'Hara vs. Sullivan, "Sprawa Kagańcowa") ;-)[/quote]

chyba coś ci się pomieszało ;) ponieważ
ów derektywa mówi o

[quote]DECYZJA RADY

z dnia 30 czerwca 1988 r.

dotycząca zawarcia Protokołu dodatkowego do Umowy o współpracy między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Królestwem Maroka

(88/452/EWG)
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ZEMAT']chyba coś ci się pomieszało[/quote]
Haha ;-)))) no jasne, przecież to był dowcip, prowokacja. Teraz ludzie chcą ustandaryzować wszystko (stąd te pytania np. "o definicję kagańca"), tak więc sobie pomyślałem, że przecież tematem powinna zająć się Nasza Unia E.
Nie sądziłem nawet, że trafię w sygnaturę istniejącej dyrektywy ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

My mamy taki ala kantarek, w którym sunia moze nawet aportowac...na opaowaniu (ktore zachwałam jakby co :wink: )jest wyraznie napisane ze to jest kaganiec dla psa. Pani w sklepie sama spytała czy chce tą atrape... :lol:
[img]http://img136.echo.cx/img136/3199/obraz0421rx4df.jpg[/img]
[img]http://img64.echo.cx/img64/7655/obraz9446vh.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

niezle :lol: ..ja uslyszalam ostatnio w parku ze Gala powinna miec kaganiec :roll: ..a tylko za dzieckiem pobiegla-bawic sie chciala glupotka :oops: ..potem juz na smyczy siedziala :evil: ...a kaganca nie kupie-ale moze taka wlasnie atrape :roll:

Link to comment
Share on other sites

moje psiaki jesli już wychodza w kagancach (PKP) to maja e zawieszone luźno na szyjkach bo jest mowa ze mają miec ale nie jest powiedziane gdzie :) kiedys na dworcu PKP w Poznaniu jak kupowałam bilet podszedł do mnie pan polisjant z sokista i mowi ze psy maja miec kagance to ja mu ta to ze maja on sie patrzy na psy skrzywiony i pyta gdzie ? a ja ze na szyjkach :) on sie totalnie wkurzyl i zaczal wrzeszczec a sokoista zwijal sie z tylu ze smiechu :) kazal mi zalozyc na pyszczki to mu kazalam przytrzymac rower bo inaczej nie dam rady a on mi odmowil bo nie jest slozacym wiec mu powiedzialam ze nie mam jak zalozyc kagancow i sobie poszlam a on zostal osłupiały i sie gapił...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']moje psiaki jesli już wychodza w kagancach (PKP) to maja e zawieszone luźno na szyjkach [b]bo jest mowa ze mają miec [/b]ale nie jest powiedziane gdzie :) ...[/quote]

No to bardzo dowolna interpretacja jest :lol:

Czy ktos widział jakikolwiek przepis w ktorym jest napisane, że "pies ma mieć kaganiec" ? Ja nie :roll:
Więc jesli ktos taki znajdzie to bym prosila o zacytowanie (dosłowne) z podaniem źródła
Wszedzie jest napisane, ze pies
"ma [b]być prowadzony na smyczy[/b] (prowadzony tzn. że ktoś go prowadzi trzymając za smycz, a nie że smycz ciąga się po ziemi) i [b]w kagańcu[/b]" (zakladam, ze wiadomo o co chodzi i nikt nie bedzie całego psa upychał w kaganiec :wink:

Twoja przygoda z policjantem świadczyła tylko o tym, ze Pan policjant nie zna przepisów dokładnie i zastosował "mowę potoczną" (jak i Ty zresztą), ze pies "ma miec kaganiec" :wink:


I ja nie wiem, czemu służy opór przed założeniem psu kagańca na mordę w środkach komunikacji? :niewiem:
Pomijam małe psy „pod pazuchę”, ale pies większy, podróżujący siedząc z reguły na podłodze może się czasami zachować irracjonalnie, szczególnie jak jest więcej ludzi i ktoś mu na przykład na ogon nadepnie

Poza tym , ludzie też są różni i sa tacy co się najzwyczajniej boją i to jest ich prawo a my powinniśmy to uszanować, jeśli chcemy, żeby i nas szanowano.

Pies naprawdę nie zdechnie jak się przejedzie pociągiem w dobrze dobranym kagańcu. Zresztą zawsze, po usadowieniu się w przedziale można zapytać współpasażerów, czy ten kaganiec możemy zdjąć wyjaśniając, ze pies jest zwierzęciem spokojnym, bez morderczych zapędów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']

Czy ktos widział jakikolwiek przepis w ktorym jest napisane, że "pies ma mieć kaganiec" ? Ja nie :roll:
Więc jesli ktos taki znajdzie to bym prosila o zacytowanie (dosłowne) z podaniem źródła
[/quote]
W Tarnowskich Górach wymaga tego regulamin z 11.09.2002 par. 20 :(
Tylko dalej nie wiem jak się mają nakazy ujęte w regulaminie do ustaw ?
Czy radni mogli uchwalić taki reulamin na terenie całego miasta ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gwarek'][quote name='PIKA']

Czy ktos widział jakikolwiek przepis w ktorym jest napisane, że "pies ma mieć kaganiec" ? Ja nie :roll:
Więc jesli ktos taki znajdzie to bym prosila o zacytowanie (dosłowne) z podaniem źródła
[/quote]
W Tarnowskich Górach wymaga tego regulamin z 11.09.2002 par. 20 :(
Tylko dalej nie wiem jak się mają nakazy ujęte w regulaminie do ustaw ?
Czy radni mogli uchwalić taki reulamin na terenie całego miasta ?[/quote]

Gwarek nie zrozumiałeś chyba :wink:

Takich regulaminów gminnych jest więcej i praktycznie funkcjonują w każdym mieście. Ustawa to dopuszcza

Mnie chodzi o co innego, czy w tych regulaminach jest stwierdzenie, że pies [b]„ma mieć [/b]kaganiec”, czy pisze, ze „[b]ma być w [/b]kagańcu” bo to znaczna różnica jest w interpretacji :wink:

U mnie na dzielnicy jest wyraźnie napisane
„Psy wyprowadzamy na smyczy, a agresywne dodatkowo w kagańcu’”, więc jeśli mam psa na smyczy to założenie kagańca zostaje pozostawione mojej decyzji uznając, ze ja znam własnego psa i najlepiej potrafię określić stopień jego agresywności

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA'][

Gwarek nie zrozumiałeś chyba :wink:

Takich regulaminów gminnych jest więcej i praktycznie funkcjonują w każdym mieście. Ustawa to dopuszcza

Mnie chodzi o co innego, czy w tych regulaminach jest stwierdzenie, że pies [b]„ma mieć [/b]kaganiec”, czy pisze, ze „[b]ma być w [/b]kagańcu” bo to znaczna różnica jest w interpretacji :wink:

U mnie na dzielnicy jest wyraźnie napisane
„Psy wyprowadzamy na smyczy, a agresywne dodatkowo w kagańcu’”, więc jeśli mam psa na smyczy to założenie kagańca zostaje pozostawione mojej decyzji uznając, ze ja znam własnego psa i najlepiej potrafię określić stopień jego agresywności[/quote]

Może po prostu zacytuję fragment regulaminu:
"Osoby posiadające psy i inne zwierzęta na obszarze Gminy Tarnowskie Góry, oprócz obowiązków wynikających z ustaw, w szczególności:
....
są zobowiązane:
zgłosić psa do rejestracji,
zaopatrzyć psa w znaczek rejestracyjny,
[b]wyprowadzać psa na smyczy i w kagańcu[/b], "

I nie ma wyjątku dla psów małych, łagodnych, starych czy młodych :(
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Gwarek w szczecinie tez mamy miec smycz i kaganiec, niestety...

Acha apropo tego ma byc w, czy ma miec to ja nawet widziałam, ze pies powinien byc zabezpieczony poprzez smycz i kaganiec..a co to znaczy zabezpeiczony to ja nie wiem... :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gwarek'] Może po prostu zacytuję fragment regulaminu:
"Osoby posiadające psy i inne zwierzęta na obszarze Gminy Tarnowskie Góry, oprócz obowiązków wynikających z ustaw, w szczególności:
....
są zobowiązane:
zgłosić psa do rejestracji,
zaopatrzyć psa w znaczek rejestracyjny,
[b]wyprowadzać psa na smyczy i w kagańcu[/b], " [/quote]

czyli ma miec kaganiec na mordzie (a nie wisiec przy psie) a smycz powina być w reku wlaściciela :wink:
I nic na to nie poradzimy :(

[quote name='LAZY'] Acha apropo tego ma byc w, czy ma miec to ja nawet widziałam, ze pies powinien byc zabezpieczony poprzez smycz i kaganiec..a co to znaczy zabezpeiczony to ja nie wiem... :lol:[/quote]
lomatko :o :lol:

Mnie się nasuwa pytanie "przed czym ma być zabezpieczony ?" :lol:
Bo przed głupotą urzedników to niestety zabezpieczyc się nie da :(

Link to comment
Share on other sites

Nieczęsto się tu zjawiam, ale właśnie frapował mnie temat kagańca.
Czy uważacie, że jeśli w uchwale mowa jest że:
[quote]2. Zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest tylko w miejscach mało uczęszczanych i pod warunkiem, że pies ma kaganiec, a właściciel (opiekun) ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.[/quote]
oznacza to, że pies "ma mieć", ale niekoniecznie "być w"????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Siva']Nieczęsto się tu zjawiam, ale właśnie frapował mnie temat kagańca.
Czy uważacie, że jeśli w uchwale mowa jest że:
[quote]2. Zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest tylko w miejscach mało uczęszczanych i pod warunkiem, że pies ma kaganiec, a właściciel (opiekun) ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.[/quote]
oznacza to, że pies "ma mieć", ale niekoniecznie "być w"????[/quote]

Z tego, co czytałam na DGM to ten fragment tyczy sie psów w Warszawie, obowiązuje od 1 wrzesnia zeszłego roku i wyraźnie mówi, że pies ma mieć kaganiec, a nie być w kagańcu i ja tak to rozumiem! :lol:
W tej samej uchwale o agresywnych psach mówia już, że mają być w kagańcu, a nie mieć kaganiec!


[b]LAZY[/b]
Mam taką samą atrapę kagańca - To nawet nie jest atrapa , mozna zacisnąć i działa jak kaganiec! Na opakowaniu jest napisane, że to "kaganiec typu halti". Ja w tym jeżdzę w autobusie (tzn nie ja mam to na pysku a jeden z psów :wink: ).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='iac1']hmmm jakiś czas temu zatrzymał mnie pan policjnat i powiedział że psy powyżej 20 cm bez wyjatku powinny być w kagańcu? prawda? czy fałsz? :-?[/quote]
Fałsz :wink:
Był taki projekt, ale z tego co mi wiadomo, nie został przyjęty :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej!!

Kochani przeczytala caly temat ale nadal nie znam odpowiedzi :oops: Czy moja sunka(prawie rott)moze byc prowadzona w kantarku czy tzw.obrozy uzdowej zamiast kaganca?I czy (wg.ustawy miasta ma byc na smyczy albo w kagancu)moge ja puscic tylko w tym kantarku? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że jeśli kupiłaś obrożę uzdową a na opakowaniu pisze kaganiec to może być. Ale jeśli piosze obroża to niestety nie :( Żaden przepis nie ustala jak ma wyglądać kaganiec. Szukam takiej wersji kantarka, gdzie na opakowaniu pisze "kaganiec".

Link to comment
Share on other sites

:roll: ja też właściwie nie wiem jak to jest z kagancami w warszawie podobno trzeba miec kaganiec na pysku psa !!!! no kosztuje to mandat jednak z tego co slyszalem brakuje przepisów wykonawczych czy jakoś tak tzn nie ma taryfikatora według którego można nakładać kary..ale czy jakiś prawnik może zabrać głos????? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...