Jump to content
Dogomania

Samojed


betty_labrador

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Samki są kochane! :) Najpiękniejsze na świecie...
Jeśli chodzi o charakter, to potrafią być bardzo uparte! Uwielbiają dyskutować z właścicielem. Jednak wyszkolenie samojeda też jest możliwe. Owszem, trzeba się czasem napracować, ale skutki są na prawdę zadziwiające. Są to bardzo inteligentne psy. Moim zdaniem nauka sprawia im radość. Uwielbiają uczyć się różnych sztuczek, całkiem nieźle dają sobie radę także w agility, czy w tańcu z psem. Są żywe i energiczne, ale czasem ogromnie rozleniwione... ;) W ciepłe dni nie bardzo chce się im wychodzić na spacer, jeśli już to późno wieczorem.

Ponad wszystko kochają śnieg!!! ...i jedzenie!!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Samoyedy nie sa uparte,uparte to sa malamuty!
samoyedki maja po prostu wlasny rozumek i musza przekalkulowac sobie pewne rzeczy. aczkolwiek zalezy takze od psa.

samoyed moze mieszkac w mieszkaniu,tylko tak jak piszesz musi miec zapewniony ruch zeby go nie rozniosł i byl szczesliwy.aktywnosc tez zalezy od egzemplarza,ale generalnie samki to psy zywe i to bardzo.

co do dogoterapii to nie da sie przewidziec czy dany szczeniaczek wyrosnie na dobrego psa-terapeute. i to czy rodzice pracuja czy nie w dogoterapii tez ni ema nic do rzeczy. oczywiscie mozna wybrac szczeniaczka o pewnych predyspozycjach ale nie mamy zadnej gwarancji ze zda on potem odpowiednie testy.

oczywiscie mozna mowic o dogoterapi rozumianej jako pies towarzysz czyli np.odwiedzajacy przedszkola jako mikołaj,pokazujacy sztuczki,do tego nadaje sie kazdy pies ktory lubi kontakt z ludzmi i potrafi sie czyms popisac;)

pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

NAPRAWDE???!!! O jejuuu!! Nie no ale ci zazdroszcze ^^, a masz moze galerie tych pieskow?? JEsli nie, to moze zalozysz? Ja mbym wchodizla na nią codziennie, no poprostu moje marzenie miec taką parke xP xP Ojj jak ci dobrze ah... mam nadzieje ze i ja sie kiedys doczekam ^^

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...