Jump to content
Dogomania

Czym najlepiej podtuczyć psa?


Magdarynka

Recommended Posts

Zerknij sobie na topik, który ja swego czasu założyłam: "Za chuda... a może jestem przewrażliwiona"
[url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=311409&highlight=chuda#311409[/url]

Ale swoją drogą, jeśli Twój pies jest bardzo chudy, radzę zrobić badania krwi i moczu. U nas okazało się, że przeczyną chudości Gajki są chore nerki :(

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o podtuczenie psiaka - to nie potrafię pomóc, bo po prostu nie wiem. Może piesek ma taką budowę.. :roll:

Ale Chappi, Pedigree i inne reklamowane karmy - to najgorsza rzecz jaką dajesz psu niestety...
Wiem to z doświadczenia - karmiłam czymś takim mojego kota - dziś po kilku latach ma straszna alergię skórną, która ciągle wraca...i strasznie dużo kasy wydałam juz na leczenie...

Psu - haszczakowi - daję gotowane, ale chyba przestawimy się na suchą karmę, myślę o jakiejś dobrej, ale takiej, która nie wykończy mnie finansowo.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ale napisz - dlaczego chcesz psa podtuczyć? Tzn. jeśli ma apetyt, a w dodatku dużo ruchu - może ma po prostu taką szczupłą budowę? Jeśli pies codziennie biega, jest ogólnie aktywny - nie warto przeciążać mu żołądka zbyt dużą ilością jedzonka, jeśli je normalnie, załatwia się normalnie, jest wesoły ogólnie zdrowy.
ps. Jakiej jest rasy??

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :)
Piesek jest ze mną od 2 tygodni. Może ktoś go wyrzucił, może się zgubił... Mieszkał 4 miesiące w ogrodowym boksie u weterynarza i był karmiony przez osobę ze Stowarzyszenia Arka. Karmię go na razie tym, czym był karmiony do tej pory. Poza tym gotuję, przestawiając go powoli na inne jedzonko. Nie chciałam od razu wprowadzać zbyt wielu zmian. Już sam fakt, że jest w nowym miejscu z nowymi ludźmi jest dla niego wielkim przeżyciem. Wydaje mi się, że już jakoś się u nas zaaklimatyzował, więc chcę go pomału przestawić na lepszą karmę. Psiak jest kundelkiem wielkości spaniela, waży 12 kg i ma półdługą sierść, więc nie widać tak bardzo wystających żeber i bioder...Ma mnóstwo energii, ale na razie na spacerach chodzi wyłącznie na smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)
Niestety z Acaną jest problem, bo nie ma jej w sklepach, a nie chcę zamawiać worka 15 kg dla psiaka ważącego 12 kg. Poza tym nie wiem, czy będzie mu smakować i czy nie będzie po niej żadnych "sensacji".
Na razie kupiłam dziś 1 kg czarnej Nutry. Zobaczymy, jak będzie "reagował" na lepszą karmę niż Chappi i podobne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...