Jump to content
Dogomania

Posiłek


Arturek

Recommended Posts

Witam

Mam 6-7 tyg. Labrador'a retriever'a do tej pory karmiłem go suchą karmą (Royal Canin), Kurczak z marchewką, Surowe żółtko. Karmię ją 4 razy dziennie po garstce suchej karmy, czasami dodaje 5 posiłek kurczka lub żółtko. Waszym zdaniem wystarczy jej tyle na dzień czy psina chodzi głodna ???

Link to comment
Share on other sites

6-7 tygodniowego? Hodowca nie podał konkretnego wieku szczeniaka?:-o
Z tyłu na worku jest napisane ile psiak mniej więcej powinien zjadać - orientacyjnie oczywiście, dodajesz lub odejmujesz patrząc na apetyt i przybieranie na wadze:)
Garstka wydaje mi się bardzo malutką porcją.

Link to comment
Share on other sites

Arturek-na kazdym worku suchej karmy dla szczeniakow duzych ras jest napisane w jakim wieku nalezy ,w gramach podac sucha karme.Swieze zoltko nie podajemy codziennie ,mozemy duzemu psu podac cale ,ale nie szczeniakowi ale 1x w tygodniu. Do suchej karmy mozna podac utarte warzywa i szczeniakowi podac wapno (na opakowaniu jest dawka jaka nalezy podac do pokarmu)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Swieze zoltko nie podajemy codziennie ,mozemy duzemu psu podac cale ,ale nie szczeniakowi ale 1x w tygodniu.
[/QUOTE]

Hodowca mi mówił żeby surowe jajko z białym serem jej podawac. a karme Royal Canin kupuje na kg w zoologicznym, więc nie wiem ile mam dawac.

Link to comment
Share on other sites

Arturek-sklepy zoologiczne maja przeciez i duze worki 10 kg tej karmy,ale poniewaz ludzie nie kupuja ,karme ta pakuja w male woreczki.Moze praktyczniej kupic duzy worek ,gdyz masz duzego psa ,ktory polknie jednym zamachem jedzenie 1 kg karmy.Codziennie zoltka to sie nie podaje nawet doroslemu psu:shake:
Ps-zapytaj sie sprzedawcy co do dozowania karmy

Link to comment
Share on other sites

Arturek, lepiej nie kupuj karmy na wagę w zoologicznym, chyba, że dobrze znasz właściciela i mu ufasz. Jednak niekiedy się zdarza, że taka karma leży tygodniami otwarta na środku sklepu, przez co niestety traci swoją wartość, nie jest świeża. Wielokrotnie się widuje taki widok - na środku sklepu pootwierane kilkunastokilogramowe wory z karmą, które stoją tam tygodniami... No w każdym razie ja odradzam takie wyjście :) Masz dużego psa więc jak kupisz worek np 10 kg to po pierwsze na trochę Ci starczy ale też nie na tak długo żeby się zepsuła bo w końcu labrador sporo je, poza tym możesz wtedy przechowywać karmę bezpiecznie i masz pewność co dajesz szczeniakowi :)

Link to comment
Share on other sites

Arturek, a ten "hodowca", to hodowca czy po prostu taki pan, co dał ogłoszenie, że ma labrador retrievery do sprzedania?

Może powinieneś poradzić się weterynarza, jak najlepiej żywić Twoją sunię.
On też oceni czy psiak jest w dobrej kondycji i nie ma niedowagi itp.

Link to comment
Share on other sites

Arturek-jeszcze jedna uwaga1
kupuje sie orginalna karme gdyz karmy moga byc sprowadzone przeterminowane i kupujac nie w pierwotnym opakowaniu nie mozesz skontolowac daty waznosci.praktycznie kupic worek 10 kg,to nie jest duzo i nalezy zawsze wsypac do specjalnego pojemnika chermetycznie zamknietego.Dozowanie karmy jest rozna,w zaleznosci od marki suchej karmy.Do tego sa miarki ,albo dokladnnie podana ilosc w gramach dla szczeniakow w/w rasy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arturek']Właśnie zamawiam przez internet Karmę dla szczeniaków firmy [B]Purina.[/B]
Może być czy nie ???[/quote]

Purina Dog Chow? - NIE
Purina Pro Plan - TAK

A jesli dawales Royal Canin to czemu chcesz zmieniac? Zakladajac, ze pies dobrze tolerowal ta karme

Link to comment
Share on other sites

Arturek cieszę się, że moje argumenty Cię przekonały :)
Jeśli można - to jeszcze jedna rada :oops: - jeśli Twój pies jeszcze nigdy nie jadł karmy jaką zamawiasz to nie zamawiaj od razu 10 kg może ? No wiem, taniej ale co jak psiak jej nie polubi albo nie będzie się na niej dobrze czuł, dostanie alergii ? Każdy pies reaguje inaczej na daną karmę ;) Poczytaj sobie dział Karmy suche na Dogomanii tam jest opisana chyba każda marka i każdy się wypowiada jak jej/jego pies na niej żyje. Może na razie kup kilka rodzajów w małych workach (no trochę drożej ale w razie czego nie zmarnujesz za dużo) i popróbuj która karma najlepiej psiakowi służy:) (a to można wywnioskować z samopoczucia, wyglądu sierści, wyglądu kału;), skóry itd) I wtedy zamawiaj więcej.

Ja tak robiłam jak zmieniałam Bzikowi karmę i dobrze na tym wyszłam bo dopiero któraś karma była strzałem w dziesiątkę:)
Mam nadzieję, że tego nie odebrałaś/eś jako jakieś mądrzenie się czy coś, po prostu chcę doradzić na podstawie własnych doświadczeń:)

A Puriny mój Bezik nigdy nie jadł więc nie wiem, ale też wydaje mi się, że Pro Plan jest sporo lepsza niż Dog Chow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Może na razie kup kilka rodzajów w małych workach (no trochę drożej ale w razie czego nie zmarnujesz za dużo) i popróbuj która karma najlepiej psiakowi służy:) (a to można wywnioskować z samopoczucia, wyglądu sierści, wyglądu kału;), skóry itd)[/quote]

dla szczeniaka kiepski pomysl

A to jak pies trawi dana karme nie mozemy stwierdzic po kilku dniach, czy tez kilkunastu, a po miesiacu jesli juz

Link to comment
Share on other sites

[quote][COLOR=black][I]A jesli dawales Royal Canin to czemu chcesz zmieniac? Zakladajac, ze pies dobrze tolerowal ta karme[/I][/COLOR] [/quote]
[LIST]
[*][I]Zbytnio na niej nie pociągne finasowo.[/I]
[/LIST][I]Lena[COLOR=red]* [/COLOR]robi teraz kupkę taką miekką a wcześniej robiła taką twardsza, wiecie może czego to jest przyczyn ???[/I]

[I][COLOR=red]*[/COLOR]Lena - mój piesek :)[/I]

[LIST]
[*][LEFT][I]A czym się róźni [U]Purina Dog Chow[/U] od [U]Purina Pro Plan[/U] ???[/I][/LEFT]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arturek']
[LIST]
[*][I]Zbytnio na niej nie pociągne finasowo.[/I][/quote][I][/I]
[/LIST]
kupujac w zoologu na kg na pewno - a w wielu sklepach cena royala i puriny pro plan jest taka sama

[quote name='Arturek'][I]Lena[COLOR=red]* [/COLOR]robi teraz kupkę taką miekką a wcześniej robiła taką twardsza, wiecie może czego to jest przyczyn ???[/I][/quote]

zywienia


[quote name='Arturek']

[LIST]
[*][LEFT][I]A czym się róźni [U]Purina Dog Chow[/U] od [U]Purina Pro Plan[/U] ???[/I][/LEFT]
[/LIST]
[/quote]

jakoscia - dog chow jest bardzo mizerna karma, pro plan lepsza - ale czy najlepsza nie wiem. Kazdy pies inaczej toleruje dana karme

Link to comment
Share on other sites

[quote][I]A czym się róźni [U]Purina Dog Chow[/U] od [U]Purina Pro Plan[/U] ???[/quote]
jak napisano - jakością i składem. Dog chow ma mizerny skład porównywalny do chappi czy pedigree.
Natomiast Pro Plan to dobra karma, ja karmiłam nią mojego kilka miesiecy i wszystko jak najabrdziej, ok kupy w porzadku siersc tez dobrze.
[/I]

Link to comment
Share on other sites

Luzniejsze stolce czesto sa przyczyna zmian wprowadzonych ze zmiana karmy,albo ze zwiekszeniem ilosci tluszczy ..Wazna jest zawartosc miesa procentowo,a nie tej calej reszty.Najlepsza karma ,ale droga jest Hill;s.,ma 70 % miesa.Szczenieca karma zawiera w wiekszosci mieso kury z ryzem (wypelniaczem)Dlatego prosze zwrocic uwage na procentowa ilisc miesa.
Mozna gotowac mieso kury i dodac do rozgotowanego ryzu z warzywami.wyjdzie to taniej,ale przygotowanie zabierze troche czasu.Trzymiesiecznego szczeniaka karmimy 3 dziennie..Musisz sie liczyc z wydatkami ,gdyz utrzymanie labradora to kosztuje,ale o kosztach psa to najlepiej zawsze sie dowiedziec przed wprowadzeniem psa do domu.
Najlepiej karmic zwierze ,ta sama marka nie bedzie niespodzianek.Wpierw szcvzenieca,pozniej dla aktywnych psow,pozniej od 5 lat dla seniorow z mala zawartoscia tluszczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 7 months later...

[quote name='Sen87']Witam,
jaki smakołyk kupić dla młodego labka? - ma pół roku. Nie mam zielonego pojęcia czym sprawić mu radość, a wybieram się do rodziny i chcę coś pieskowi kupić.[/QUOTE]
jeśli jeszcze nie wybralaś się z tymi odwiedzinami albo może kiedyś pojedziesz, to labrador bardzo się ucieszy z wielkiego gnata. Albo z żeberek. Mogą byc surowe (nawet dużo lepsze)!!!! Takie są najsmaczniejsze a im większe tym więcej czasu spędzi przy konsumpcji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...