Jump to content
Dogomania

Młody, wesoły i przyjacielski aramis z uszkodzonym oczkiem szuka stałego domku!!!


wiosna

Recommended Posts

Aramis jest psem w typie owczarka niemieckiego, nieco wyższym niż typowy owczarek.
To bardzo wesoły, łagodny i przyjacielski pies.
Został przywieziony do schroniska w Cieszynie jakieś niecałe 5 miesięcy temu, ponieważ błąkał się samotnie po okolicznych wioskach.
Niestety w kojcu inny pies uszkodził mu pazurem oko, i Aramis prawdopodobnie na niego nie widzi.
Radzi sobie jednak całkiem dobrze, w niczym mu to nie przeszkadza. Ma dużo energii, lubi zabawę i bieganie. Nie przepada za kotami, w trakcie zdjęć pilnie śledził co robi kot w pomieszczeniu obok.
Aramis ma około 3 lata.
Zdecydowałyśmy się na wyciągnięcie go ze schronu, zeby uratowac oko i przenieś do Hoteliku.
Pobyt w Hoteliku kosztuje 15 złoty za dobę czyli ok. 450 zł miesięcznie.
Aramis zostanie w międzyczasie wysterylizowany i drobaczony.
No i cóż potrzebny domek dla tego dzielnego chłopca
Preferowany domek z ogródkiem dla naszego muszkietera
A póki co również dalsze deklaracje na Hotelik.







--------------------------------------------------------------------------------
Opinia od Pana Tomka na temat Aramiska

Aramis nie sprawia wiekszych kłopotów, doskonale się u nas zaaklimatyzował, jest bardzo beztroskim ale nie rozbrykanym psem.

Uwielbia zabawę , zachowuje się jak szczeniak, nadrabia pewnie stracony w schronisku czas, jest bardzo kontaktowy i lgnie do człowieka, nie przejawia cienia agresji w stosunku do ludzi i generalnie innych psów.

Jest w pełni przewidywalny i zdrowy psychicznie, mysle,że juz trochę się zaokrąglił chociaz w przeciwieństwie do schroniskowych bid , nie rzuca sie na jedzenie.

Zdecydownie jest psem tzw. podwórzowym i pewnie nigdy nie był trzymany w mieszkaniu

[IMG]http://schronisko.ustronet.com/images/stories/easygallery/620/1243373139_tn_P1160690.JPG[/IMG]

[IMG]http://schronisko.ustronet.com/images/stories/easygallery/620/1243373056_tn_P1160702.JPG[/IMG]

[IMG]http://schronisko.ustronet.com/images/stories/easygallery/620/1243373088_tn_P1160701.JPG[/IMG]

[IMG]http://schronisko.ustronet.com/images/stories/easygallery/620/1243373163_tn_P1160704.JPG[/IMG]

[B]
Dane do przelewów:
Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych EMIR
Oddział Terenowy w Cieszynie, ul. Limanowskiego 8/3
ING Bank Śląski
30 1050 1924 1000 0090 6334 0377

w tytule przelewu trzeba umieścić : NA ARAMISA[/B]

====================
[U]Deklaracje miesięczne[/U]
Zofija + znajomi: 220 zł
Dea: 30 zł
Ninka: 20 zł
asl: 10 zł

z 1 bazarku: 36 zł już przelane
z 2 bazarku: 102 zł (bazarek jeszcze się nie zakończył)

[U]
Ponadto [/U]
Zuzia63 zadeklarowała wpłatę w wysokości 50 zł
Axa – jednorazowa wpłata
Ana666 – jednorazowa wpłata 40 zł

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do góry biedaku!!!

Kopiuję zdjęcia oczka z cieszyńskiego wątku:
[IMG]http://img21.imageshack.us/img21/2756/tnp1160277.jpg[/IMG]

[IMG]http://img9.imageshack.us/img9/4992/tnp1160272.jpg[/IMG]

[IMG]http://img9.imageshack.us/img9/5748/tnp1160269.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Młodziutki, Dea mówiła, że ma 2-3 lata.
DS nie widać żadnego :shake: A jeśli mamy leczyć, to trzeba na już, na wczoraj - może się to zakazić, zresztą - boli potwornie na pewno i przeszkadza biedakowi, więc albo amputować w schronisku, albo leczyć :shake:

Link to comment
Share on other sites

Negri :loveu:

Diagnozy weta właściwie nie ma - ja przynajmniej nic o niej nie wiem ;( Z tego, co mówiła mi Dea, schroniskowy wet może amputować oko. Nie ma tam możliwości ani przeprowadzenia operacji, ani 'czystej' opieki nad psem po operacji. Nie wiem nic o tym, aby inny wet choćby oglądał psa, ale zaraz zapytam o to Kasię.

A znalezienie domu dla kolejnego psiaka bez oczka... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, .....żeby znalazła się jakaś możliwość uratowania oka

Tu potrzeba dobrego specjalisty, który to oko mógłby wyleczyć a nie takiego co tylko by oko wyciął :shake:
np Dr Garncarz w Warszawie - jeżeli byłaby możliwość przywiezienia Aramisa do stolycy...to sprawdzę jakie są terminy i koszta (może niewielkie bo ten człowiek ma serducho) :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Najgorsze jest to, że nie wiemy co dokładnie jest z okiem, jak mocno i jak głęboko jest ono uszkodzone. :shake:

Ja przez chwilę jeszcze trzymam miejsce dla Aramisa. Zanim poznałam jego historię napisałam co prawda do Lary, która w kolejce jest następna, ale wstrzymam się z pszyjęciem psa od niej, bo dla Aramisa czasu na czekanie nie ma :shake:

Link to comment
Share on other sites

miałam na myśli to, że terasz oczko jest 'otwarte', może się zabrudzić, może dojść do zakażenia.. :shake:
Szukanie domu dla psa bez "czegoś" - oka, łapy, ogona - eh, szkoda słów. Ludzie powinni uczyć się od zwierząt akceptacji i tolerancji :shake:

Link to comment
Share on other sites

Wiosna, jak dobrze, że założyłaś temu psiaczkowi wątek ... On mi jakoś szczególnie leży na sercu a dopiero teraz tu weszłam... . Ja wpłacę na niego w najbliższym czasie 50 zł (albo z bazarku - bo mam odłożone 2 pendrivy i coś tam jeszcze właśnie jak byłyby potrzebne pieniążki na niego) a jeśli nie zbiorę to chętnie wpłacę ze swojej kieszeni. Tylko bazarek mogłabym zrobić w dopiero w ciągu tygodnia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosna']asl :loveu:

Wpisuję więc Twoją deklarację do pierwszego postu. Czy 50zł to deklaracja jednorazowa, czy miesięczna ? Przepraszam, że pytam, ale nie wiem jak wpisać :oops:[/quote]

Wiosna niestety jednorazowo :oops: ale mam nadzieję, że z bazarku uda się zebrać więcej... .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosna']Asl, jakie niestety ?! :crazyeye:
Toż Ty jesteś jak narazie jedyną nadzieją dla Aramisa![/quote]

Nie jedyną :) To miejsce, które ma zarezerwowane u Ciebie... :)

Wciąż myślę jak tu większą kaskę zebrać... .

Link to comment
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy mamy deklarację wpłat miesięcznych na kwotę 170 złotych - dzięki [B]Zofiji,[/B] która zmobilizowała znajomych:loveu:
Czy ktoś może jeszcze wspomóc? Ja się deklaruję, ale nie mogę w tej chwili określić dokładnej kwoty, 30 miesięcznie na pewno, a jak będzie lepiej w pracy to na pewno więcej.
Wpłynęło też na Aramisa 36 złotych z bazarku asl:p Myślę, że te pieniądze wpływające z bazarków można odkładać na opłacenie kliniki w Gliwicach, którą zasugerowała Wiosna. Co Wy na to?

[U][B]Deklaracje miesięczne[/B][/U]:
Zofija + znajomi: 170 złotych
Dea: 30 złotych

Kto dołączy?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...