Jump to content
Dogomania

Otyłość???


Ola164

Recommended Posts

[quote name='xxxx52']paulinken-ile razy dajesz psu jedzenie i jakie?
Ile razy na dzien wychodzisz na spacer i jak dlugo pies moze sie wybiegac?
czy miedzy posilkami dostaje Tój pies smakolyki i jakie?[/QUOTE]

Jeszcze nie kupiłam karmy, myślę nad Fitmin Light. Dwa razy dziennie. Oczywiście bez smakołyków, chociaż pewnie będzie trudno...
Teraz z wybieganiem się też będzie problem, ja mieszkam w centrum miasta, piechol nie bardzo lubi śnieg. Minimum 15 min jeden spacer trwa.

Link to comment
Share on other sites

Jak nie dostanie energii z jedzenia to pobierze z tkanki tłuszczowej. Jeśli to zdrowy dorosły pies, mieszkający w domu a nie w budzie na mrozie, to nie ma co się rozczulać - nadwaga jest dużo bardziej szkodliwa niż normalne odchudzanie nawet w okresie zimowym.
I żelazna zasada przy jakimkolwiek odchudzaniu psa - ZERO przekąsek poza posiłkami czy przy stole i dużo ruchu. O dziwo zazwyczaj samo to wystarcza, żeby pies schudł, bez potrzeby kupowania karm typu light, które często są po prostu drogimi napakowanymi trociną kulkami o nikłych wartościach odżywczych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Jak nie dostanie energii z jedzenia to pobierze z tkanki tłuszczowej. Jeśli to zdrowy dorosły pies, mieszkający w domu a nie w budzie na mrozie, to nie ma co się rozczulać - nadwaga jest dużo bardziej szkodliwa niż normalne odchudzanie nawet w okresie zimowym.
I żelazna zasada przy jakimkolwiek odchudzaniu psa - ZERO przekąsek poza posiłkami czy przy stole i dużo ruchu. O dziwo zazwyczaj samo to wystarcza, żeby pies schudł, bez potrzeby kupowania karm typu light, które często są po prostu drogimi napakowanymi trociną kulkami o nikłych wartościach odżywczych.[/QUOTE]

Dzięki Ci za odpowiedź. Z większą ilością ruchu już próbowałam, nie było efektów. Nawet weterynarz stwierdził, że piecho ma "perwersyjny apetyt" i sobie jedzeniem wynagradza brak jajek:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

przeciez nie chudnie sie z dna na dzien,nalezy to ciagle robic tzn duzo ruchu .nawet ciagle zabawy z innymi psami powoduje ,ze pies traci nadwage.Pokarm mozesz dawac w tej ilosci jaka jest na opakowaniu ale ale karma musi byc przeznaczona dla grubaskow.Z ciasteczek ,buleczki z watrobianka to nalezy zrezygnowac.

Link to comment
Share on other sites

przeciez nie chudnie sie z dna na dzien,nalezy to ciagle robic tzn duzo ruchu .nawet ciagle zabawy z innymi psami powoduje ,ze pies traci nadwage.Pokarm mozesz dawac w tej ilosci jaka jest na opakowaniu ale ale karma musi byc przeznaczona dla grubaskow.Z ciasteczek ,buleczki z watrobianka to nalezy zrezygnowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']przeciez nie chudnie sie z dna na dzien,nalezy to ciagle robic tzn duzo ruchu .nawet ciagle zabawy z innymi psami powoduje ,ze pies traci nadwage.Pokarm mozesz dawac w tej ilosci jaka jest na opakowaniu ale ale karma musi byc przeznaczona dla grubaskow.Z ciasteczek ,buleczki z watrobianka to nalezy zrezygnowac.[/QUOTE]

A czy ja powiedziałam, że z dnia na dzień? Napisałam tylko, że samo zwiększenie ruchu w jego przypadku nie sprawdziło się. Czy napisałam, że to trwało 2 dni? Moje psy nie dostają ciasteczek, ani "bułeczek z wątrobianką", jeśli już to psie przysmaki, ale i to nieczęsto, bo większości "smakołyków" są problemy z kupą. Jestem zdecydowana na karmę light, bez tego się nie obejdzie.

Link to comment
Share on other sites

Tak pisze tylko że każdy pies inaczej przyswaja i czasami zapotrzebowanie różni się od tego co proponuja na worku. Jako baze wyjściową założyć sobie propozycje producenta na worku. W momencie jeśli pies tyje dalej ucinamy mu nieco z dawki, jeśli zrzuca z masy podawać mu tyle ile cdostaje. Tylko pamiętajmy że pies od samego "mniej jedzenie" nie schudnie potrzebny jest ruch.

Mój pies po kastracji ważył 28 kg jest to SH raczej mniejszy niż większy niestety. I cóż trzeba było coś z psem zrobić. Zaczoł się więcej ruszać eksperymentowałam z ilością jedzenia aż znalazłam odpowiednią dawke, nie zapominając o ruchu bo mam psa trenującego. I w chwili obecnej wazy tyle ile powinien 22kg jak obrośnie w pełne futro to pewnie bedzie 23 ;P
I tez szukałam i pytałam o diete...trzeba troche próbować... pies będzie jadł i jadł...mój jadł by i sr** na raz, no ale cóż :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

przydało by sie trochę glukozaminy i chondroityny .

Na odchudzanie głównie będzie miało znaczenie ilość tłuszczu.

Polece Pronature Less Active ( kanadyjska karma: [url]www.pronature.pl[/url] ) , ma 25% suchego mięsa - to więcej niż Brit, i tyle samo co Acana/ 21% białka i 10% tłuszczu - cena pomiedzy Acaną i Brit

Link to comment
Share on other sites

Guest olka12

Też mam taki problem . Jego karmicielka nie dopuszcza myśli że pies jest gruby i daje mu karme Acanę (właśnie zmieniłam z RC) i mięso wszelkiego rodzaju. Jak przetłumaczyć mamie że to poważna sprawa i pies musi się odchudzić. Ona uważa że on nie jje .

To jest tak: ja chce robić tak że wsypie suchego i będzie stało a jak zgłodnieje to zje bo tak próbowałam, mama uważa że pies tego nie lubi i będzie głodny, boję się że nie będzie długo żył bo psy otyłe żyją krótko

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mama jest tak przeciwna suchym karmom to dawajcie mu po prostu mięso (nie tłuste) z warzywami (żadnych kasz, ryżu, klusek, makaronu) plus witaminy i odrobina oliwy. Mama nie będzie cierpiała, że pies je suche bobki (w czym zresztą ma trochę racji), psu będzie przyjemniej, i zdrowo schudnie.

Link to comment
Share on other sites

To może się podepnę pod wątek, bo napisałam na głównym forum żywieniowym i cisza...
Jaką karmę byście polecili 10 letniej suni? Waży 20 kg a dobrze by było tak 17/18.

Kilka karm mi wpadło w oko m.in. Arion Premium Adult Lite/Arion Premium Senior
, Brit Adult Light&Senior - tu mam wątpliwości co do tego składnika : miedziowy siarczan pięciowodny (CuSO4 x 5H2O)
, Bento Kronen Happy Life Light/Senior Chicken - ale tu coś mało mięcha 12% w brązowych kawałkach). Niestety mam ograniczone $$, więc szukam czegoś do ok 120 zł za 15 kg.

Karmą chciałabym karmić sunię rano a wieczorem by dostawała papki warzywno-owocowo-podrobowe (które uwielbia :-D ) lub troszkę mięska, czy to dobry pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...