Jump to content
Dogomania

Mikuś z posagiem! - Już w WE WŁASNYM DOMKU! Dzięki Maitris i Jej Mamie!


PON-ka

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]To jest Miki. Nie wiemy co spowodowało ze stracił swój dom - może ktoś go zgubił, może go osierocił - albo po prostu pozbył się podle wyrzucając na ulicę. Miki mieszka w schronisku w Łodzi na ul. Marmurowej już dwa lata, bo nie tylko ze jest w średnim wieku jak na krzyżówkę sznaucera (teraz 8 lat), ale już chyba stracił nadzieje ze ktoś go pokocha i przestał się zalecać do odwiedzających - więc nikt nie zwraca na niego uwagi, i w ten sposób przegrywa w porównaniu z bardziej kokieteryjnymi i młodszymi psami. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Miał tez na pewno niełatwe życie i wie z doświadczenia, ze wyciągnięta ręka częściej oznacza krzywdę niż pomoc - pewnie tez dlatego zajmie mu nieco dłużej, aby uwierzyć od nowa w ludzką dobroć. I chyba z tej samej przyczyny stara się nie przywiązywać od pierwszego wejrzenia - żeby uniknąć bólu kolejnego odepchnięcia.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Miki to pies, który widać ze umie pokochać na śmierć i życie - ale tylko tych, co na to zasługują i dopiero po jakimś czasie. Co prawda złamane psie serce zawsze się w końcu zgoi, ale nie może być łamane w nieskończoność - uwierzenie w niepojęte szczęście, że ma znowu kochający dom nie przyjdzie mu łatwo po tak długim pobycie w schroniskowym kojcu i procesji ludzi mijających go obojętnie. Z tego powodu można się spodziewać ze w nowym domu będzie się zachowywał z rezerwa, bez szczególnego okazywania uczuć przez pierwsze parę miesięcy- bo on przecież nie wie, ze to na dobre jego własny dom a nie tylko tymczasowe schronienie.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Miki byłby doskonałym towarzyszem dla kogoś, kto rozumie ze on potrzebuje czasu na pokochanie od nowa i z własnej woli i uwierzenie, ze ktoś kocha jego. Ktoś, kto pozwoli mu po prostu być u swego boku i kto może wziąć go na codzienne spacery, choćby krótkie- lepiej jeśli na smyczy, póki Miki nie zrozumie, że ma własnego Pana (lub Panią) a nie tylko życzliwego ochotnika do wyprowadzania z obowiązku.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Miki jest zdrowy i niewybredny, niehałaśliwy i można spokojnie spodziewać się ze dożyje w dobrej kondycji do 15 lat, a pewnie i dłużej. W odróżnieniu od młodych psów, Miki jest statecznym dzentelemenem, niczego więc nie pogryzie ani nie zniszczy i nie będzie galopować obłąkańczo po domu przewracając ludzi i meble - ani tez wyrywać swemu Panu (lub Pani) ramienia ze stawu ciągnąć na smyczy na spacerze. Wręcz przeciwnie - Miki lubi polegiwać na kanapie i rozmyślać o przedziwnym tym świecie, na spacerach zaś podąża grzecznie przy nodze. Zaszczeka czasem i kiedy wypada, ale bez wpadania w przesadę.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Miki jest nieduży, wiec jego wyżywienie będzie małym wydatkiem - i jak sznaucer (jakim jest po części) - nie linieje i nie kłaczy po domu ani też nie filcuje się specjalnie, wystarczy więc [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=4]okazjonalna kąpiel i podstrzyżenie oraz cotygodniowe wyczesanie żeby wyglądał schludnie i czysto. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Miki ma także przyjaciół, którzy choć nie mogą go przygarnąć, zadbali aby mu pomoc - dostanie od nich całą wyprawkę adopcyjną:[/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=4]wizytę u psiego fryzjera,[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=4]2 smycze,[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=4]2 obroże, [/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=4]2 miski, [/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=4]szczotkę/grzebień/cążki do pazurów, [/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=4]legowisko i pokrycie opłaty adopcyjnej w schronisku.[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Opieka weterynaryjna w chorobie także będzie opłacona.[/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Wszystko, czego mu trzeba to docenienie go i danie szansy, aby mógł znowu kogoś pokochać całym swoim wdzięcznym psim sercem. ....Czy może to będziesz Ty? [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Kontakt z przyjaciółmi Mikusia: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][B][EMAIL="[email protected]"][SIZE=4]mailto:[email protected][/SIZE][/EMAIL][SIZE=4] lub Magda tel. 501 120 646[/SIZE][/B][SIZE=4] - dziękujemy![/SIZE][/FONT]

[IMG]http://www.psiaki.pl/images/publish/1a7516d3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='togaa']Co za cudny czupir !!!!

Dwa lata w schronie ??? Niewiarygodne!

Mikus mieszka w biurze, bo na zdjęciach tak po domowemu...?[/quote]

Ano cudny. Siedzi w schronie tyle czasu, bo sie nie zaleca do odwiedzajacych - sznaucery specjalnie sie nie narzucaja obcym, wola zachowac dystans. Poza tym Miki jest zrazony obcesowym zachowaniem obslugi schroniska ( Panowie, co sprzataja specjalnie nie sa wylewni w swojej milosci do zwierzat).
Generalnie Mikus bywa w biurze ,bo lubi byc legawcem, ale staly meldunek ma w boksie z dwiema suczkami.

Link to comment
Share on other sites

dzięki Brązowa - Miki jest na mojej stronie już od dawna i jakoś nikt go nie chce, a to taki cudny psiaczek :loveu: zresztą jego cudowna wirtualna Opiekunka znalazła go własnie na mojej stronce to chociaż tyle się udało :Rose:

ale domek koniecznie jest potrzebny - może teraz więcej osób się chłopakiem kochanym zainteresuje :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

skoro Mikus ma w pakiecie adopcyjnym strzyzenie,moze uda sie ostrzyc go teraz? wiecie,ludzie to wzrokowcy.Piesek jest sliczny,strzyzenie go odmlodzi i doda mu rasy.To bedzie naprawde sliczne zwierzatko.

Malawaszko,no i jak moglam przepuścic,ze nie znasz jakiegos sznaucera w Dogo :oops::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']
Malawaszko,no i jak moglam przepuścic,ze nie znasz jakiegos sznaucera w Dogo :oops::lol:[/quote]


ojjj aż tak bym w to nie wierzyła, bo często odkrywam po długim czasie istnienia wątku - więc i następnym razem się nie krępuj i informuj bardzo proszę :modla: :loveu: akurat Mikiego znałam - nie z dogo a ze strony schroniska w Łodzi, bo na dogo niewiele mi się udało o nim dowiedzieć jak kiedyś próbowałam na ogólnym łódzkim wątku... tak samo zresztą jak o innym staruszku sznupku, który jest tam w schronsku... :shake:

Link to comment
Share on other sites

drugi sznaucerek-hej wolontariusze,jest tam drugi sznaucerek?
a moze tutaj tez daloby rade zmienic tytul,zeby bylo-sznaucerek miniatura-przyciagnie uwage wiekszej ilosci osob,wiecej ludzie bedzie o nim wiedziało.
Miki jest jeszcze w wieku adopcyjnym,wyglada niezle-on znajdzie dom,tylko musimy sie postarac.Rok temu pojechal od nas,z Pomorza,do Łodzi sznaucerek,12stoletni,z guzami...gdybysmy wiedzieli o Miki,moze to byłby on?

Link to comment
Share on other sites

to JEST sznaucerek....do tego,przy wlasciwej pielęgnacji bylby pieknym psem.Łodz to zagłębie groomerow,czy naparwde nie tam nikogo,kto za darmo poświecilby chwile czasu temu psu? dla czlowieka,to dwie godziny z zycia,a dla psa-byc moze jedyna szansa na dom.Ale fryzjer,nie juz w domu,ale TERAZ! bo w takim stanie mala szansa,aby kogos zauroczył.
Szkoda tych psow-takie ladne sznupki gnija w schronie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PON-ka']
PS. A daloby rade lepiej spozycjonowac Mikiego na Twojej stronce?
Jak nie, to trudno.[/quote]


i tak jest wysoko - bo ja mam z tym problem "moralny" na tej stronie nowy dodawany pies wskakuje na pierwsze wolne miejsce po psie, który znalazł dom - Miki więc wskoczył tu gdzie jest, a żeby teraz dać go wyżej to musiałabym któregoś psa co jest wyżej przerzucić niżej a tak nie lubię robić - jest to poniekąd losowo :oops:

a masz kontakt z kimś ze schroniska? może jakies nowe fotki by Wam się udało załatwić? bo ja to sie w tej Łodzi zupełnie nie mogę przebić - jak zadaję pytania na Łódzkim wątku to czuję się jakby mnie dodano do ignorowanych :lol::roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']i co? na kolejnym wątku zostałam sama??????? :obrazic:[/quote]
Malawaszko nie zostalas sama! Siedze cicho, bo caly czas zbieram informacje o naszym Mikusiu. Mam staly kontakt z Jego Opiekunka wirtualna i redagujemy lepszy tekst, co by nie byl taki formalny jak jest teraz.
Pozdrawiam,
PON-ka

PS. A daloby rade lepiej spozycjonowac Mikiego na Twojej stronce?
Jak nie, to trudno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']i tak jest wysoko - bo ja mam z tym problem "moralny" na tej stronie nowy dodawany pies wskakuje na pierwsze wolne miejsce po psie, który znalazł dom
a masz kontakt z kimś ze schroniska? może jakies nowe fotki by Wam się udało załatwić? bo ja to sie w tej Łodzi zupełnie nie mogę przebić [/quote]

Oki, rozumiem. Nie ma sprawy. I tak ciesze sie, ze w ogole Miki jest u Ciebie, bo moglby siedziec w klatce, jak [B]Ich [/B]tysiace i nikt by go nie zobaczyl.
Jesli chodzi o kontakt ze schroniskiem, to mam taki dziwny, bo przez mikusiowa opiekunke wirtualna ( szczegoly moge wyjasnic Ci na priva). O nowych fotkach caly czas mysle, kiedy Miki zostanie ostrzyzony i bedzie znacznie lepiej sie prezentowac.

PS. Podobno ostatnio Mikiemu pogorszyly sie warunki bytowania, bo dal noge i z tego powodu dostal karcer ( skonczyly sie posiadywanki w biurze i lazenie luzem po terenie schronu :-( )
Pozdr.
PON-ka

Link to comment
Share on other sites

Wirtualna Opiekunka Mikusia znalazła go właśnie na mojej stronie więc znam jako takie szczegóły :loveu: i to mnie niezmiernie cieszy bo daje wiarę że po coś to jest i działa chociaż w takim stopniu :loveu:

to bardzo niedobre wiesci, że pogorszyły się warunki Mikusiowe :placz: taki z niego uciekinier jest? dał nogę poza schron paskudnik mały?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']:loveu: i to mnie niezmiernie cieszy bo daje wiarę że po coś to jest i działa chociaż w takim stopniu :loveu:

to bardzo niedobre wiesci, że pogorszyły się warunki Mikusiowe :placz: taki z niego uciekinier jest? dał nogę poza schron paskudnik mały?[/quote]

I o to chodzi. Bez Ciebie nikt by sie nie dowiedzial ani o Mikim, ani o innych psiorach, co czekaja.

Toz to "sznaucer-pinczer", co nadal ciekawy swiata.

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']wcześniej :oops::oops::oops: no bo to z radości, ze cokolwiek działa w tym niesprawiedliwym świecie :oops::oops::oops:[/quote]

Nic mi nie mow o niesprawiedliwosci tego swiata. Zwierzeta sa tego nieustajacym dowodem. Czasem noz sie otwiera, bo lez juz brakuje od dawna.
Pozdr.

PS. Mam pytanie, bo nie moge znalezc, ile znakow moze byc w ogloszeniu na " Psy do adopcji". Chodzi mi o tekst o Mikim bedzie bardziej rozbudowany, lepiej opisujacy jego sytauacje i charakter.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']ale na jakiej stronie? bo różne strony mają różne ograniczenia znakowe - jak będziecie miały tekst to trzeba będzie zrobić też skrócony na te strony gdzie nie wchodzi za długi[/quote]

Na tej samej co teraz jest info o Mikim ( "Psy do adopcji") Soryy, to pewnie nazywa sie "Wątek". Jestem nie za bardzo obeznana z nazewnictwem tego forum.
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...