Jump to content
Dogomania

Ciągle jej się odbija


malawaszka

Recommended Posts

Czy pies może mieć nadkwasotę albo coś??? Luna bardzo często - jak na psa - beka - po jedzeniu to ok mogę zrozumieć, chociaż nie je łapczywie - wręcz przeciwnie wybrzydza i je wolno... po jedzeniu beka normalnie głośno, po piciu też.. ale poza tym często odbija jej się np wieczorem albo w nocy, albo jak coś do niej mówię ona patrzy na mnie i odruch beknięcia :roll: nie wiem o co chodzi, ale trochę mnie to zaniepokoiło - czy słusznie - mam nadzieję, że mi pomożecie...

co do żywienia to Luna wcina RC Sensible i Acanę i skrzydełko z kurczaka gotowane codziennie lub co drugi dzień, więc dieta niezbyt skomplikowana :wink:

acha no i co jakiś czas wymiotuje mi żółcią nad ranem, ale wet mi powiedział że to dlatego, że miała pusty żołądek i oczyszcza z żółci w ten sposób... no i w ogóle ona jakiś wrażliwy chyba ma ten żołąd - bo jak np gryzie sobie orzeczy i połknie kawałeczek skorupki to potem też nad ranem go zwraca z żółcią :-?

Link to comment
Share on other sites

Nasza Wiki obecnie ma 11 lat i teraz jest zdowa jak ryba ale gdy była malutka miała problemy z wątrobą...
Właśnie wymiotował żółcią szczególnie nad ranem ( po orzechach to juz była norma--- wiec pochowaliśmy wszystkie orzechy z zasięgu jej pyska)
no i nawet po bardzo małej ilości jedzonka nieustanie odbijała sie jej
( to nie były czkawki tylko odbijanie się)
Jak wymiotowła żółcią to dawliśmy jej silimarol - wtedy 10 lat temu pomagało...potem gotowliśmy dietetyczny posiłek z ryżu marchewki i kurczaka i przechodziło z czasem gdześ po 3 latach problemy skończyły sie.... zupełnie.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co moj Aresik ma to samo. Czesto beka, albo odbija mu sie z oznakami wymiotnymi, i tez czesem wymiotuje.
Tak juz myslalam ze to watroba bo jak mial kilka dni to zachorowal i dostawal antybiotyki i tak myslalam ze od tego. A tu widze ze to nie pojedynczy przypadek.
Jak zdiagnozowac to??? Oto jest pytanie???

Link to comment
Share on other sites

To masz psychicznego psa :P
Może nie wie, że jest sznaucerem :P:P
weź jej to wytłumacz i ma się zachowywać jak sznaucer :P:P:P

a tak poważnie, to no stress.
nie wiem jakie badania, pierdoła jestem, bo mogłam się dziś Marcina spytać :(
ale siedziałyśmy 45 minut i i tak nie wszystko załatwiłyśmy :(
podłe gaaduły :(

Orsini jest weterynarz :P:P:P spytaj się jej :P:P:P
a jak się czegoś dowiem, dam znać :)

Link to comment
Share on other sites

malawaszka - wtedy 10 lat temu nie było u nas tak mądrego sprzętu jak teraz... wet. obadał Wiki i ( z tego co pamietam :roll: ) stwierdził że wątroba
jest powiększona- na dwa paluchy... nie mogę Ci wiele pomóc ale wiem że miala jakąś kuracje i potem kazał w razie czego podawac silimarol 1/2
tabletki.
Gastroskopia to badanie żołądka -- takie nieprzyjemne z rurą 8) ale jak to u psów sie robi sam jestem ciekawa. :roll:
...a może weta byś zmieniła....bo przecież te wymioty ....no i jezeli
ma nadwrażliwy żołądek to musi byc niestety dietka 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...