Jump to content
Dogomania

Rodowód, wystawy co i jak??


Paulina87

Recommended Posts

Mam roczną suczkę SH do tej pory nie wystawiałam jej rodowodu no a teraz mi sie odmienilo :wink: ... i w związku z tym mam kilka pytań...
Czy do wystawienia rodowodu potrzebna jest opinia lekarza weterynarii??
Czy aby wystawiono mi rodowód wystarczy że wyślę kopię metryki i wpłace odpowiednią sumę przelewem??
Czy lepiej jest pojechać osobiście do zwiazku z prosbą o rodowód czy wystarczy pocztą?
Czy w Kaliszu też wystawią mi rodowód czy muszę się zgłosić do Poznania?
Czy przed każdą wystawą musi być wystawiona opinia lek. wet?
Co trzeba dołączyć do zgłoszenia na wystawe?

Na wystawie mam zamiar pojawić sie dopiero w czerwcu w kaliszu ale z tego co wiem na rodowód czeka się dosyć długo... :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Czy do wystawienia rodowodu potrzebna jest opinia lekarza weterynarii?? [/quote]
Nie
[quote]Czy aby wystawiono mi rodowód wystarczy że wyślę kopię metryki i wpłace odpowiednią sumę przelewem??
Czy lepiej jest pojechać osobiście do zwiazku z prosbą o rodowód czy wystarczy pocztą?[/quote]
W związku zostawiasz ornignał metryki i płacisz, potem odbiór rodowodu. U nas to sie robi na miejscu w oddziale, nie wiem czy poczta i przelewy wchodzą w gre.
[quote]Czy w Kaliszu też wystawią mi rodowód czy muszę się zgłosić do Poznania? [/quote]
W swoim oddziale, tam gdzie jestes zapisana, najprościej sie zapisac najblizej miejsca zamieszkania. Kazdy oddzial wystawia rodowód, bo tak na serio robi to warszawa, a oddzial to pośrednik.
[quote]Czy przed każdą wystawą musi być wystawiona opinia lek. wet?[/quote]
to różnie bywa, teraz sa te paszporty i to ma wystarczać no ale zobaczymy.
[quote]Co trzeba dołączyć do zgłoszenia na wystawe?[/quote]
Ksero rodowodu, i ksero dowodu wpłaty-jeśli sie juz zapłaciło.
[quote]Na wystawie mam zamiar pojawić sie dopiero w czerwcu w kaliszu ale z tego co wiem na rodowód czeka się dosyć długo...[/quote]
Pieski w kłasie młodziezy czyli do 18 miesiecy mozna wystawiac, nawet jeśli sie jeszcze nie wyrobiło rodowodu, tylko musi być juz to wyrabianie jakby w trakcie, czyli, ze juz złożyłaś metryke i czekasz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam !
Ja rowniez jestem z Kalisza !
Z wystawieniem rodowodu w naszym oddziale nie ma najmniejszego problemu.Wystarczy sie tam wybrac - w Srody od 16-19 w bloku przy Wojska polskiego, zaniesc metryke pieska zapisac sie do Zwiazku - koszt wszystkiego ok 120 zl i po ok 3 miesiacach odebrac rodowod.Zycze powodzenia i sluze pomoca.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

najlepiej przespacerowac sie do swojego oddziału. tam sie zapiszesz do zk złożysz podanie o wyrobienie rodowode(tzn. dostarczysz metryke) czas ok.3 miechów. troche pogadasz tam z ludzmi dostaniesz jakieś ulotki o zblizających sie wystawch.
tak apropo co Cie skusiło aby wyrobić rodowod? byłaś na wystawie i się spodobało czy planujesz psiaka do jakiegoś zaprzęgu dołączyć?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Jestem właścicielką 7 i pół miesięcznej biszkoptowej labradorki. Ostatnio dowiedziałam się o wystawie, która odbędzie się w moim mieście w kwietniu. Bardzo bym chciała wystawić na niej moją sunię w klasie młodzieży. Będzie to nasza pierwsza wystawa.. (eh, nawet na żadnej nie byłam żeby zobaczyć ja to wszystko wygląda.. :oops: ) Jestem więc w tym temacie zielona ;) 0X Mam więc kilka pytań.
Czy piesek wystawiany w klasie młodzieży musi mieć ringówke?
I co mam zrobić jeśli Birma zacznie ciągnąc do innych psów?
I najważniejsze chyba, ile przed czasem mam sie stawić i czy daje się coś komuś przed wejściem na ring?

Dziekuję za odpowiedzi, pozdrawiaMY ciepło Aga&Birma :)

Link to comment
Share on other sites

Ringówka nie jest obowiazkiem... , byleby nie na kolczatce :)
To jeszcze szczeniak wiec wiadomo,ze nie jest tak ułożony jak starsze psy , ale warto pocwiczyc przed wystawa chodzenie i bieganie przy nodze :)
przed wejsciem na ring musisz miec swoj numer , a rodowod lub metryke ( z zaznaczeniem , ze rodowod jest w przygotowaniu ) zanosi sie do oddzialu Zwiazku podczas zapisywania psiaka na wystawe :)
Życzymy powodzenia :)
[img]http://img208.exs.cx/img208/9678/zdzichu3311ul.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataK']najlepiej przespacerowac sie do swojego oddziału. tam sie zapiszesz do zk złożysz podanie o wyrobienie rodowode(tzn. dostarczysz metryke) czas ok.3 miechów. troche pogadasz tam z ludzmi dostaniesz jakieś ulotki o zblizających sie wystawch.
tak apropo co Cie skusiło aby wyrobić rodowod? byłaś na wystawie i się spodobało czy planujesz psiaka do jakiegoś zaprzęgu dołączyć?

pozdrawiam[/quote]

No ogólnie to psa kupiłam nie po to żeby go wystawiać tylko po to żeby mieć psa tej a nie innej rasy... no ale tak ostatnio na nią popatrzyłam i stwierdziłam że w sumie nic jej nie brakuje... i można by chociaż spróbować... na jednej wystawie... a jak będzie ciekawie to i na innych.. a to wciąga jak bagna ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='Birma']Witam,

Jestem właścicielką 7 i pół miesięcznej biszkoptowej labradorki. Ostatnio dowiedziałam się o wystawie, która odbędzie się w moim mieście w kwietniu. Bardzo bym chciała wystawić na niej moją sunię w klasie młodzieży. Będzie to nasza pierwsza wystawa.. (eh, nawet na żadnej nie byłam żeby zobaczyć ja to wszystko wygląda.. :oops: ) Jestem więc w tym temacie zielona ;) 0X Mam więc kilka pytań.
Czy piesek wystawiany w klasie młodzieży musi mieć ringówke?
I co mam zrobić jeśli Birma zacznie ciągnąc do innych psów?
I najważniejsze chyba, ile przed czasem mam sie stawić i czy daje się coś komuś przed wejściem na ring?

Dziekuję za odpowiedzi, pozdrawiaMY ciepło Aga&Birma :)[/quote]Przyjedż na wystawę do Nowego Dworu Maz 10-11 grudzień.Tam pogadasz z wystawcami,poobserwujesz :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia'][quote name='Birma']Witam,

Jestem właścicielką 7 i pół miesięcznej biszkoptowej labradorki. Ostatnio dowiedziałam się o wystawie, która odbędzie się w moim mieście w kwietniu. Bardzo bym chciała wystawić na niej moją sunię w klasie młodzieży. Będzie to nasza pierwsza wystawa.. (eh, nawet na żadnej nie byłam żeby zobaczyć ja to wszystko wygląda.. :oops: ) Jestem więc w tym temacie zielona ;) 0X Mam więc kilka pytań.
Czy piesek wystawiany w klasie młodzieży musi mieć ringówke?
I co mam zrobić jeśli Birma zacznie ciągnąc do innych psów?
I najważniejsze chyba, ile przed czasem mam sie stawić i czy daje się coś komuś przed wejściem na ring?

Dziekuję za odpowiedzi, pozdrawiaMY ciepło Aga&Birma :)[/quote]Przyjedż na wystawę do Nowego Dworu Maz 10-11 grudzień.Tam pogadasz z wystawcami,poobserwujesz :D[/quote]


hhehe... Gosiu.. dziekuje za odpowiedz na post ;)
ale... nasza pierwsza wystawa juz za nami :D
a debiutowalysmy wlasnie u Was w Nowym Dworze na Wystawie Jesiennej :D :P (zdobylysmy IVlokate- ocena doskonala)

pojutrze wysylam zgloszenie na Wystawe Zimowa :P (mam nadzieje ze sie zalapie ;) )

pozdrawiam serdecznie :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

I jeszcze jedn, moim zdaniem ważna uwaga. Jęsli składacie o odowód, to poproście orazu o nr rejestracyjny pa, który gdzieś sobie zapiszcie, bo bez numru rejestracyjnego pies na wystawę nie będzie przyjęty. Na zgłoszeniu wystawowym trzeba napisać rodowód w prygotowaniu i wpisać nr rejestracyjny

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tu zadam pytanie - aby nie twozyć nowych tematów - opłacanie składek to zrobić jedynie mozna w oddziale czy może na wystawie - a i pewnie już jest to tema t rozpracowany - jak jest z zaleganiem ze składkami - da się czy są jakieś skutki - czy Nasza organizacja samofinansująca się rozpracowała tem problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...