Jump to content
Dogomania

karmienie psa 2 miesięcznego


Ola27

Recommended Posts

Mój pies ma juz dwa miesiące, karmię ją - bo to suczka, jak narazie sucha karma (Purina), mała ma straszny apetyt jak kazde zreszta szczenie :) daje jej witaminki, czasem twarozek chudy i jogurt naturalny. Może ktos cos mi doradzi, co mozna badz powinno sie dawac do jedzonka w fazie wzrostu. Byłam u lekarza weterynarii i on powiedział, że jak narazie w czasie szczepien mam ja karmic sucha karma. hmmm nie jestem tego taka pewna. co o tym sadzicie???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Nanami']Owczarek niemiecki bez rodowodu, to pies o wygladzie owczarka z niepewnym charakterem i zdrowiem. Dlatego proponuje wziac szczeniaka z rodowodem i pewnoscią, albo ONkopodobnego pieska ze schroniska.[/quote]

Większej bzdury nie słyszałam.Mam rasowego owczarka bez rodowodu i nie jest ani brzydszy ani bardziej chorowity od tych rodowodowych

Link to comment
Share on other sites

a co do karmienia...bo tak sie zdenerwowałam opinia pseudoznawców owczarków, że zapomniałam o meritum sprawy.Jeżeli chodzi o karmienie szczeniaczka to twój weterynarz troche dziwne ma poglądy - bardzo ważne jest podawania młodym psom białego sera - wskazane jest nawet raz dziennie do syta. Poza tym proponowałabym 1 posiłek "gotowany"(mięso - wołowina, kasza , warzywa, łyżka oleju),1 raz twaróg i 1 raz sucha karma - przynajmniej do 4 m-ca zycia. Poza tym musisz zakupic fosforan wapnia, który b.ważny jest dla prawidłowego rozwoju pieska.Po 4 m-cu stopniowo przejdź na suchą karmę (najlepiej Acanę).Gwarantuje że bedzie OK :D Pozdrówki

Link to comment
Share on other sites

Magdula co Ty za glupoty wypisujesz????Masz psa bez rodowdu czy brutalnie mowiac kundla!!Obojetnie co napiszesz nic tego faktu nie zmieni,nie chce mi sie rozpisywac setny raz tlumaczac ze tylko pies z rodowodem to pies rasowy.Masz zwyklego ONopodobnego a nie Owczarka Nimieckiego.Co do zywienia to kasza dla szczeniaka???Zastanow sie co piszesz,kasza u owczarka moze wywolac alergie skorna-swedzenie,moze wywolac wzdecia.Nie pisze jako laik tylko jako doswiadczony wlasciciel i hodowca.Moj ON jest uczulony na kasze i wiele Onow jest uczuleniowcami.Proponuje malemu szczeniakowi podawac ryz,warzywka gotowane-szczegolnie marchew swietnie wplyw na kolor siersci,miesko.Sucha karma mozesz spokojnie karmic przez caly czas-jezeli jest dobrej jakosci,ja karmie tylko sucha i psy sa zdrowe i w siwetnej kondycji(Royal Canin) czasem podaje gotowanego kurczaka z marchewka i ryzem.

Link to comment
Share on other sites

Droga rysiczko! jako tak wybitny znawca i hodowca psów powinnaś chyba wiedzieć że z dwóch rodowodowych psów są rasowe szczeniaki.Czy może się mylę??? Reszta to tylko kwestia wyrobienia psu rodowodu ( co nie jest koniecznością), który jest dowodem bądź snobistycznego podejścia do psa lub też chęcią jego wystawienia lub dalszego rozmnażania. BRAK RODOWODU NIE OZNACZA NIERASOWOŚCI PSA.To całkiem logiczne. Tak się składa że posiadam psa po dwóch rodowodowych championach, jednak rodowód nie jest mi całkowicie potrzebny. Pozdrawiam :x

Link to comment
Share on other sites

Nie moja droga to nie oznacza ze masz rasowego psa,albo zle to napisalas bo jezeli masz psa po rodowodowych psach ale bez wymogow hodowlanych to jest to nadal kundel.Tylko psy ktore sa po rodowodowych-hodowlanych rodzicach i otzymuja metryki sa rasowe.Co do tego ze pies jest po chamiponach niczego nie oznacza bo chyba zapomnialas,ze u On mozan byc championem a nie byc psem hodowlanym,poniewaz trzeba spelnic wymog taki jak badania pozytywne na dyspalzje i testy psychiczne plus IPO I PT.Jezeli masz psa po hodowlanych rodzicach to wystarczy napisac ze masz psa rasowego,ktoremu nie wyrobilas rodowodu bo nie masz planow wystawowych-to jednak jest ogromna ronica niz posiadanie psa bez rodowodu i uprawnien do niego.Przy okazji moze pochwal sie po kim masz pieska???Z jakiej hodowli??

Link to comment
Share on other sites

Jasne,że się pochwalę psiakiem-jak tylko zdobędę aparat cyfrowy.Jest najkochańszy i dla mnie najładniejszy na świecie i nie musze mieć tego pisemnego dowodu.A złośliwa byłam dlatego, iż nie cierpie gdy ktoś nazywa mojego psa kundlem nawet go nie widziawszy.

Link to comment
Share on other sites

Sluchaj sama to sprowokowalas,trzeba bylo napisac mam psa z papierami(metryka) a rodowodu nie wyrobilam bo nie bede go wystawiac,wtedy nikt nie napisalby ze masz kundelka.Nie mam daru jasnowidzenie zeby wiedziec o co Ci chodzilo lub co mialas na mysli.Nadal nie wiem po kim jest piesek i z jakiej hodowli??Czy ten temat jest drazliwy??Bo pytam juz chyba w trzecim poscie i nie otrzymalam odpowiedzi. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...