Jump to content
Dogomania

Białoruś


Juta

Recommended Posts

[quote name='Juta']Czy ktoś się orientuje jakie trzeba papiery dla psa aby pojechać tam na wystawę? Czy wystarczy paszport czy jeszcze coś?

Ktoś był ostatnio lub się wybiera?
Proszę o jakieś info[/QUOTE]

Ja bym się chciała wybrać ale na jesień :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Czy ktoś się orientuje jakie trzeba papiery dla psa aby pojechać tam na wystawę? Czy wystarczy paszport czy jeszcze coś?

Ktoś był ostatnio lub się wybiera?
Proszę o jakieś info[/quote]

Z tego co wiem to Visa potrzebna. A dla psa paszport.
Ja mysle czy w czerwu nie pojechac.

Link to comment
Share on other sites

mi nie sprawdzali przeciwciał. poza tym to specyficzna granica, więc nawet jak ktoś nie będzie miał, a białorusini coś tam sobie "wydumają" da się to załatwić małym prezencikiem w postaci dolarków;)
na granicy obowiązuje urzędowa opłata za psa. weterynarz wpisuje psisko do specjalnej księgi i zgarnia bodajże 5 euro jak dobrze pamiętam

Link to comment
Share on other sites

Ja bylam w marcu tego roku w Grodnie.
Przeciwcial nie trzeba. Białoruska weterynarz chciala zskrerowane pierwsze strony z paszportu + opłata za psa 17000 rubli białoruskich, chyba to okolo 5 Euro. Ja mialam 4 psy to wet chcial aby w paszportach 2 psów był inny właściciel.
W drodze powrotnej polscy celnicy chcieli przeczytac chip u jednego psa.
Swiadectw weterynaryjnych od powiatowego tez nie chcieli.
Co do innych rzeczy to wisa 25 euro+ ubezpieczenie zdrowotne - 10 zł + fotka do wisy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Na ich stronie powinna być wersja angielska[/quote]

No własnie nie ma. Obszukałam wzdłuż i wszerz.
Albo ślepa jakaś jestem:roll:

[quote name='Raider`s Antania']Objaśniam::p
dla wjazdu do Białorusi jest potrzebna wiza.Jej otrzymać można bez INVITATION w białoruskiej ambasadzie.Dla wjazdu psa są potrzebne takie same dokumenty, jak po Europie. WITA W BIAŁORUŚ!:multi:[/quote]

Dziękujemy za cenne informacje.
A mogłabyś wypisac mi wszystkie wystawy: miasto, data, ranga??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Raider`s Antania']TAK! ;) [url=http://bcu-upo.org/vyistavki/vyistavki-2008.html][/quote]

No własnie problem w tym, ze tych liter zupełnie nie znam. Nigdy sie nie uczyłam ani jednej godziny:(
A nie mogę tam znaleźć wersji angielskiej strony.
Mogłabyś wypisać naszymi literami:oops:??

Link to comment
Share on other sites

Megnum, na stronie są umieszczone wystawy z pierwszej połowy 2009 r. CACIBówki (dwie pod rząd) są 6-7 czerwca. Reszta to CACe (albo odpowiedniki CACów).

Dogi oceniają:
6 czerwca SVETLOVA MARGARITA (Belarus)
7 czerwca CHAIKOVSKAIYA FLORA (Russia)
(nic mi to nie mówi i trochę dziwi - byliśmy na Białorusi kilka razy i zawsze przynajmniej jednego dnia oceniał sędzia "europejski" - znawca rasy lub hodowca dogów)

Kolejne dwa CACIB są jesienią oraz następne dwa - zimą (w ciągu roku odbywają się 4 dwudniowe CACIBówki).

[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - to mail, pod którym udzielą Ci wszystkich informacji (piszą po angielsku :) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MEGNUM']O dzięki wielkie Sylwia.Czerwiec odpada, ale nad jesienią mocno się zastanowię. To chyba Mińsk będzie, nie?

Dzięki za maila, dobry kontakt to skarb:) Potem to już z głowy;)[/quote]

Nie ma za co :)

Na 99% Mińsk, przynajmniej tam odbywały się wszystkie CACIBówki na jakich byliśmy i nie sądzę by się coś zmieniło.

Jak będziesz się wybierać, daj znać, spróbujemy przypomnieć sobie namiary na fajne hotele.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Megnum, na stronie są umieszczone wystawy z pierwszej połowy 2009 r. CACIBówki (dwie pod rząd) są 6-7 czerwca. Reszta to CACe (albo odpowiedniki CACów).

Dogi oceniają:
6 czerwca SVETLOVA MARGARITA (Belarus)
7 czerwca CHAIKOVSKAIYA FLORA (Russia)
(nic mi to nie mówi i trochę dziwi - byliśmy na Białorusi kilka razy i zawsze przynajmniej jednego dnia oceniał sędzia "europejski" - znawca rasy lub hodowca dogów)

Kolejne dwa CACIB są jesienią oraz następne dwa - zimą (w ciągu roku odbywają się 4 dwudniowe CACIBówki).

[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - to mail, pod którym udzielą Ci wszystkich informacji (piszą po angielsku :) )[/quote]

Sylwia
Pania Flere znam. To sedzina 6 grupy. Bedzie mi oceniac bassety w Krakowie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

[quote name='baba']Chętnie wybiorę się na Mińska w listopadzie , ale jak opłacić te wystawki?
bo trzeba przed zapłacić i wysłać jeszcze taki list o przekazaniu kwoty za wystawę na rzecz Związku. wiza mnie nie przeraża , ale nie mogę znależć cen hoteli.....[/QUOTE]

jeszcze tam Cię nie było????:evil_lol:
ja też mam ochotę się tam wybrać!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...