Jump to content
Dogomania

Czy ktoś jeszcze karmi swoje psy Husse?


ALBI

Recommended Posts

[quote name='ania90']jadl tylko miesko z puszki bez suchej karmy a tak je mieszane
po rc zaczal jesc normalnie sucha karme
no wlasnie od tego czasu nie kupuje juz karmy na wage tylko w orginalnych workach[/QUOTE]

Z tego co napisałaś pies nie ma do tej pory zdiagnozowanych przyczyn alergii pokarmowej – tzn. nie wiadomo dokładnie jaki składnik (lub składniki) diety powodują reakcję alergiczną? Żeby ustalić przyczyny alergii weterynarz powinien zalecić np. dietę eliminacyjną , plus ewentualnie tzw. próby prowokacyjne. Dopóki nie będzie wiadomo na co pies jest uczulony nie będzie wiadomo jakich składników w diecie unikać i jakiej karmy szukać.

Najczęściej powodem alergii bywa mięso (zazwyczaj wołowe lub drobiowe), gluten, oleje roślinne, jaja, sztuczne barwniki, konserwanty, etc. Z tego względu poszukując karmy hipoalergicznej warto zwrócić uwagę na kilka elementów:

- Karma powinna mieć ograniczoną liczbę źródeł białka – najlepiej jeśli karma będzie miała tylko jedno źródło białka zwierzęcego (jeden rodzaj mięsa) i bardzo ograniczoną ilość rodzajów białka roślinnego.
- Warto, żeby pies wcześniej nie miał kontaktu z mięsem które zawarte jest w karmie
- Karma powinna zawierać jak najmniej składników silnie alergizujących (gluten, jaja, sztuczne barwniki, konserwanty, etc.)
- Warto zwrócić uwagę na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i 6 – mają działanie przeciw zapalne i pozytywnie wpływają na skórę i sierść.

Jeśli chodzi o produkty Husse to możesz spróbować dwóch karm typowo hypoalergicznych – Lax&Ris lub Lamm&Ris. W pierwszej jedynym źródłem białka zwierzęcego jest łosoś, w drugiej jagnięcina. Obydwie nie zawierają glutenu, jaj, sztucznych barwników,etc.

Więcej informacji nt. tych karm znajdziesz tutaj:
[url]http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karma-super-premium/?produkt=101[/url]
[url]http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karma-super-premium/?produkt=102[/url]

Lamm&Ris dostępny jest w małych opakowaniach 2kg. Weź jednak pod uwagę fakt, że do ustąpienia objawów alergicznych potrzebny jest czas (jeden, czasami dwa miesiące) i 2kg karmy może okazać się za mało.

W przypadku alergii należy pamiętać, żeby bardzo rygorystycznie przestrzegać ustalonej diety: nie mieszać sposobów żywienia, karm, nie stosować smakołyków itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Karmiłam swoje psy karmą PRO EXTRA (Complete feed for aktive dogs) - worki 20 kg.
Zdecydowałam się na ta karmę po tym jak mój pies "uschnął z miłości" podczas cieczki mojej sucz. Generalnie po 3 worach jestem na nie. Próbowałam ograniczyć ruch przy podawaniu karmy, próbowałam zwiększyć dawkę żywieniową i niestety... nie nastąpiło przybranie na wadze.
Ostatnio usłyszałam, że ta karma w worach 20 kg to cyt. "odpadki niepełnowartościowe" - nie wiem jak to jest na prawdę.
Szkoda, że się nie przekonałam - cenowo i opisowo mi odpowiadała ta karma - chyba, że HUSSE poleci mi coś innego.
Nadmienię, że moje psy to owczarki niemieckie.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lupi']Karmiłam swoje psy karmą PRO EXTRA (Complete feed for aktive dogs) - worki 20 kg.
Zdecydowałam się na ta karmę po tym jak mój pies "uschnął z miłości" podczas cieczki mojej sucz. Generalnie po 3 worach jestem na nie. Próbowałam ograniczyć ruch przy podawaniu karmy, próbowałam zwiększyć dawkę żywieniową i niestety... nie nastąpiło przybranie na wadze.
[/QUOTE]

Wspominaliśmy już o tym na innym wątku: nasza firma ma w ofercie trzy linie karm dla psów: Super Premium, Premium i Pro. Ta ostatnia dostępna przede wszystkim dla hodowców uczestniczących w naszym Klubie Hodowcy. Z linii PRO o której Pani pisze korzystają bardzo często Klienci posiadający większą liczbę psów dla których istotna jest obok jakości również „ekonomika” żywienia psów. Karma Pro Extra ma świetny stosunek jakości do ceny i jest bardzo często wybierana przez współpracujących z nami Hodowców.

Jeżeli jednak Pani pies jest rzeczywiście wyniszczony po cieczce współlokatorki a do tego ma dużo ruchu to doradzalibyśmy karmy z wyższego segmentu – które mają lepszy skład i są lepiej zbilansowane.

Z naszej oferty możemy polecić trzy:

[B]Husse Optimal[/B] – karma dla dorosłych psów średnich ras (26% białka, 16% tłuszczu) – więcej informacji tutaj:
[url]http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karma-super-premium/?produkt=99[/url]

Ewentualnie jeżeli pies ma rzeczywiście dużo ruchu może Pani wypróbować [B]Optimal Energi[/B] (32% białka, 22% tłuszczu) – typowa karma wysokoenergetyczne pierwotnie przeznaczona dla psów pociągowych.
[url]http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karma-super-premium/?produkt=163[/url]

Na potrzeby rekonwalescencji suki po ciąży bardzo często zalecamy karmy z linii Valp (dla szczeniąt, suk ciężarnych i karmiących) – tutaj sytuacja nieco inna ale w Pani przypadku można również rozważyć karmę [B]Valp Maxi[/B] – dla psów dużych ras (29% białka, 18% tłuszczu).
[url]http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karma-super-premium/?produkt=110[/url]

Wszystkie wymienione karmy są wzbogacone m.in. olejem z łososia (kwasy Omega-3, Omega-6 - wpływają na poprawę stanu sierści), prebiotykami, fruktooligasacharydami (układ pokarmowy) oraz kompletem witamin.

Ps. Zakładamy, że pies nie ma alergii.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

[quote name='FredziaFredzia']Czy Husse ma wersję dla alergików? Bez zbóż czy kurczaka?[/QUOTE]

Jeśli chodzi o karmy hypoalergicznych to mogę zaproponować dwie: Lax&Ris lub Lamm&Ris. W karmie Lax&Ris jedynym źródłem białka zwierzęcego jest łosoś, w Lamm&Ris jagnięcina. Obydwie karmy nie zawierają kurczaka, jedynym zbożem jest bardzo rzadko alergizujący ryż. Karmy nie zawierają sztucznych barwników ani konserwantów które również często bywają przyczyną reakcji alergicznych.

Więcej informacji na temat tych karm znajdziesz tutaj:
[url]http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karma-super-premium/?produkt=101[/url]
[url]http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karma-super-premium/?produkt=102[/url]

Pozdrawiamy świątecznie!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam
Zakupiłam karmę dla moich dwóch seniorków (wybrednych :() i powiem ,że jestem bardzo miło zaskoczona od razu zaczęły jeść wcześniej było tak,że patrzyły w miskę potem na mnie i ponownie w miskę a dziś nie było kompletnie zapytania co do nowej karmy :) dodam,że jadły [B]josera[/B].Jeśli tak będzie dalej to i kotkom zakupię [B]husse[/B] teraz jedzą[B] brita[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Od niedawna jesteśmy na husse lamm&ris (wcześniej brit). Przyznam, że zamawiałam karmę z pewnym strachem (polegając na opinii znajomej oraz na przeczytanym składzie), gdyż jest to jednak spory wydatek. Sunia (15 miesięcy, mieszaniec, 17 kg) wcina karmę ze smakiem. Czasami dostaje dla urozmaicenia Pate Adult z puszki.

Bąki zniknęły, kupa się poprawiła, sierść pięknie lśni. Nie ma też problemów z wagą (sunia jest wysterylizowana i zaczynała już się "zaokrąglać").
Muszę przyznać, że póki co jestem naprawdę zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='sceptiques']Od niedawna jesteśmy na husse lamm&ris (wcześniej brit). Przyznam, że zamawiałam karmę z pewnym strachem (polegając na opinii znajomej oraz na przeczytanym składzie), gdyż jest to jednak spory wydatek. Sunia (15 miesięcy, mieszaniec, 17 kg) wcina karmę ze smakiem. Czasami dostaje dla urozmaicenia Pate Adult z puszki.

Bąki zniknęły, kupa się poprawiła, sierść pięknie lśni. Nie ma też problemów z wagą (sunia jest wysterylizowana i zaczynała już się "zaokrąglać").
Muszę przyznać, że póki co jestem naprawdę zadowolona.[/QUOTE]

Ja od jakiegoś czasu też karmię Husse, ale w przeciwieństwie od Ciebie to właśnie znajomi mi ją polecili. Co Ci się nie podoba w jej składzie? Dla mnie jest ok., wiele droższych karm ma gorszy skład. I co mi się jeszcze u nich podoba to to że mam ją pod drzwiami jeszcze w ten sam dzień co zamawiam za darmo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bunga']Ja od jakiegoś czasu też karmię Husse, ale w przeciwieństwie od Ciebie to właśnie znajomi mi ją polecili. Co Ci się nie podoba w jej składzie? Dla mnie jest ok., wiele droższych karm ma gorszy skład. I co mi się jeszcze u nich podoba to to że mam ją pod drzwiami jeszcze w ten sam dzień co zamawiam za darmo :)[/QUOTE]

Chyba źle zrozumiałaś moją wypowiedź. Zamawiałam tą karmę ze strachem ze względu na cenę, ale zaryzykowałam właśnie ze względu na skład i opinię, którą usłyszałam od znajomej. Po kolejnym miesiącu mogę potwierdzić, że karma jest bardzo dobra. Sierść pięknie błyszczy, sunia cieszy się zdrowiem i energią. Właściwie cena też mnie w tej chwili tak nie dobija, ponieważ worek, który kupiłam jeszcze się nie skończył (od zakupu minęły już ponad 3 miesiące) i jeszcze zostało nam kilka kilogramów. Więc wychodzi około 50 zł na miesiąc, co już nie jest taką kosmiczną sumą. :) Co prawda urozmaicam Kawci jedzenie puszkami (również Husse) i warzywami (np. marchewka), ale nawet bez tego karma starczyłaby na długo. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sceptiques']Chyba źle zrozumiałaś moją wypowiedź. Zamawiałam tą karmę ze strachem ze względu na cenę, ale zaryzykowałam właśnie ze względu na skład i opinię, którą usłyszałam od znajomej. Po kolejnym miesiącu mogę potwierdzić, że karma jest bardzo dobra. Sierść pięknie błyszczy, sunia cieszy się zdrowiem i energią. Właściwie cena też mnie w tej chwili tak nie dobija, ponieważ worek, który kupiłam jeszcze się nie skończył (od zakupu minęły już ponad 3 miesiące) i jeszcze zostało nam kilka kilogramów. Więc wychodzi około 50 zł na miesiąc, co już nie jest taką kosmiczną sumą. :) Co prawda urozmaicam Kawci jedzenie puszkami (również Husse) i warzywami (np. marchewka), ale nawet bez tego karma starczyłaby na długo. :)[/QUOTE]

Sorki, faktycznie źle ją odebrałem. Kilku moich znajomych karmi Husse i raczej wszyscy są zadowoleni, dlatego też na nią przeszedłem (a raczej mój pies). Cena faktycznie jest tylko pozornie wysoka, czasem nie wszyscy zwracają uwagę na wielkość worka. Inne firmy mają duże worki w podobnej cenie, ale one mają nie 15 a np. 12 czy 13,5 kg. Jak na razie jest ok, zobaczymy co będzie dalej.

Link to comment
Share on other sites

a ja szukam kramy w dobrym stosunku,dobra jakość,niekosmiczna cena, zaczyna mi się podobać husse,są dobre opinie o acanie, ale mój szczeniak to owczarek niem.i ma podejrzenie uczulenia na kurczaka,więc który typ byłby dla niego dobry?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aganela']a ja szukam kramy w dobrym stosunku,dobra jakość,niekosmiczna cena, zaczyna mi się podobać husse,są dobre opinie o acanie, ale mój szczeniak to owczarek niem.i ma podejrzenie uczulenia na kurczaka,więc który typ byłby dla niego dobry?[/QUOTE]

Moja sunia wcina Lamm&Riss. Jest mieszańcem, ma cechy owczarka, też miewała problemy po innych karmach. Po Husse jest wszystko w jak najlepszym porządku. Nie ma alergii.

Link to comment
Share on other sites

A w jakim czasie zjada jeden wór? Jest to karma dość''ekonomiczna''? Bo jak patrzę na różne tabelki to przy jednych dla owczarka(konkretnie ma szczeniaka DONa 3,5mies) są dawkowania dla dorosłych/czasem i szczeniąt psów ok.350-400g,a na innych ok.600g.

Link to comment
Share on other sites

Niestety musisz troche popracować z kalkulatorem. Najlepszy sposób na sprawdzenie która karma wychodzi najtaniej to policzenie ile będzie Cie kosztować dzienne wyżywienie psiaka. Sprawdź ile musisz na dobę daważ psu danej karmy (bierz dolne granice), podziel wage worka przez tą dawkę (pamietaj że różni producenci mają duże worki o różnej wadze) i wyjdzie Ci na ile dni powinna wystarczyć karma. Potem Cenę worka podziel przez tą ilość dni i będziesz miała dzienny koszt wyżywienia psa. Pozornie drogie karmy mogą okazać się w sumie ciekawą okazją. Uważam że Husse tu wypada bardzo korzestnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aganela']A w jakim czasie zjada jeden wór? Jest to karma dość''ekonomiczna''? Bo jak patrzę na różne tabelki to przy jednych dla owczarka(konkretnie ma szczeniaka DONa 3,5mies) są dawkowania dla dorosłych/czasem i szczeniąt psów ok.350-400g,a na innych ok.600g.[/QUOTE]

Ja, jak już napisałam wyżej, jeszcze korzystam z pierwszego zamówionego worka (już 3 miesiące). Kawa waży 16 kg. Dostaje 170 g karmy dziennie. Do tego, tak jak napisałam, urozmaicam jej jedzenie puszkami (również z husse), dość często warzywa (np. marchewkę, której jest fanką), czasami smaczki (jak mamy intensywny dzień nauki dostaje tylko smaczki i wtedy nie daję już karmy). Tak więc ten worek, który zamówiłam nie jest skarmiany codziennie.

Jeśli chodzi o karmę Lamm & Riss Husse, to dawkowanie podane jest następujące:

[TABLE="class: tableBorder, width: 100%"]
[TR]
[TD="align: center"][QUOTE][TABLE="class: tableBorder, width: 100%"]
[TR]
[TD="align: center"]WAGA[/TD]
[TD="align: center"][B]2 - 10 kg[/B][/TD]
[TD="align: center"][B]11 - 30 kg[/B][/TD]
[TD="align: center"][B]+ 30 kg[/B][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"][B][COLOR=#262626] ILOŚĆ[/COLOR][/B][/TD]
[TD="align: center"][SIZE=1]20 - 13 g x kg[/SIZE][/TD]
[TD="align: center"][SIZE=1]13 - 10 g x kg[/SIZE][/TD]
[TD="align: center"][SIZE=1]10 - 9 g x kg[/SIZE][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[SIZE=1]Zalecana dawka zależy od wieku psa i poziomu jego aktywności. Powinna być podzielona na 2 posiłki w ciągu dnia. Zawsze podawaj miskę suchej karmy z miską świeżej wody.[/SIZE][/QUOTE][/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"][/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

moje zjadły worek [B]HUSSE [/B](seniorki mieszańce średnie) i było [B]OK [/B]teraz są na [B]BRIT CARE[/B] i są jeszcze lepsze rezultaty= kupy mikroskopijne, ładnie wyglądają ,zapach z pyska minimalny, ZOSTANĘ przy [B]BRIT CARE[/B] dodam,że nie zjadają jej dużo więc też i ekonomicznie wychodzi (miseczka ich zawsze jest pełna moje psy same decydują kiedy są głodne)

Link to comment
Share on other sites

Whisky też od miesiąca jest na Husse. Zamówiłam karmę, bo potrzebowałam czegoś hypoalergicznego, w nienajwyższej cenie i z dobrym składem. Padło właśnie na Husse Lamm&Riss.
Whisky to DON, z nadwagą niestety. Zjada 350g dziennie - nie ukrywam, jest głodna, ale musi troszkę zrzucić. :eviltong: Teoretycznie powinna starczyć nam jeszcze na dwa tygodnie, ale chyba nie da rady.

Link to comment
Share on other sites

PSI dla mnie Brit troche kręci, nie podaje na swojej stronie składu procentowego mięsa, do produkcji używa nie świerzego mięsa ale mączki mięsnej a po za tym ma np. hypoalergiczną karmę łosoś z ziemniakami, gdzie jedynym źródłem białka powinien być łosoś a u nich w składzie są suszone jajka! To gdzie tu karma hypoalergiczna? W takich karmach nie powinno być białka z kurczaka i zbóż glutenowych a oni ładują jaja!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bunga']PSI dla mnie Brit troche kręci, nie podaje na swojej stronie składu procentowego mięsa, do produkcji używa nie świerzego mięsa ale mączki mięsnej a po za tym ma np. hypoalergiczną karmę łosoś z ziemniakami, gdzie jedynym źródłem białka powinien być łosoś a u nich w składzie są suszone jajka! To gdzie tu karma hypoalergiczna? W takich karmach nie powinno być białka z kurczaka i zbóż glutenowych a oni ładują jaja!![/QUOTE]

Cóż poradzić dużo osób bardzo sobie chwali BRIT CARE nie zwykłego BRITa ja również jestem z niego zadowolona psy chętnie jedzą i jak na razie wszystko OK jest, jedzą już przeszło miesiąc.Każdy musi znaleźć swoją karmę ;) Miłego dnia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...