Jump to content
Dogomania

CANIS PANTHER?


Guest PARYS

Recommended Posts

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie coś na temat rasy Canis Panther?
A tego co zdążyłem się zorientować to nie jest ona rozpoznawana przez naszych kynologów.
Ciekawi mnie szczególnie czy jest w Polsce ktoś, kto ma takiego psa, ewentualnie hodowla?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

czesc,

podobno rasa (jezeli mozna juz nazwac to rasa) powstala jako mix doga niemieckiego (czarnego), amstaffa, dobermana i chyba labradora (czarnego). faktycznie wyglada jak bardziej "przypakowany" dobreman (jak mix dobermana z amstaffem).
mysle, ze w polsce nie ma psow tej rasy, a moze raczej, nie ma psa, ktory bylby swiadomie kupiony jako canis panther, raczej jako kolejny "pit bull" lub "bandog" (nawet jezeli faktycznie jest to mix powyzej wymienionych ras) - czyli kundelek niestety, ktorych sporo biega po ulicach...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czesc !
Ja tez przypadkowo natknęlam sie na ta rase . Sa bardzo ładne , charakterek calkiem "dobermanowy" jednak często maja nieodpowiednie temperament poprzez dodawanie róznych ras .

zdjecia canisków :
[img]http://www.animaladvocates.com/images/THUMBNAILS/Canischiefsit602.jpg[/img]
[img]http://www.dogbreedinfo.com/images9/Canis3SISTERS.jpg[/img]
W Polsce chyba ich nie ma ale znalazlam jedna z nielicznych hodowli : [url]http://www.canispanther.com[/url]

Link to comment
Share on other sites

ja znam takie połączenie AST +doberman (złoty kopiowane uszy ogon cały) uroczy pies nazywamy go konikiem :) bardzo zgrabny wygląda jak pisaki na drugiej fotce ale nie jest aż tak masywny (zalezy co odziedziczą) temperament ma OK jest bardziej skupiony na bronieniu domostwa i rodziny niz AST :D
Piekne psy na tej drugiej fotce ciekawe umaszczenie :D psiaka po lewej :D
pozdro

Link to comment
Share on other sites

Rasa powstała 30 lat temu, jest mieszanką rotka, dobermana, owczarka niemieckiego i jeszcze jednej rasy, nie pamiętam. Szczenięta wyglądają faktycznie fajnie, ale mają kopiowane uszy i ogony :-? Z ogonem i uszami jak kłapcie nie wyglądają już tak ostro. Ponoć mają łagodny charakter dla rodziny, inteligentne i ostre dla hm.. wrogów. U nas raczej na pewno ich nie ma a i nie wiem czy w Europie gdzies są.

Link to comment
Share on other sites

Ale na tym zdjęciu jest napisane że piesek ma zaledwie 4 miesiące !
Więc nieproporcjonalność może wynikać z wieku - przecież to jeszcze szczenię :D Jedno mu rośnie szybciej niż drugie, ale potem się wyrówna... Co prawda dość rosłe to szczenię, ale zawsze... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='ASICA']to ja odświerze temat:p
szukam więcej informacji na temat canisków ale nic nie moge znaleśc:shake:
prosze o pomoc:oops:[/quote]

Bez przesady:razz:

Wrzuć w google hasło "canis panther" a zobaczysz ile jest informacji o tej rasie (historia rasy, wzorzec, zdjęcia, hodowle...)

Link to comment
Share on other sites

a teraz się zastanawiam po jaką cholere kastrowałam te moje diabły :evil_lol: :evil_lol: wyszło by takie piękne cudo :loveu: :loveu: (naturalnie żartuje)

super pies i pierwszy raz widze na oczy tą rase jak dla mnie to tak wygląd dobermana ,a maść bullowatego

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images1.fotosik.pl/28/nep1cjh4pwaq2xb0.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Alojzyna
Bardzo Cię przepraszam ale jestem tylko jednojęzyczna :razz:
więc za dużo sie nie naczytałam a uwierz mi sporo szukałam-chodzi mi o strony po polsku:oops:
wszystkie informacje związane są z jedna hodowla Canisków którą już znam na pamięć;)
chodzi mi o to czy moze jest w Europie jakaś hodowla psów tej rasy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...