Jump to content
Dogomania

Nadpobudliwość


kuba.pel

Recommended Posts

Dzień dobry

Pies 6 lat, 25 kg, mieszanka bokser/amstaf. Psa mam od 3 miesiąca życia. Na początku spokojny grzeczny i nawet potrafil chodzić bez smyczy blisko mnie, nie zwracał uwagi na inne psy a do ludzi bardzo przyjazny. W miarę jego dorastania nagle wszystko się obróciło o 180 stopni. Dla mnie żony i 3 letniego dziecka jest w mieszkaniu świetny natomiast nikogo obcego nie wpuści do mieszkania, na smyczy ciągnie bez opamiętania, gdy nie ma mnie w domu przykładowo godzinę i wracam, skacze i szczeka jak wariat ( z radości oczywiście) gdy tylko zadzwoni domofon, albo ktoś przechodzi obok drzwi to dostaje szału i chce  "zjeść" te drzwi. Gdy wyjdziemy razem i zostaje sam to zazwyczaj coś rozwali czy to but czy poduszka czy nawet z wysokiego stołu ściągnie przypadkowa rzecz. Trwa to już kilka lat i jest bardzo męczące. Nie mam czasu ani ja ani żona żeby z nim trenować po kilka godzin dziennie. Kiedyś uczyłem go chodzenia na luźnej smyczy oczywiście że smakołykiem (kiełbasa wiejska) to po 15 minutach się nudził i na nowo ciągnął na tej smyczy i nie chciał nawet tej kiełbasy. Błagam o.porade co zrobić, jakie kupić mu szelki czy smycz czy obroże, jak go uspokoić? Czy oddać do tresury ? Czy jakieś badania psychologiczne? Czy jakieś leki uspokajające zastosować ? 

Niewiem gdzie wrzucić ten temat dlatego rzucam go tutaj. Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość i ewentualne porady.

Dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2023 o 14:37, kuba.pel napisał:

Nie mam czasu ani ja ani żona żeby z nim trenować po kilka godzin dziennie.

Przepraszam Cię,ale....to byłoby na tyle.Masz psa kilka lat...słuchaj,jak uczyłbyś dziecko czytać nie pokazując mu liter?

Skontaktuj się z dobrym trenerem,tu wcale nie musi chodzić o kilka godzin dziennie!

Zal mi psa...Was też,ale...

Link to comment
Share on other sites

W takim razie niech ktoś mi podrzuci namiar na dobrego trenera w Małopolsce. Napisałem ten post po to aby uzyskać pomoc dla siebie i dla psiaka a nie po to żeby czytać teksty typu "żal mi was .." w takim razie lepiej aby ludzie nie szukali pomocy tylko na własną rękę próbowali coś działac ? Czy lepiej żeby pozbywali się pupila w jakikolwiek sposób ? Proszę o to aby następna porada była rozsądną a nie o.ocenianie mnie bo zależy mi na moim psie. Tyle 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.05.2023 o 12:35, kuba.pel napisał:

niech ktoś mi podrzuci

wow...a Google Ci nie podrzuci?

Szczerze podzieliłam się refleksją,że żal mi Was,bo nie jest łatwo z takim psem,potem dodałam,że psa też mi żal.

Gdzie powód do agresji|?

 

EOT.

Link to comment
Share on other sites

Google mi właśnie podrzuciło pomysł aby poszukać pomocy na tym forum. I tutaj koło się zamyka. Co do mojego psa i jego charakteru to od dwóch treserów uzyskałem info, że czeka mnie dzienne po min 2 godziny ciężkiej pracy z psiakiem. Patrząc na moją pracę i tryb życia, jest mi naprawdę ciężko wygospodarować ten czas ( zważywszy na to że już próbowałem) dodam że mi psa nie jest żal, bo ma od nas tyle miłości ile nie jeden pupil mógłby pomarzyć. Karmy dobrej jakości, zabawki, gdy tylko wolne dłuższe to pies zabierany na wybieganie i spacer pieszy kilka kilometrów.. więc ja zwyczajnie szukam porady/pomocy w temacie 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.05.2023 o 22:16, kuba.pel napisał:

Google mi właśnie podrzuciło pomysł aby poszukać pomocy na tym forum

hmmm..nie znalazłam takiego linku,ale (malopolska jest duuuuża),więc można wybierać:

https://www.google.com/search?q=małopolskie+dobry+psi+trener&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwiAkLOhzOb-AhUF_ioKHUc7DpcQBSgAegQIChAB&biw=1920&bih=937&dpr=1

Link to comment
Share on other sites

W Małopolsce jest wielu dobrych trenerów, w Krakowie np szkoła Cave canem, ale bez Waszej pracy żaden trener cudów nie zrobi. Dwie godziny dziennie to naprawdę minimum - pewne problemy można opanować niemal natychmiast, ale potrzeba minimum wiedzy, jak naprawiać dotychczasowe błędy. To Ty masz decydować, kogo do domu wpuszczasz, nie Twój pies! Pies może być zamknięty w drugim pomieszczeniu, gdy wchodzi gość, a gdy gość usiądzie - na początek możesz wprowadzić do tego pokoju psa na smyczy i w kagańcu, jeśli obawiasz się zachowań agresywnych wobec gościa, nakazać psu warowanie na chwilę, pochwalić, nagrodzić i wyprowadzić; pies nie może asystować przy wychodzeniu gościa! Jak myślisz, dlaczego nie może?

Pies nie będzie skakać przy Twoim powrocie do domu, jeśli nauczysz najpierw siadania w innej sytuacji, zawsze na jedno hasło, a potem, otwierając drzwi będziesz wymagać tym hasłem siadania i nagrodzisz pochwałą i dużą przekąską, choćby suchą bułką. Pies nie połknie takiej nagrody od razu, więc prawdopodobnie, zamiast skakać po Tobie, odbiegnie na swoje legowisko, aby tam spokojnie zjeść. Zmiany zachowania przy powrocie do domu można nauczyć w dwa dni. Na codziennym spacerze konieczne jest nie tylko wybieganie, ale danie zajęcia, zajmującego nie mięśnie, ale psychikę. Kilka kilometrów to ile? Osiem czy dwa? Bo dwa kilometry bez większego zmęczenia przetupta codziennie mój yorkopodobny psi staruszek z azylu.

Poszukaj dobrych poradników o podstawach szkolenia - takiego, jakie potrzebne jest psu na co dzień, trener ma nauczyć przede wszystkim Ciebie, jak skutecznie pracować z psem. Sama miłość i dobra karma to niestety za mało - psu, zwłaszcza tak dynamicznemu jak bokser czy amstaff, potrzebna jest  codzienna praca wskazana i kontrolowana przez właściciela.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Z trenerem, Twój pies jest jak najbardziej normalny i prezentuje normalny behawior czyli normalne zachowanie typowe i dla boksera i dla teriera.  Potrzebujecie wskazówek, jak wypełnić jego i Twój wspólny czas, nie każdy  behawiorysta ma kwalifikacje trenera, nie każdy potrafi nauczyć bodaj szukania zguby, choćby złotówki rzuconej w trawę, że o kluczach od mieszkania nie wspomnę (byle nie granulek żarcia!!!!) - a to zajęcie, które szybko męczy psa psychicznie, a zarazem daje ogromną satysfakcję. Zajrzyj na stronę nosem.pl. tam jest wiele tekstów o szkoleniu - piszą ludzie o bardzo  różnych poglądach, więc można wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Nie daj sobie wmówić, że to Ty masz podążać za swoim psem i robić wszystko, czego pies chce - to naprawdę najlepszy sposób, aby znerwicować każde zwierzątko. W świecie człowieka pies czuje się bezpieczny i spokojny, kiedy jest podporządkowany człowiekowi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...