Jump to content
Dogomania

Człowiek jako 1 w hierarchi psiaka


k-9

Recommended Posts

Hejka.
Mój pies ma już 6 miesięcy, zrobiła się ładna pogoda, i spacery z psem są dłuższe.
Wczoraj mnie jakoś tak wzieło, żeby nauczuczyć psa chodzenia przy nodze.
Chyba zapomniałem o ważnej sprawie jaka jest kolejność hierarchii psa.
Nie będę ukrywać, że pies jest rozpieszczany... I na 100% jest przekonanana że to ona jest bosem...
Chciałbym to zmienić. Bo jeśli pies wie że jej wszystko wolno nie będzie rezultatów treningu. A zależy mi aby pies umiał podstawowe rzeczy. Wcześniej miałem dobermana który napawdę się nie słuchał. I nie miała nigdy żadnych treningów.
Wczoraj z psem ćwiczyłem chodzenie przy nodzę trzymając smakołyk przy nodze. Pies ładanie szedł. Bez smakołyku było trochę gorzej. Chciałbym aby pies ręagował na komendę "do nogi" gdy jest kilka metrów przede mną.
Kto mi powie jak pokazać psu kto tu rządzi?? Bo to jest najważniejszę przed poważnym szkoleniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='k-9']
Kto mi powie jak pokazać psu kto tu rządzi??[/QUOTE]Przekonując go ze współpraca z człowiekiem jest przyjemna i opłacalna.
[QUOTE] Bo to jest najważniejszę przed poważnym szkoleniem.[/QUOTE]
Nie.
To jest jeden z efektów szkolenia.

Link to comment
Share on other sites

Twój pies ma pół roku i wcześniej nie uczyłeś go żadnych komend?:crazyeye:
No cóż...od podstaw jak ze szczeniakiem, wszystki pozytywnie, nagradzając i motywując psa do dalszej pracy. Sztuką nie jest narzucenie władzy, sztuką jest zrobienie tak aby pies chciał z nami pracować i 'dał nam władzę'. W cudzysłowie, bo nie uważam aby pies z człowiekiem o to rywalizował;)
Smakołyk wycofuje się stopniowo, aż do reakcji na samą komendę ze smaczkiem nie na widoku.Może jakaś psia szkółka?

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/7115.html"][B][SIZE=3][COLOR=#000000]puli[/COLOR][/SIZE][/B][/URL] czyli się źle naczytałem
[B]WŁADCZYNI [/B]niestety jakoś tak wyszło. Psa dostałem w grudniu więc na dworze nikt nie myślał o tresurze tylko aby pies się załatwił.
Niestety na szkołe nie miałbym czasu... tydzeń mam zazwyczaj zawalony, a to angielski, a to dodatkowe godziny, korki :P
Czyli praca z psem owocuje posłuszeństwem oraz znależenie się człowieka 1 hierarchi psa?
==============
Teraz to ja chce psa nauczyć chodzenia przy nodzę. Niestety na polecenia jeszcze nie reaguje. Te nagrody to mam jej cały czas dawać?? jak zaczyna iść przy nodzę?? Często jak pies nie wyczuje mięska to nie chce iść przy nodzę...

Link to comment
Share on other sites

nie no pies chodził na długie spacery, ale nie w celu tresury tylko "wylatania". Jakoś nikt nie myślał o tresurze. A to jest jednak błąd :(
Niechce powtarzać takiego samego błędu jaki zrobiłem z moim poprzednim psem ( w sumie nie moim tylko mojgo ojca, który uwarzał że z psem nic nie trzeba robić, bo jest sam z siebie mądry...)
Jadzia :P fakt ładnie sobie radzi z taką zabawą, a jak jeszcze dostanie nagrodę to już spox :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='k-9'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/7115.html"][B][SIZE=3][COLOR=#000000]puli[/COLOR][/SIZE][/B][/URL] czyli się źle naczytałem[/quote] Ano źle...
Poczytaj to:
[url=http://www.wysylkowo.pl/product_info.php?products_id=38113]WYSYŁKOWO.PL: Jak rozmawiać z psem - Mrzewińska Zofia[/url]
[url=http://www.wysylkowo.pl/product_info.php?products_id=56341]WYSYŁKOWO.PL: Sam wychowasz swego psa - Górny Bogusław, Mrzewińska Zofia[/url]
[url=http://www.wysylkowo.pl/product_info.php?products_id=21408]WYSYŁKOWO.PL: Po obu końcach smyczy /Hobby/ - Zofia Mrzewińska[/url]

[quote]Psa dostałem w grudniu więc na dworze nikt nie myślał o tresurze tylko aby pies się załatwił.
Niestety na szkołe nie miałbym czasu... tydzeń mam zazwyczaj zawalony, a to angielski, a to dodatkowe godziny, korki :P[/QUOTE]
Chyba żartujesz...
Czyli pies od grudnia nie chodził na spacery tylko siku i do domu?
Na nauke podstawowych komend wystarczyłoby po 2-5 minut kilka razy dziennie....
Ludzie tu maja prace, rodziny, małe dzieci, obowiazki domowe i po kilka całkiem nieźle wychowanych psów...
[QUOTE]Czyli praca z psem owocuje posłuszeństwem oraz znależenie się człowieka 1 hierarchi psa?
[/QUOTE]Dokładnie tak.
A prace zaczyna sie od pierwszego dnia pobytu psa w domu:
[url=http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp]Owczarek.pl - Szczeniak w domu - Blog Zofii[/url]

I fragment art p.Mrzewińskiej:
[I]".......każda zabawka może stać się dla psa symbolem bezcennej zdobyczy. A możliwość wspólnego polowania umacnia wszelkie związki, łączy grupę współpracujących małych drapieżników, jest i podnietą, i nagrodą zarazem. [B]Prawidłowa nauka aportowania, nagradzanie zabawą w polowanie może w naturalny sposób zapewnić człowiekowi pozycję lidera[/B]."[/I]

Reszta tu:
[url=http://pies.onet.pl/1262,13,16,niezastapiony_aport,artykul.html]Onet.pl Pies[/url]

Link to comment
Share on other sites

Zima była taka sobie do ćwiczenia ze szczeniakiem, ale w domu można zrobić miliard fajnych rzeczy - sztuczki wymagają tylko odrobiny miejsca na podłodze i naszej obecności /i smaczków;)/.

Nigdy nie miałam tyle wolnego czasu jak w czasie SP/gim/LO a i na studiach w sumie nie narzekam:cool3:

Link to comment
Share on other sites

dobra było mineło nie ma, co do przeszłości wracać.
------------------
Jak poprawnie rozpcząć tresurę aby pies przychodził do nogi??
Jak to ma poprawnie wyglądać? Bo mi się wydaję, że kompletnie źle to robię.
Czekam na odp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='k-9']
Jak poprawnie rozpcząć tresurę aby pies przychodził do nogi??
Jak to ma poprawnie wyglądać? Bo mi się wydaję, że kompletnie źle to robię.
Czekam na odp.[/QUOTE]A może by tak poczytac to co podlinkowane...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam jeszcze taki pomysł: skoro brak czasu na zagłębianie się w lekturę, to może 1 albo 2 lekcje indywidualne? Wtedy, kiedy znajdziesz czas.
Profesjonalista pokaże, wytłumaczy, poprosi żebyś sam spróbował i poprawi ewentualne błędy.
W Krakowie możesz zadzwonić do Alteri - myślę, że nie będzie problemu ze znalezieniem kogoś na kilka prywatnych lekcji.
Nie wiem jakie ceny są w Krakowie, ale w Łodzi takie zajęcia kosztują ok. 70-100zł za spotkanie 60-90minut.
No a takie spotkanie z ekspertem tylko do Twojej dyspozycji może dać więcej niż kilka spotkań grupowych na szkoleniu.

Link to comment
Share on other sites

hmmmmm tylko, że ja jestem z Lublina :(
------
EDIT.
Znalazłem na necie wypowiedz co i jak.
"Weź parówkę, pokrój wzdłuż na ćwiartki, żebyś miał takie długie paski parówki. Wkładasz taki pasek w dłoń i zaciskasz pięść, żeby z tyłu, spod małego palca wystawał tylko kawałeczek. Pies idzie przy nodze i odgryza sobie po kawałeczku paróweczki, kiedy mu dajesz (...)
Kiedy podnosisz dłoń z parówką na klatkę piersiową, pies patrzy za nią i uczy się chodzić w kontakcie wzrokowym.

Jeśli nie mogę tej wypowiedzi użyć proszę ja usunąć.
Czyli jak pies odgryza tę parówkę z ręki, to mam wtedy mówić komendę "noga" i ją pochwalić żeby załapała o co mi chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Pakujesz smaczki w usta /więc fajnie żeby nie było to nic hiper obrzydliwego/ napełniasz policzki najlepiej - jak chomik, wtedy na długo starcza:cool3: i idąc plujesz w psa smaczkami - warto poćwiczyć plucie przez Ciebie i łapanie z psem żeby w czasie ćwiczenia komendy szło to gładko.

Link to comment
Share on other sites

czyli jak pies sam z siebie zacznie iść przy nodzę to mam ją za to nagrodzić smakołykiem z ust :P Tak??
I jak pies zje mam wydać komendę "noga" ??
Pytam bo dokłądnie nie rozumiem....
Mam dopowiedzięc "dobry pies" po zjedzeniu, i po komendzie??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...