Jump to content
Dogomania

Pies nie chce wychodzić na spacer


Wolf61769

Recommended Posts

Hej,

 

Od paru miesięcy mam problem z moim psem, mianowicie nie chce wychodzić na spacer. Sprawa jest o trochę bardziej złożona niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Nadmienie że posiadam 2 psy. Z drugim nie mam najmniejszego problemu. Pierwszy nie chce wychodzić na poranny i wieczorny spacer. Popołudniowy to tzw długi spacer-ok godzine biega i bawi się. Niestety nie jesteśmy w stanie z narzeczoną wychodzić z nimi 3x dziennie na godzinne spacery ect. Na początku gdy zaczynał protestować udawało nam się go nakłonić nagrodami gdy wyszedł z domu (to był chyba bląd bo teraz już nawet nagrody nie działają). Dzisiaj niestety sytuacja się powtórzyła, przyszedł założyłem mu obrożę, wyszedłem zaa drzmi, on położył się i postanowił że się nie ruszy... Poziom mojej irytacji wzrósł po stokroć. Postanowiłem wyjść tylko z drugim psem, zobaczę czy moża perspektywa tego że został sam, zadziała na niego.

 

Proszę o radę bardziej doświadczonych opiekunków. Dodam że pies ma 9 lat (jest rok po kastracji). Czytałem na internecie że przyczyną może być krótka smycz- nie w tym wypadku. Jego smycz ma 3m i chodzimy wolnym tempem. Schodow również nie pokonuje, jeździmy windą 🙂 Dzięki za porady. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.11.2022 o 00:23, Wolf61769 napisał:

Dzięki za porady

poszłabym do weta.,sprawdzić stawy.Na początek badania krwi.

Jest możliwe,że go bolą łapki...albo kręgosłup.Sam się o tym nie przekonasz,idzcie do weta...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...