Jump to content
Dogomania

Problem po kastracji


Jolitka1505

Recommended Posts

Witam,widzę że wątki troszkę przeterminowane dlatego założyłam nowy.Moj Tibo (shih tzu) 12.10.2022 miał kastrację.Psiak ma rok.Pierwsze dwa dni po były super.Potem zaczął saneczkowac i prawie nie chodził ,okazało się że miał zapchane gruczoły okołoodbytowe.Gruczoly wyczyszczone , wszystko ładnie się goi ale ....no właśnie zauważyłam że jak jestesmy na spacerach ( bez kołnierza) to co chwilę przysiada ,próbuje się tam wylizywal.... ewidentnie jakby mu coś przeszkadzało ....po oględzinach zauważyłam lekkie zaczerwienienie ....i teraz nie wiem czy to może tak być no bo to szwy,ciągną go itp....czy się coś dzieje....poza tym mam wrażenie,że jakby zaczął się bać dworu gdzie kiedyś pięknie chodził tak teraz załatwia się i biegiem do domu.....oczywiście do weta jesteśmy umówieni....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.10.2022 o 16:17, Jolitka1505 napisał:

oczywiście do weta jesteśmy umówieni....

No to będziesz wiedzieć o co piesowi chodzi:)

Być może rana się zainfekowała przy opróżnianiu  gruczołow,być może szwy go draznią,ale to już musi ustalić wet.Będzie dobrze,nie martw się to b.krótki czas od zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.10.2022 o 19:02, dwbem napisał:

Nie zdejmuj kolnierza bo szwy mogą ciągnąc lub swędzieć jak się goją. Musicie przeczekać.

A mój pies ku mojemu zdziwieniu po kastracji nie nosił kołnierza i nie ruszał szwów.

Kołnierz na spacery tylko ściągamy bo inaczej by się w ogóle nie załatwił 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...