Jump to content
Dogomania

Populacja Basenji w Polsce


Basenji

Ile może być basków w Polsce?  

912 members have voted

  1. 1. Ile może być basków w Polsce?



Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Basenji mają niesamowity wpływ na zachowanie ludzi, mocno nas "obserwują" i zdarza się że naśladują.
Mają także niezwykłą zaletę potrafią wyczuc emocje jakie tkwią w człowieku i odpowiednio do tego co czują zachowac się. Jest to niezwykłe i w chwilach zwątpienia, z powodów od basenji niezależnych, rozbrajające...
A te oczy utkwione w Nas...
Podobno u innych ras ( nie chcę nikogo obrazic ani wywołac dyskusji o wyższości "mojego" psa nad innymi") spotkanie oko w oko z psim wzrokiem jest wywoływaniem agresji, tak słyszałam w jakimś filmiku "jak ustrzec się agresji psa" dla dzieci, Dotad nie zdarzyło mi się to nigdy a z basenji... po prostu czasem porozumiewamy się wzrokiem...
Zachęcam kazdego kto ma okazję by to robił a jak wcześniej czytałam kilka osób nawiązuje kontakt wzrokowy ze swoimi basenji.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='gmk']Basenji mają niesamowity wpływ na zachowanie ludzi, mocno nas "obserwują" i zdarza się że naśladują.
Mają także niezwykłą zaletę potrafią wyczuc emocje jakie tkwią w człowieku i odpowiednio do tego co czują zachowac się. Jest to niezwykłe i w chwilach zwątpienia, z powodów od basenji niezależnych, rozbrajające...
A te oczy utkwione w Nas...
Podobno u innych ras ( nie chcę nikogo obrazic ani wywołac dyskusji o wyższości "mojego" psa nad innymi") spotkanie oko w oko z psim wzrokiem jest wywoływaniem agresji, tak słyszałam w jakimś filmiku "jak ustrzec się agresji psa" dla dzieci, Dotad nie zdarzyło mi się to nigdy a z basenji... po prostu czasem porozumiewamy się wzrokiem...
Zachęcam kazdego kto ma okazję by to robił a jak wcześniej czytałam kilka osób nawiązuje kontakt wzrokowy ze swoimi basenji.
Pozdrawiam[/quote]

Masz rację z tym porozumiewaniem się wzrokiem.
Dzisiaj pokazywałem mu na spacerku wzrokiem kierunki i tam biegał.
zdrówko

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o porozumiewanie się wzrokiem z własnym psem, to rzeczywiście jest to wskazane i rodzi silniejszą więź. W szkoleniu, bądź treningach jest to ważne. Chodzi o skupienie uwagi na właścicielu i koncentrację. Baski zawsze patrza głęboko w oczy, a ich spojrzenia sa przenikliwe, one nam czasem mówią czego chcą. A jeżeli chodzi o agresję no to nie polecałabym groźnemu, bądź zachwianemu psychicznie psu patrzenia w oczy, bo moze sie to źle skończyć jeżeli pies poczuje sie w ten sposób, przez nas zagrożony. Ja osobiście wiem, że baskom każdy moze patrzeć bez lęku w oczy bo to są kochane piech, ciepłe i serdeczne na kontakty z ludźmi. Fantastyczne w stosunku do dzieci. A oczy są zwierciadłem duszy , czyż nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Juz próbowałam, robiłam to na swojej stronie, zero zaiteresowania (oprócz Stelli i Strażników Lasu) nikomu jak się okazało nie jest to potrzebne, mimo ze dostawalam sporo zapytan z Polski i z zagranicy, a stronę dziennie oglądała niewyobrażalna, dla mnie wtedy ilośc osób . Potem okazało się, że odbija się to negatywnie na mnie osobiście...więc pomysł świetny ale nie z ZOSIAMI SAMOSIAMI, które twierdzą że same robią wszystko najlepiej...niestety.
Jest nawet kilka osób na tych topikach, które po części dzięki mojej skromnej pomocy szczęśliwie kupiły szczeniaczki w zeszłym roku... Natomiast w drugą stronę są raczej tylko złośliwe uwagi, złe słowa i opowiadanie ludziom przez telefon że nie mamy pojęcia o basenji.
Dla mnie ta przygoda zakończyła się przykro .
Teraz mam już własny serwer i pracuję nad stroną o pojemnosci do 5 GB.
Będzie bardzo dużo o basenji i samych basenji ale moich znajomych i przyjaciół z różnych stron świata. Polskie hodowle wolę przemilczec niech same się reklamują.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...