Jump to content
Dogomania

Rozliczony.Zakończony.Bazarek ULI-FETY na potrzeby kotów z Chojnic.Do 8.05,godz.20.00


guccio

Recommended Posts

  • guccio changed the title to Bazarek ULI-FETY na potrzeby kotów z Chojnic.Do 8.05,godz.20.00

Przyszłam zapytać, bo tu dużo kociowatych ludziów jest i może mi coś podpowiecie  🙂 

Jeden z moich dzikusków strasznie wyłysiał na grzbiecie i na pupie. Zrobiłam kilka zdjęć. Nie są najlepszej jakości, ale może coś ktoś powie co  to może być. Oczywiście muszę go złapać i zawieźć do weta, ale może już coś się dowiem co mu może dolegać.

Acha i jakie stosujecie dla swoich kotów tabletki do odrobaczenia na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne?

Na tym zdjęciu widać jaką ma łysą pręgę prawie przez cały grzbiet.

20220501_181749.jpg.661f5d5e98d8aa1958cc5ed2eeed257f.jpg

Tu plecy

20220501_181714.jpg.fd332d3e6f1ef5790a009b7e41e51365.jpg

a tu bok  😞

20220501_181721.jpg.e691e1de4e3564dbfc36bcb08d6df67e.jpg

 A to moje 2 dzikuski, trzeci, najstarszy, gdzieś łaził. Ta zielonkawa wykładzina to wejście na taras po trapie. Po zimie zawsze jest brudna.

20220430_172143.jpg.06b7e7e8da5d0a5672bf723d5446bede.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2022 o 20:24, elik napisał:

Przyszłam zapytać, bo tu dużo kociowatych ludziów jest i może mi coś podpowiecie  🙂 

Jeden z moich dzikusków strasznie wyłysiał na grzbiecie i na pupie. Zrobiłam kilka zdjęć. Nie są najlepszej jakości, ale może coś ktoś powie co  to może być. Oczywiście muszę go złapać i zawieźć do weta, ale może już coś się dowiem co mu może dolegać.

Acha i jakie stosujecie dla swoich kotów tabletki do odrobaczenia na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne?

Na tym zdjęciu widać jaką ma łysą pręgę prawie przez cały grzbiet.

20220501_181749.jpg.661f5d5e98d8aa1958cc5ed2eeed257f.jpg

Tu plecy

20220501_181714.jpg.fd332d3e6f1ef5790a009b7e41e51365.jpg

a tu bok  😞

20220501_181721.jpg.e691e1de4e3564dbfc36bcb08d6df67e.jpg

 A to moje 2 dzikuski, trzeci, najstarszy, gdzieś łaził. Ta zielonkawa wykładzina to wejście na taras po trapie. Po zimie zawsze jest brudna.

20220430_172143.jpg.06b7e7e8da5d0a5672bf723d5446bede.jpg

20220501_181703.jpg

Obstawiam pchły,ale mogę się mylić..Na robaki anipratel,ale ja nie mogłam złapać, żeby zakropić.A tu widzę, że masz z nimi dobry kontakt,😃to poproś kropelki.Sa nawet tańsze.(kiedyś były)

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2022 o 22:44, UlaFeta napisał:

Obstawiam pchły,ale mogę się mylić.

Drapie się dość intensywnie więc może to być prawdopodobne i chyba byłoby najłatwiejsze do wyleczenia. Ale czy tak duża inwazja pcheł nie zjadłaby futerek pozostałym kotkom? One ocierają się o siebie. O moje nogi kocurek także się ociera ale nie zdarzyło się, żeby jakaś pchła przeskoczyła na mnie. Czy jest to możliwe?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2022 o 22:50, elik napisał:

Drapie się dość intensywnie więc może to być prawdopodobne i chyba byłoby najłatwiejsze do wyleczenia. Ale czy tak duża inwazja pcheł nie zjadłaby futerek pozostałym kotkom? One ocierają się o siebie. O moje nogi kocurek także się ociera ale nie zdarzyło się, żeby jakaś pchła przeskoczyła na mnie. Czy jest to możliwe?

 

Eliku,tego nie wiem 😭

Ten bury jest piękny 😅nawet wyłysiały.😅

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2022 o 22:55, UlaFeta napisał:

Eliku,tego nie wiem 😭

Ten bury jest piękny 😅nawet wyłysiały.😅

Nooo i jest strasznie fajny  🙂 Pomimo tego, że jest dziki, bardzo chce się do mnie zbliżyć. Jak przyjedziemy to drze japę, jakby chciał powiedzieć - gdzie byłaś tak długo, czemu cię nie było  🙂   

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2022 o 22:59, elik napisał:

Nooo i jest strasznie fajny  🙂 Pomimo tego, że jest dziki, bardzo chce się do mnie zbliżyć. Jak przyjedziemy to drze japę, jakby chciał powiedzieć - gdzie byłaś tak długo, czemu cię nie było  🙂   

Zgadnij go do domku.🤔Ja kocham burasy♥️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2022 o 22:44, UlaFeta napisał:

Na robaki anipratel,ale ja nie mogłam złapać, żeby zakropić.A tu widzę, że masz z nimi dobry kontakt,😃to poproś kropelki.Sa nawet tańsze.(kiedyś były)

I ten anipratel zabija pchły i robale?  A kleszcze też?

Burasek i ten którego nie ma na tych zdjęciach (jak znajdę w kompie jego zdjęcie to pokażę go) łaszą się do mnie i pozwalają się głaskać więc im mogę zapodać kropelki, ale ten czarnuszek jest z nami dopiero od kilku lat i choć już nie wieje tak jak  na początku, ale jednak nadal nie daje się do siebie zbyt zbliżyć. Jemu muszę jakieś tabletki w żarełku przemycić.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2022 o 23:02, UlaFeta napisał:

Zgadnij go do domku.🤔Ja kocham burasy♥️

Pozwala się głaskać, ale gdy chcę go podnieść wykręca się tak, jakby chciał mnie ugryźć, albo podrapać więc wolę nie ryzykować, a poza tym obawiam się, że nie byłby zadowolony z takiego obroty sprawy. Zbyt długo żyje na wolności, żeby był szczęśliwy zamknięty w czterech ścianach.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2022 o 23:07, elik napisał:

I ten anipratel zabija pchły i robale?  A kleszcze też?

Burasek i ten którego nie ma na tych zdjęciach (jak znajdę w kompie jego zdjęcie to pokażę go) łaszą się do mnie i pozwalają się głaskać więc im mogę zapodać kropelki, ale ten czarnuszek jest z nami dopiero od kilku lat i choć już nie wieje tak jak  na początku, ale jednak nadal nie daje się do siebie zbyt zbliżyć. Jemu muszę jakieś tabletki w żarełku przemycić.

Ja przemycilam w karmie ale cwaniak karmę zjadła a tabletka zostawała 😅I za kolejnym razem włożyłam tabletka na czubku karmy.(Ustawilam trójkącik z karmy)Ja dawałam mokrą.

Robale tak,a pchły nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.05.2022 o 23:15, UlaFeta napisał:

Robale tak,a pchły nie wiem.

Jeśli on ma problem z pchłami, to ten specyfik mu nie pomoże  😞  Dopytam weta. Muszę, bo mi go żal.

Znalazłam filmik z tym kocurkiem, którego nie ma na zdjęciach. Na tym filmie jest też jego pani, której nie ma od kilku lat. Któregoś roku nie pojawiła się po zimie  😞  Łapuś długo wieczorami czekał na nią na schodach. Czekał, nie jadł.  Kotka gdy była, nigdy nie czekała na niego. Zabierała się za jedzenie jak tylko przyszła. On bidulek zawsze na nią czekał. Ona była zadziora. Nieraz mu przywaliła łapką, jak za długo się do niej łasił.
Tu rano w kuchni żebra o śniadanie  🙂  .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...