Jump to content
Dogomania

Czy collie da radę w bloku


Kimczi

Recommended Posts

Hej psiarze, mam spory dylemat jeśli chodzi o mojego pieska, jest to roczna suczka w typie owczarka szkockiego collie. Moi rodzice wzięli ją trochę bezmyślnie i zasadniczo ja się nią zajmuję, tylko że niestety studiuję i mieszkam w bloku w mieście. W domu rodzinnym piesek ma do dyspozycji duży ogród, ale nikt się nim nie interesuje, nie chodzi na spacery, nawet się nie bawią ani nie spędzają z nią czasu. Ja mam taką możliwość, plus niedaleko mieszkania mam park, a pod blokiem kawałek zieleni na jakieś szybkie siku też jest. Nie wiem tylko czy taki duży i aktywny pies, który jest zasadniczo od szczeniaka przyzwyczajony do biegania po dworze, nie będzie cierpiał w warunkach miejskich.

z góry dziękuję za wszystkie opinię i tulam mocno Wasze pieski 💕

Link to comment
Share on other sites

Napewno będzie szczęśliwszy z tobą w bloku mając twoje serce i zainteresowanie niż ogród bez człowieka praktycznie. Weź ją i daj jej miłość.

Zawsze miałam duże psy nawet w niedużym mieszkaniu w bloku i były szczęśliwe bo poświęcaliśmy im dużo czasu, spacerów, serca.

Link to comment
Share on other sites

Witam! przez ponad 12 lat bylam dumna wlascielka owczarka szkockiego(cudownego i bardzo energicznego psa),ktory prawie cale swoje zycie mieszkal w blokach, po pewnym czasie dolaczyl do niego husky i wiem,ze jedynymi ograniczeniami do trzymania psa w mieszkaniu(nawet malym) jest znalezienie miejsca na odpowiednio duze legowisko i...  zaangazowanie wlasciciela; to nie prawda,ze psy zyjace w domu z ogrodem,sa szczesliwsze niz te w blokach,czesto jest wrecz przeciwnie,ogrod rozleniwia wlascicieli,uwazaja,ze skoro pies ma miejsce,zeby sie wybiegac,to nie potrzebuje spacerow; nic bardziej mylnego! kazdy pies potrzebuje nie tylko ruchu,ale i "podniet" intelektualnych,a dlugie spacery zapewniaja mu i jedno i drugie; pies przebuwajacy caly czas na tym samym terenie(nawet duzym) szybko sie nudzi i "zamula",obudzi sie,obejdzie teren i zacznie kombinowac jak sie z tamta wyrwac;) 

podsumowujac... z tego co piszesz,pies bedzie duzo szczesliwszy z Toba niz jest teraz; znajdz tylko czas i checi,by chodzic z nia na dlugie i aktywne spacery (aportowanie,pokonywanie przeszod,plywanie,jesli masz taka mozliwosc),ucz ja nowych koment i po prostu spedzaj z nia czas,a bedzie bardzo szczesliwym psem,ktory da Ci duzo radosci:)! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...