Jump to content
Dogomania

Podróż pociągiem


Turria

Recommended Posts

Mam dość nietypowe pytanie. W prawie i w większości regulaminów przewoźników stoi, że pies w trakcie podróży ma być w transporterze lub na smyczy i w kagańcu.

 

Co jeśli jednak kwestia dotyczy szczenięcia? Czy mogę wsiąść spokojnie do pociągu czy tramwaju że szczeniakiem trzymanym na rękach?

 

Prawo nie określa w jakim wieku pies powinien nosić kaganiec, a przecież logiczne jest że nie założę go ośmiotygodniowej kulce. Nauka noszenia kagańca to cały proces. 

 

Pytam bo będę odbierać pieska z hodowli i niestety, nie posiadam samochodu a raczej nie znajdę chętnych do tej podróży. Przygotowuje się więc na podróż z maluchem na rękach, z biletem na psa, w pierwszej klasie żeby było mniej tłoczno i torbą podóżną, w którą zapakuję papierowe ręczniki, smaczki, miskę podróżna, wodę, kocyk i jakaś zabawkę dla małego. Planuje po drodze przesiadkę na wszelki wypadek. Martwią mnie tylko przepisy i boje się że wylecimy z pociągu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2022 o 17:37, Turria napisał:

Pytam bo będę odbierać pieska z hodowli i

Zapakuj kuleczkę do torby,lub transporterka i wszyscy będa zadowoleni.Na rękach i pies się umęczy i Ty,na dodatek wszyscy będa chcieli go 'mamlać'.W torbę dla szczeniaka włóż pampersa,drugiego miej w zapasie.Obsiusiana z pieskiem na kolankach będziesz sie prezentowała słabo 🙂

"Planuje po drodze przesiadkę na wszelki wypadek" ale po co?pies bez szczepienia na szczenięce choróbska nie powinien  być na dworze!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...