Jump to content
Dogomania

Uporczywe podsikiwanie w określonych sytuacjach


wilcza.jaga

Recommended Posts

Cześć!

Jestem szczęśliwą posiadaczką dziesięciomiesięcznej suczki, kundelka. Iskra bardzo ładnie radzi sobie z zachowywaniem czystości w domu/miejscach publicznych/u znajomych, gdzie nie ma innych psów. Niestety w dwóch sytuacjach, a mianowicie w domu moich rodziców (u sąsiadów za siatką mieszka jej rodzeństwo) i w momencie kiedy w domu są inne psy (u znajomych z psami, albo kiedy ktoś przyjdzie z psem w odwiedziny do nas) pojawia się uporczywe podsikiwanie. Najpierw jest to zwykły mocz, później już tylko woda. W takich warunkach Iskra sika praktycznie co 15 minut, może półgodziny. Kiedy inne pieski znikają, lub wyjeżdżamy od moich rodziców problem znika, stąd zakładam, że nie powinno to być nic na tle zdrowotnym. Szukałam na internecie podobnego wątku, jednak nic nie pasuje do mojego problemu, zastanawiam się z czego to może wynikać? Czy jest to jakiś rodzaj dominacji/oznaczania terenu? Czy powinnam udać się z Iskrą do behawiorysty, czy może są jakieś łatwe sposoby, żeby oduczyć jej takiego zachowania?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

Równie dobrze może to być sygnał uległości- sporo psów podsikuje przy spotkaniu człowieka pamiętanego ze szczenięctwa.Podobnie przy spotkaniu psa starszego, pamiętanego ze szczenięctwa. Ograniczyłabym wizyty ludzi z psami w domu, a przynajmniej przed wizytą spotkanie na zewnątrz. Przy wizycie w domu - kontrola obu psów, wymaganie np spokojnego leżenia w dystansie. U rodziców w ogrodzie - miniszkolenie połączone z nagradzaniem suczki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...