Jump to content
Dogomania

Szczeniaki z lasu, wszystkie mają domy, Benek po 3 latach ma Rodzinę. Pod opieką Dogomaniaków dzika mamusia SABINKA. Kicia Uffi ma już DS.


Tyśka)

Recommended Posts

2 minuty temu, agat21 napisał:

A gdzie one są? Co to za miejsce? 

To samo co dwa poprzednie mioty :(((  Okolice Biłgoraja. Kiedy dziewczyny polowały na matkę i ostatnie dwa szczeniaki, rodzeństwo Benia, Majlo i Alexa to pokazała się im mała suczka z chorą łapką i tymi dwoma szczeniętami. Na razie nie można ich złapać, bo nie ma dokąd zabrać.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, agat21 napisał:

A dzikie, czy nie bardzo?

Dzisiaj wyjaśni się, czy któreś z rodzeństwa Benio, Majlo i Alex pojedzie do dt? Gdyby pojechało, to zwolniłoby się miejsce dla tych?

Uciekają, oszczekują na odległość :( Tyle wiadomo na razie. Mama dzisiaj się nie pokazała...

Właśnie zmiana planów... Dziewczyny stwierdziły, że można by ogłaszać Benia, Majlo i Alexa już do adopcji. Może ktoś się znajdzie, kto podaruje im domy. Mają urodę adopcyjną, zaczęły męrdolić ogonkami na widok człowieka. Teraz ważne, aby zabezpieczyć tę niedużą mamusię z dwoma maluchami. Zapytam panią Wiktorię z Suchej Beskidzkiej czy mogłaby wziąć chociaż jednego albo... albo myślę o hoteliku, o anecik? Może przyjęłaby całą rodzinkę? To tylko mamusia i 2 maluchy.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, agat21 napisał:

Jesteśmy w kontakcie w sprawie kociaczków z oczkami. To jesli fundacja weźmie koteczkę, to my weźmiemy tego drugiego. Do Warszawy czy w okolice Łodzi możemy też podrzucić wtedy koteczkę, do Poznania nie byłoby już tak daleko, może ktoś by ją dowiózł dalej. Zaraz dam znać Marcie.

To ten drugi kocio. Aktualnie przebywa w DT w Tomaszowie, ale tutaj nikt nie uratuje mu wzroku, nawet jeśli jest jakaś szansa :(. Ma około 6 tygodni, więc jest prawdopodobnie bratem koteczki. Widział go weterynarz, określił że to raczej ślepak. Jak chcecie mu pomóc to podam Ci namiary do znajomej Gosi, która go znalazła, bo to ona zawiozła go do weta i rozmawiała z wetem. Nie wiem czy w obecnym stanie kotek zaraża.
 

242575630_10224397054226432_1527434898874328802_n.jpg.c5af90cb2496b46e528e6408d6b2a7d9.jpg

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Może być zdjęciem przedstawiającym zwierzę i na świeżym powietrzu

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.09.2021 o 19:15, Tyśka) napisał:

Maluchy złapane, hip hip hurra!

Do niedzieli spędzą czas u Znajomej Marty :) A potem ruszą do DT :)

242498452_982569642593178_5818784919149500400_n.jpg.f797cbd9f6fabddb4fcc28d9129eebbb.jpg

 

Dnia 22.09.2021 o 19:35, Tyśka) napisał:

Maluchy były już u weta... Dostały coś na pchły i robale. Podczas łapania gryzły, ale u weta grzeczne, dają się głaskać. Będzie dobrze:)

received_586552036036992.jpeg.0bd3c9ff0cb01bae9ada4da1dfd01bc8.jpeg

received_1283469118758612.jpeg.94735b3ffd460df5619094992cb9c360.jpeg

received_2212339535570902.jpeg.72fae3763ec170296c7d41c09b99ffa4.jpeg

Maluchy od drugiej mamusi jadą jutro do DT do Starego Sącza. Na razie są przerażone, siedzą skulone w kąciku kennela, na widok człowieka robią pod siebie :( Ale jutro już będą w cieple, w domowym zaciszu... oby szybko się przekonały, że człowiek nie jest zły. Agnieszka (DT) przejmie całą odpowiedzialność za te dwa brzdące, dziękuję!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wycofał się chętny DT dla maluchów, ten który miał mieć dzisiaj wizytę. Zadzwonila do mnie Pani, że przemyślała sprawę i chciałaby pomagać lokalnym psiakom w okolicznych fundacjach, tak aby zanim podejmie decyzję o pdarowaniu DT mogła poznać psiaka, wziąć na spacer. Ma odzywać się do krakowskich organizacji prozwierzęcych. Z jednej strony szkoda, bo dla naszych nowych maluchów nie mamy nic :( Z drugiej podziękowała, że w ogóle rozpaliłam w niej chęć takiej pomocy. 

Link to comment
Share on other sites

Zaktualizowałam pierwszą stronę.

Podsumowując:
a). STARSZAKI:
- Majlo, Benio i Alex są bezpieczne w kojcu i gotowe do adopcji, szukamy im DS
- ich dwoje rodzeństwa nadal przebywają w lesie z mamą, ale na razie złapanie ich jest nierealne, nie wchodzą do klatki-łapki.

b) MALUCHY od mamy z niebieskim okiem: 
- 6 w najtragiczniejszym stanie trafiła pod opiekę Chełmskiej Straży Sekcja Krasnystaw,
- 2 zostały złapane w mijającym tygodniu, są przerażone, jutro jadą do Szczeniaczkowego DT w Starym Sączu (pełną opiekę przejmuje DT)

c). NOWIUTKIE, od czwartej małej mamy, z ranną łapą:
- jest ich 2, są przerażone - ich trzeba zabezpieczyć.

W sumie udało się uratować 11 szczeniąt, 4 szukają pomocy (2 małe + 2 starszaki), do tego do wyłapania 4 dorosłe suki (3 psie mamy i jeszcze jedna). Pomyślałam, że może dogomaniacko uda nam się pomóc tym nowym wraz z ich mamą - c, koniecznie z mamą, bo wieśniaki chcą ją złapać i wziąć na łańcuch :( Mała to mało zje, a popilnuje gospodarstwa...

Za chwilę wrzucę Wam zdjęcia maluchów, dla których potrzebna jest pomoc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Tyśka) napisał:



c). NOWIUTKIE, od czwartej małej mamy, z ranną łapą:
- jest ich 2, są przerażone - ich trzeba zabezpieczyć.

(...) Pomyślałam, że może dogomaniacko uda nam się pomóc tym nowym wraz z ich mamą - c, koniecznie z mamą, bo wieśniaki chcą ją złapać i wziąć na łańcuch :( Mała to mało zje, a popilnuje gospodarstwa...

Za chwilę wrzucę Wam zdjęcia maluchów, dla których potrzebna jest pomoc.

Dzisiaj może uda się zrobić zdjęcia mamy, a ja się modlę, aby więcej szczeniąt już nie było...
a.jpg.935d419a51dbba59f1a13c12497f512e.jpg

a2.jpg.81a31e582b17952b2e7c3ef72615966c.jpg

a3.jpg.05e633db3d84c30d9406b0682c50f6a4.jpg

a4.jpg.9217a784d7bf1a8272e9782276df63bf.jpg

a5.jpg.9077846e7bf8f0caa3d34e2842c3a1a5.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Szczeniaki z nory, szczeniaki śpiące pod deskami szopy... 11 szczeniąt zabezpieczonych, na pomoc czeka NOWY miot z mamusią :( str. 5.
1 godzinę temu, agat21 napisał:

Matko.. jak tu pomóc? :( Tysiu, może faktycznie proś Anecik o miejsce, masz chyba dobre dojścia u niej ;) I będziemy wiedzieć na ile trzeba  zbierać deklaracje.. 

Skrobnęłam do anecik... może ma miejsce.
Znowu będę pisać do organizacji prozwierzęcych, ale powiem Wam, że trochę zapału już nie mam. Od 2 tygodni tylko to robię: najpierw w sprawie Dianki z dziećmi, potem w sprawie poprzednich miotów z tego lasu, teraz do kocich fundacji... :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Skrobnęłam do anecik... może ma miejsce.
Znowu będę pisać do organizacji prozwierzęcych, ale powiem Wam, że trochę zapału już nie mam. Od 2 tygodni tylko to robię: najpierw w sprawie Dianki z dziećmi, potem w sprawie poprzednich miotów z tego lasu, teraz do kocich fundacji... :(

Co ja Ci mogę na to odpowiedzieć kochana.. może tylko tyle, że rozumiem Cię doskonale. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...