Jump to content
Dogomania

Wodoodporna zabawka wydająca dźwięk, bądź wibracje.


Stanisław od Marleya
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Wiem, że temat może dość specyficzny, lecz posiadam 5 letniego border collie, który od małego przez wadę genetyczną w postaci zaniku siatkówki tracił wzrok. Niestety w tej chwili jest już całkowicie ślepy, co nie przeszkadza w żaden sposób w jego funkcjonowaniu, bo tracił wzrok stopniowo, wiec zdążył się do tego przyzwyczaić ( + jest strasznie inteligentnym psem, co znacznie ułatwia jego wychowanie). Bardzo dobrze używa innych zmysłów i jest strasznie posłuszny, przez co nie muszę wyprowadzać go na smyczy przy krótszych spacerach. "Marley" przez genetykę bordera jest typem zaganiacza i zadaniowca, przez co uwielbia wszelkiego rodzaju aportowanie, a zwłaszcza w wodzie. Moim pytaniem jest, czy istnieje zabawka, która jest wodoodporna i wydawałaby z siebie jakiś dźwięk lub wibracje przez co byłaby dla niego "widoczna" w wodzie. Chciałbym od razu dodać, że pies ma zakupiony kapok, przez co jest zabezpieczony przed ewentualnym wypadkiem oraz ja jako jego przewodnik zawsze jestem gotowy wskoczyć po niego do wody niezależnie od sytuacji. Prosiłbym o wasze rady, ponieważ biedak się trochę meczy, żeby wywąchać patyk, a pływanie to jego ulubiona zabawa.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Stanisław od Marleya napisał:

a zwłaszcza w wodzie

nie wiem,szukaj w google,ale chyba zabawki piszczą dopiero jak je pies chwyci w zęby,samonaprowadzającego dzwięku nie mają...może się mylę.,szukaj.

Link to comment
Share on other sites

Być może rozwiązaniem byłaby silniej pachnąca zabawka - pływająca zabawka z próbką zapachową - psy w wodzie potrafią szukać określonego zapachu. Nawet oddechu nurka znajdującego się pod wodą. Albo gwizdek - rodzajem lub długością gwizdu można informować psa, w którą stronę powinien płynąć. Poza tym - czy znasz Tomasza Pecolda? Informacje o nim znajdziesz w internecie, chyba jako pierwszy demonstrował w Polsce pracę borderów z owcami i nie tylko, ma ogromne doświadczenie w szkoleniu borderów, może podsunie pomysły jakie bezpieczne zajęcie da radość Twojemu psu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...