Jump to content
Dogomania

Rozliczony BAZAREK SPOŻYWCZY


Mazowszanka13

Recommended Posts

3 godziny temu, Mazowszanka13 napisał:

Znalazłam na fb przepis na marynowane pączki mniszka. Podobno smakują jak kapary.

W maju wielka akcja zbierania.

Pare dni temu oglądałam taki przepis na YouTube :) 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Iv_ napisał:

Pare dni temu oglądałam taki przepis na YouTube :) 

Ha, ha ! Może nawet ten sam przepis. Ale w przypadku wysyłki trzeba by zapasteryzować kiszonkę, aby zassało zakrętkę. Co prawda zakwas chlebowy wysyłałam niezassany, ale on był gęsty.

Link to comment
Share on other sites

Moje Ciocie, za komuny w latach 50, robiły kapary z pączków nasturcji, która w tym celu była siana na działce. Niestety, nie wiem, wg jakiego przepisu, ale dorośli chwalili. Dla mnie wtedy to było "fuj", jak i wiele innych przysmaków. Myślę, że prawdziwe, też by były :D

PS Czy one nie były w occie? 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, konfirm31 napisał:

Ba ;) 

To masz tutaj samo zdrowie, w dodatku z kuchni, jaką lubisz. I do zrobienia teraz

http://belgiaodkuchni.blogspot.com/2010/06/pesto-z-pokrzyw-i-podagrycznika-ze.html?m=1

 

Nie wiem co to podagrycznik, ale pokrzyw u nas pod dostatkiem. Chętnie zrobię, bo lubię pesto wszelakiego rodzaju.

Link to comment
Share on other sites

A propos pesto. W ostatniej "Werandzie Country" znalazłam przepis na pesto z brokuła, ale jeszcze nie robiłam.

MAKARON z WEGAŃSKIM PESTO

1/2 pół opakowanie pełnoziarnistego spaghetti, 5 różyczek brokuła,oliwa, ząbek czosnku, pęczek bazylii, sól, łyżka płatków drożdżowych, 15 pomidorków koktajlowych

Brokuły ugotować na parze, zblendować z czosnkiem,bazylią i płatkami. Doprawić solą i oliwą.

Połączyć z makaronem. Do dekoracji: listki bazylii i połówki pomidorków, ewentualnie plasterki awokado.

Link to comment
Share on other sites

Podagrycznik wiosną to moja ulubiona roślina obiadowa, ale zarówno przekleństwo na działce. Rośnie i pozbyć się go nie można. 

 

Podagrycznik robię tak:

Podsmażam na klarowanym maśle czosnek, cebulkę. Dodaje umyty i grubo posiadany podagrycznik. Duszę chwilę. Dodaje kawałek sera feta, śmietanę, sól i pieprz i polewam makaron. Pycha. U mnie wszyscy uwielbiają. Robię od lat ;) 

Link to comment
Share on other sites

Gdybym mogła, to bym to zweganizowała i zrobiła na obiad. Ale ostatnio jestem unieruchomiona w domu i  o podagryczniku, mogę tylko pomarzyć :(. A wegański ser typu feta, jest od jakiegoś czasu w biedronce . Producent - Violife. 

Fajny przepis. Kiedyś go wypróbuję. Dzięki :) 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Mazowszanka13 napisał:

Sebastian Szaman 21 Wieku pokazuje na filmiku jak rozpoznać podagrycznik.

Do tego szamana to mam ambiwaletny stosunek ;) 

A zioło naprawdę łatwo rozpoznać :)

 

Na dniach spróbuję to pesto(pastę) z podagrycznik i pokrzywy zrobić. Zaintrygował mnie przepis. 

Jak pojadę na wieś, to pokrzyw urwę. Mam też w planie zupę pokrzywową i pierogi z pokrzywami. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...