Jump to content
Dogomania

Zakończony - Kwiatki z Lolciowej rabatki --- czynne do 27.09. 2020 godz. 20.00


ona03

Recommended Posts

4 godziny temu, Isiak napisał:

Fajny lasek :) To działka wyłącznie rekreacyjna, czy dom też tam jest lub będzie?

Ja bym może spróbowała posadzić między sosenkami rododendrony, lubią kwaśną ziemię i dobrze się czują w cieniu innych drzew, pięknie kwitną w różnych kolorach. jarzębina dodałaby koloru - białe kwiaty wiosną, czerwone owoce latem i jesienią. Poza tym wrzosy i wrzośce. Może też hortensja bukietowa, magnolia gwiaździsta, a z wiosennych jeszcze konwalie i jakieś cebule, np. szachownice, . W jaśniejszych miejscach także azalie. Ale ja się za bardzo nie znam, niech Onka się wypowie.

domu nie ma, ani prądu

powoli będziemy coś dosadzać, ale w tym roku to chyba niewiele, trzeba najpierw  przygotować miejsce

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Iv_ napisał:

Jak jest taka możliwość, że możesz odsprzedać kawałek tego mojego wymarzonego kwiatka, to ja chętnie zakupię :) 

 

Oczywiście, że się podzielę :))))

 

 

 

33 minuty temu, NikaEla napisał:

domu nie ma, marzy nam się...

powoli będziemy coś dosadzać, ale w tym roku to chyba niewiele, trzeba najpierw  przygotować miejsce

Eluniu,  zwierzątka leśne lubią wszystko podgryzać, może troszkę ogrodzić :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, ona03 napisał:

Musisz balkon dobudować :)))

Poczta normalna, żaden punkt ?

Mam parę nowych kaktusków, jakbyś była chętna, i kwitnące sadzonki fuksji, już udomowione,mogą mieszkać w domu :)))

Już się zastanawiam jak powiesić doniczki  na suficie i zrobić donice takie głębokie żeby drzewo posadzić :))))

:) tak :) jestem chętna. Kaktusy pokochałam miłością platoniczną. One ranią a ja nadal kocham. Fuksje widziałam piękną w ogrodzie botanicznym.. Ahhh. :)

PS. Tak normalna poczta :)

Link to comment
Share on other sites

No i widzicie drogie ogrodniczki, dopiero teraz mam chwilkę na bazar......

 

5 godzin temu, Iv_ napisał:

Bardzo dziękuję :)) 

Bardzo proszę :)))))

 

 

 

4 godziny temu, NikaEla napisał:

Tak oczywiście, w poniedziałek zacznie stawać płot. 

Dobra decyzja :)

 

 

 

4 godziny temu, alex260503 napisał:

Dzień dobry poproszę jeszcze 15 a rudbekie dwubarwną. Przepiękny ten ciemny liliowiec. 

Jak bardzo, bardzo, bardzo go potrzebujesz, to coś tam jeszcze chyba będzie :)

 

 

 

2 godziny temu, mila-ada napisał:

Mówi się trudno i kocha się dalej...

No przykro mi, że się schował....

 

 

 

2 godziny temu, uxmal napisał:

Już się zastanawiam jak powiesić doniczki  na suficie i zrobić donice takie głębokie żeby drzewo posadzić :))))

:) tak :) jestem chętna. Kaktusy pokochałam miłością platoniczną. One ranią a ja nadal kocham. Fuksje widziałam piękną w ogrodzie botanicznym.. Ahhh. :)

PS. Tak normalna poczta :)

Pod koniec tygodnia mam luźniej to zrobię fotki i wybierzesz sobie :)))

A książkę o kaktusach już masz ????

 

 

Jakiś miesiąc temu, na grzędzie tuż obok domu, w biały dzień / godz.18.00/ chodził sobie jeż. Pomyślałam sobie, że mój piechu go zaraz pożre, to go wyniosę za ogrodzenie, tam ma większe pole na popas :). Ale coś za bardzo się plątał w jednym miejscu, zaglądam tam, a tam gniazdko z maluchami, jeszcze białymi, to już zostawiłam towarzystwo w spokoju, niech dorosną :).

Tak mamuśkę jeżykową zaczęłam dokarmiać,  wieczorem wstawiałam miseczkę z jedzonkiem, rano wyciągałam.

I w piątek przy miseczce leżał maluśki jeżynio, ewidentnie go odrzuciła. Po telefonie do Pani od jeżyńków,  zawiozłam go do ZG, ale nie udało się go uratować. Jak wróciłam było już po 20.00, ale jeszcze poszłam zobaczyć co u rodzinki, a tam mamuśka z maluchem w zębach się wyprowadza. Zobaczylam  gdzie się przenosi, i od piątku monitorowałam rodzinkę.

Jeden maluch wrócił do starego gniazda i tam sobie mieszkał, zapchlony strasznie, dziś kupiłam proszek na pchełki, i zabrałam go do kontenerka, troszkę pomieszka u mnie, później pojedzie do fachowców.

A około 22, wołam swojego Rudzielca do domu, a on nie ma zamiaru iść i stoi w jednym miejscu przy płotku i gapi się na grzędę, to ja za latarkę i patrzę co tam jest, no i jest drugi jeżynio, no i teraz mam dwa.

Będę szukała reszty, jak są, i pojadą wszystkie na zimę do hibernatorów, same nie dadzą rady zahibernować, za matutkie.

No i mam jesienne sierotki, wybaczcie mi nieobecność na wątku i opóźnienia w wysyłkach, nie mogłam ich samych zostawić.....

 

 

 

A dziś wysłałam, bukowa, Grażka123, sonia 71, czekajcie na paczuchy.

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, ona03 napisał:

Jak bardzo, bardzo, bardzo go potrzebujesz, to coś tam jeszcze chyba będzie :)

Dzień dobry

zapraszamy po Lolciowe kwiatuszki:)

Oneczko te rudbekie 3 szt. bo zapomniałam napisać, a jeśli chodzi o liliowca to jakby się znalazł byłoby super. niestety teraz nie mogę tak często zaglądać na bazarek bo każdą wolną chwilę (oprócz pracy) spędzam u siebie na budowie. robi się tarasik i myślę że w ciągu dwóch tygodni będę przeprowadzać mój ogródeczek. także wysyłka też na sam koniec:)

pozdrawiam wszystkie ogrodniczki i życzę miłego dnia:)

Link to comment
Share on other sites

 


Dzień dobry kfffffiatuszki :)

szafirki się polecają, uwielbiam te małe kuleczki :)))

spacer.png

 

 

 

8 godzin temu, uxmal napisał:

Odpiszę jutro  :)  padam. :)

To my wszystkie przemęczone, a piątuniunio daleko .......

 

 

53 minuty temu, Iv_ napisał:

Nie wiedziałam, że jeże mają pchły :/

A czy zdążą się maluchy odchować przed zimą? 

Pcheł maja strasznie dużo....

No nie zdążą, dlatego je pomalutku zbieram. Będę szukała reszty, jak są, i pojadą wszystkie na zimę do hibernatorów, same nie dadzą rady zahibernować, za matutkie.

 

 

30 minut temu, alex260503 napisał:

Dzień dobry

zapraszamy po Lolciowe kwiatuszki:)

Oneczko te rudbekie 3 szt. bo zapomniałam napisać, a jeśli chodzi o liliowca to jakby się znalazł byłoby super. niestety teraz nie mogę tak często zaglądać na bazarek bo każdą wolną chwilę (oprócz pracy) spędzam u siebie na budowie. robi się tarasik i myślę że w ciągu dwóch tygodni będę przeprowadzać mój ogródeczek. także wysyłka też na sam koniec:)

pozdrawiam wszystkie ogrodniczki i życzę miłego dnia:)

Dzień dobry alexiu :)

Właśnie miałam pytać, kiedy , ale już wiem :)))

Wczoraj podzieliłam liliowca i jest jeszcze jeden. Dopilnuj wszystkiego na budowie, żeby było tak jak chcesz :)))

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ona03 napisał:

Pcheł maja strasznie dużo....

No nie zdążą, dlatego je pomalutku zbieram. Będę szukała reszty, jak są, i pojadą wszystkie na zimę do hibernatorów, same nie dadzą rady zahibernować, za matutkie.

 

Dobrze, że jeżowa mama u Ciebie się zagnieździła. Maluchy będą miały szansę :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, NikaEla napisał:

Mają i to strasznie dużo.

Widuje jeże jak chodzę z psem na spacer, ale nie ruszałam ich i nie przyglądałam się z bliska. Dla mnie to duże zaskoczenie, że mają. Raczej pchły kojarzą mi się z sierścią, a nie igiełkami ;) 

Ciągle czegoś nowego człowiek się uczy :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś dostałam paczkę, świetnie zapakowana, rośliny w bardzo dobrym stanie już wsadzone.

Dodatkowo znalazłam w paczce niespodziankę, cebulki cebulicy, rozumiem że w gratisie - bardzo dziękuję:)

Zapraszam na bazarek Jo37 gdzie są również rośliny i cebulki z mojego ogrodu.

Serdecznie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Iv_ napisał:

To ja hopsnę ;) 

Mam Iv_ciu kwiatka dla Ciebie :), właśnie wyprodukowałam :))))

I już zapisałam  co :)))))

 

100.  Słoneczniczek szorstki ------ 2  szt. -  5,00 zł/szt  ------------ 

Iv_ -------------------  1 szt

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Iv_ napisał:

Widuje jeże jak chodzę z psem na spacer, ale nie ruszałam ich i nie przyglądałam się z bliska. Dla mnie to duże zaskoczenie, że mają. Raczej pchły kojarzą mi się z sierścią, a nie igiełkami ;) 

Ciągle czegoś nowego człowiek się uczy :) 

 

To teraz jak spotkasz we wrześniu malucha, to do kieszeni pakuj, sam nie da sobie rady :)

 

 

9 godzin temu, bukowa napisał:

roślinki już u mnie, bardzo dziękuję

 

Cieszę się, że już dotarły :)))

 

 

 

 

5 godzin temu, sonia71 napisał:

Doszła paczka.....raczej wielka ,mega paka :) ,wszystko tak zabezpieczone że przez tydzien mogła by poczta przetrzymywac i tak by przetrwaly rośliny :),już posadzone ,skorzystałam z mokrej ziemi.

Dziękuję.mam nadzieję że przelew też już na koncie.

Przelew dotarł,  pięknie dziękujemy.

Rozchodniki tak się rozszalały w tym roku, że myślałam, że ich nie zapakuje ....

 

 

 

2 godziny temu, Grażka123 napisał:

Dziś dostałam paczkę, świetnie zapakowana, rośliny w bardzo dobrym stanie już wsadzone.

Dodatkowo znalazłam w paczce niespodziankę, cebulki cebulicy, rozumiem że w gratisie - bardzo dziękuję:)

Zapraszam na bazarek Jo37 gdzie są również rośliny i cebulki z mojego ogrodu.

Serdecznie pozdrawiam

Fajnie, że paczka dotarła, ale widzę, że nie byłaś wtajemniczona ...., cebulicę zakupiła Jo37, prosiła o dopakowanie :)

 

 

 

54 minuty temu, uxmal napisał:

Aj, myślałam że słoneczniczek to jeżówka. :))))

A słoneczniczek, to słoneczniczek  :)))))

 

Dotarły wpłaty : mila-ada, Sonia 71,  esza,  mdk 8, bukowa, koja, Grażka 123  beerhandenklappend.gif

 

 

Dziś paczuchy poleciały do : koja, esza, mdk8 :)

 

 

Następne wysyłki po niedzieli :)

Jutro, tylko już zapakowane cebulki maarit :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...