Jump to content
Dogomania

Jeden miot a dwie suki w domu


soniusia150

Recommended Posts

Witam, jedna z moich suczek kilka dni temu urodziła maluchy (cesarka) natomiast druga próbuje te maluchy "ukraść". Wszystko jest odpowiednio zabezpieczone ale zastanawiam się jak długo to potrwa. Czy będę mogła wypuścić szczeniaki z kojca jak trochę podrosną? Wcześniej ta pierwsza sunia miała małe ale ta co ma małe teraz nie była nimi w ogóle zainteresowana i jak szczeniaczki trochę podrosły to biegały sobie po całym domu. Teraz jednak boje się że tych nie będę mogła wypuścić bo drugą sunia zrobi im krzywdę. Nigdzie nie mogę znaleźć podobnej historii. Może wiecie jak długo to potrwa i czy szczeniak będą bezpieczne jak je wypuszczę. To jest dopiero mój drugi miot więc będę wdzięczna za pomoc i wyrozumiałość 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, soniusia150 napisał:

Witam, jedna z moich suczek kilka dni temu urodziła maluchy (cesarka) natomiast druga próbuje te maluchy "ukraść". Wszystko jest odpowiednio zabezpieczone ale zastanawiam się jak długo to potrwa. Czy będę mogła wypuścić szczeniaki z kojca jak trochę podrosną? Wcześniej ta pierwsza sunia miała małe ale ta co ma małe teraz nie była nimi w ogóle zainteresowana i jak szczeniaczki trochę podrosły to biegały sobie po całym domu. Teraz jednak boje się że tych nie będę mogła wypuścić bo drugą sunia zrobi im krzywdę. Nigdzie nie mogę znaleźć podobnej historii. Może wiecie jak długo to potrwa i czy szczeniak będą bezpieczne jak je wypuszczę. To jest dopiero mój drugi miot więc będę wdzięczna za pomoc i wyrozumiałość 

Rozumiem,że masz hodowlę,tak?

Pilnuj maluchów,starsza suka może zdecydowanie chcieć wyeliminować małe swojej rywalki...to się zdarza wcale nierzadko.Porozmawiaj z doświadczonymi hodowcami,kiedy taka sytuacja minie,nie potrafie na to odpowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Hodowałam rottweilery, miałam w mieszkaniu dwie suki i nigdy żadna nie zrobiła szczeniakom ani swoim ani tej drugiej krzywdy. Rottweilery są bardzo opiekuńcze w stosunku do mniejszych i słabszych istot a suki zawsze żyly w zgodzie.

I myślę, że ta suczka jest po prostu zainteresowana szczeniakami i nie ma żadnych złych zamiarów więc powinnaś pozwolić jej obejrzeć maluchy, oczywiście w swojej obecności.

Link to comment
Share on other sites

Mieszkamy w Anglii tutaj rejestracja hodowli wygląda inaczej niż w Polsce ale wszystkie szczeniaczki mają pełną dokumentację wraz z rodowodami z brytyjskiego Kennel klubu. 

Pokazaliśmy jej piski: powąchała i polizał je i wydawało się że jest ok ale jak wyszliśmy na chwile z pokoju to zabrała jednego i uciekła z nim na podwórko nic mu się nie stało ale boje się że gdybyśmy tego nie zauważyli to mogłoby się źle skończyć. 

Sunie to buldożki francuskie 

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, soniusia150 napisał:

to mogłoby się źle skończyć. 

Sunie to buldożki francuskie 

To jest podobno częste zjawisko - jedna suka nie toleruje młodych drugiej,a wyjątki potwierdzają regułę...Nie wyniosła małego,żeby mu pokazać świat......Bądź bardzo ostrożna,popytaj ludzi z KC.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...