Jump to content
Dogomania

Zmiana karmy suchej Brit na inną


zmora90

Recommended Posts

Witam, od dwóch lat karmię poją suczkę karmą Brit Premium By Nature Sensitive jagnięcina i ryż. Aktualnie coraz ciężej jest ją dostać. Odnoszę też wrażenie, że straciła na jakości.

Chcę ją zmienić na coś innego z podobnej półki cenowej. Interesują mnie karmy dla psów dorosłych. Moja suczka waży 15 kg, więc dla psów średnich rozmiarów. 

Karmy o smaku ryb wszelakich odpadają, Kira ich tknąć nie chce. Tych o smaku kurczaka też chcę uniknąć.

Fajnie by było gdyby granulki były różnych kształtów/rozmiarów. Moja suczka jest niejadkiem i chociaż regularnie ukształtowaną karmę zje, to jednak z różnokształtną lepiej się bawi (i zjada więcej). Purina takie ma (lub miała kiedy ją jeszcze kupowałam dwa lata temu) ale z jej dostępnością u mnie krucho a i cena podobno poszła w górę. Zastanawiałam się czy nie kupować dwóch worków karmy na dwa rozmiary psów i ich zwyczajnie nie mieszać ale nie wiem jak to wygląda ze składem i dawkowaniem.

Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to chętnie o nich poczytam.

Link to comment
Share on other sites

Nie kupuj karm "o smaku " to tak jakbym ryż kupowała o smaku jagnięciny. 

Poszukaj karm mokrych w puszkach albo zobacz na suchą Ziwi Peak lub podobne w składzie.

Wykluczylabym narazie karmy z groszkiem ( nie jest jeszcze wyjaśnione jednoznacznie  czy nie wpływa na pracę serca u psa). 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, zmora90 napisał:

Wyglądają kusząco. Chyba zamówię trochę tej Wiejskiej Zagrody i zobaczymy :)

Dzięki

a co jest konkretnie w tej karmie kuszącego? 

przeczytałam   skład i nic kuszącego nie widzę - jedynie bardzo dużo grochu i ziemniaki

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Patmol napisał:

a co jest konkretnie w tej karmie kuszącego? 

przeczytałam   skład i nic kuszącego nie widzę - jedynie bardzo dużo grochu i ziemniaki

 

 

Jeśli masz inne propozycje to chętnie je poznam.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, zmora90 napisał:

Jeśli masz inne propozycje to chętnie je poznam.

Przecież nikt na tym forum nie zna Twojego psa; nie wie jaką ma teraz budowę, jak spędza dzień -czy raczej leży na kanapie, czy chodzi codziennie na porządne spacery po 20 km, a może biega przy rowerze, więc jedynie ci, którzy tutaj reklamują karmy,   będą ci wpychać jako doskonałe , te które sami reklamują. Łatwo ich poznać-mają niewiele postów. 

 Nie wiem tez jaka jest Twoja półka cenowa, bo ani nie wiem za ile kupujesz Brita, ani na ile ci starcza.  

Trzeba poczytać w internecie, a dużo jest takich artykułów, jak czytać składy karm, a potem poczytać składy różnych karm, w dostępnych dla Ciebie cenach, pamiętając że lepszej  jakościowo karmy pies zje dużo mniej,  i wybrać jakąś biorąc pod uwagę potrzeby swojego psa, a każdy pies jest inny,  ma inną  przemianę materii i inną aktywność. 

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, jowik napisał:

coś lepszego w cenie 14zł/kg masz?

to chodzi nie tylko o to ile kosztuje karma za 1kg, ale tez o to ile faktycznie konkretny pies jej zje, i jak się  będzie po niej czuł ; i jaki jest skład karmy

- a  w karmie,którą nachalnie reklamujesz są przede wszystkim ziemniaki i groch - po 14 zł/ za kg -kupiłbyś za tyle dla siebie jedzenie,które składa sie głownie z grochu i ziemniaków? 

i to jeszcze trzeba być świadomym,ze ten groszek łuskany i groszek niełuskany  i ziemniaki   w tej karmie dla psa to nie jest to jedzenie jakości dla ludzi;  ale takie jedzenie jakości tzw. do paszy dla zwierząt niezjadanych przez ludzi - wiec naprawdę warto poczytać składy i przemyśleć czym się karmi swojego psa (i z co się płaci)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, zmora90 napisał:

Jeśli masz inne propozycje to chętnie je poznam.


Ta Brit Premium By Nature Sensitive Lamb to nie wychodzi nawet 10 zł za 1kg;

ale w składzie są głównie ryż i otręby ryżowe  

https://royalwet.pl/pl/p/Brit-Premium-By-Nature-Sensitive-Lamb-15kg/5767

 

nie wiem na ile taka karma starcza  dla Twojego psa (np worek 15 kg)  i ile Ci wychodzi cenowo karma dla psa np liczona średnio na dzień

bo to by  musiał być punkt wyjścia - ile możesz wydać na jedzenie dla psa dziennie/czy miesięcznie

i czy dajesz psu coś wartościowego dodatkowo, oprócz karmy - czy on je same suche chrupy  codziennie od 2 lat

i co lubi jeść Twój pies ; to znaczy co mu dajesz np jako smaczki czy nagrody

 i czy jest aktywny?   jaką ma budowę?  jest  chudy? gruby?  itd

i dlaczego interesują cię tylko karmy suche? jaki jest powód? 

 

Link to comment
Share on other sites

Patmol, autorka tematu nie szuka karmy dla wyczynowca robiącego 20km dziennie, ani dla tłustej kulki leżącej na kanapie. Inaczej wiedziałaby co szukać. Więc przypuszczam, że szuka karmy dla psa o średnich wymaganiach, dodajmy niejadka. Dlatego poleciłam jedną karmę o chrupkach w różnym kształcie, drugą bardziej tłustą (tłuszcz wzmacnia smak i zapach).

W dalszym ciągu czekamy na twoje propozycje niedrogiej karmy dla przeciętnego średniego psa.

Dnia 27.04.2020 o 21:04, Patmol napisał:

jedynie ci, którzy tutaj reklamują karmy,   będą ci wpychać jako doskonałe , te które sami reklamują. Łatwo ich poznać-mają niewiele postów. 

Ja reklamuję?Dwie różne konkurencyjne karmy? I to jeszcze nachalnie? No nie bądź dziecinna. Od kiedy ilość postów świadczy o osobie i jej wiedzy? To, że napisałaś 6000postów nie robi z ciebie lepszej i mądrzejszej osoby. I proszę nie reklamuj więcej swojego sklepu Royalwet:

Dnia 27.04.2020 o 21:31, Patmol napisał:


Ta Brit Premium By Nature Sensitive Lamb to nie wychodzi nawet 10 zł za 1kg;

ale w składzie są głównie ryż i otręby ryżowe  

https://royalwet.pl/pl/p/Brit-Premium-By-Nature-Sensitive-Lamb-15kg/5767

 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, jowik napisał:

Patmol, autorka tematu nie szuka karmy dla wyczynowca robiącego 20km dziennie, ani dla tłustej kulki leżącej na kanapie. Inaczej wiedziałaby co szukać. Więc przypuszczam, że szuka karmy dla psa o średnich wymaganiach, dodajmy niejadka. Dlatego poleciłam jedną karmę o chrupkach w różnym kształcie, drugą bardziej tłustą (tłuszcz wzmacnia smak i zapach).

W dalszym ciągu czekamy na twoje propozycje niedrogiej karmy dla przeciętnego średniego psa.

Ja reklamuję?Dwie różne konkurencyjne karmy? I to jeszcze nachalnie? No nie bądź dziecinna. Od kiedy ilość postów świadczy o osobie i jej wiedzy? To, że napisałaś 6000postów nie robi z ciebie lepszej i mądrzejszej osoby. I proszę nie reklamuj więcej swojego sklepu Royalwet:

 

piszesz takie idiotyzmy,  i w dodatku niegrzecznie  , że szkoda nawet komentować  ;

nie masz psa -to niepotrzebna Ci moja propozycja dobrego jedzenia  dla psa  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...