Jump to content
Dogomania

Wemiarski a węgierski


Dies88

Recommended Posts

Witam, chcielibyśmy z dziewczyną adoptować psa. Bardzo podobają nam się wyżły weimarski i węgierski. Obydwie rasy  podobają nam się w równym stopniu w związku z czym mamy problem którego z nich wybrać. Czy moglibyście nam udzielić informacji jakie są rzeczywiste różnice pomiędzy tymi rasami? Na forum istnieje podobny wątek, jednak niestety nie okazał się specjalnie pomocny. W pierwszej kolejności chcielibyśmy wiedzieć czy to prawda że weimarskie są większe niż węgierskie (wolelibyśmy mniejszego). Czy prócz koloru sierści istnieją między tymi rasami jakieś inne zasadnicze różnice? (oczywiście niezależnie od tego, iż każdy pies może mieć swój indywidualny charakter). Wskazuję, iż mamy kota, czy zatem któryś z tych dwóch wyżłów mógłby być bardziej tolerancyjny w stosunku do kota? Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 21.03.2020 o 22:06, Dies88 napisał:

czy to prawda że weimarskie są większe niż węgierskie (wolelibyśmy mniejszego). Czy prócz koloru sierści istnieją między tymi rasami jakieś inne zasadnicze różnice? 

Właściciele i miłośnicy rasy mówią, że różnice są spore, ale nie czuję się kompetentna, aby te różnice wskazywać (nie chcę też, abyście tym się sugerowali, co mi kiedyś mówili hodowcy). Czy macie fejsbuka? Najlepiej byłoby abyście zajrzeli do grup poświęconych tej grupie FCI (Grupa dyskusyjna 1 i grupa dyskusyjna 2), do tego nawiązali kontakt z hodowcami FCI (w Związku Kynologicznym w Polsce) oraz poznali na żywo parędziesiąt osobników rasy u różnych właścicieli (i poznali też ich opinie jak się z wyżłami żyje), wtedy sami przekonacie się o różnicach. Na pewno nie są to miłe pieski rodzinne, ale mają swoje konkretne potrzeby... i dopiero po ich zapewnieniu mogą być "rodzinnymi". Ale koniecznie, odezwijcie się do osób, które znają te rasy od podszewki. Pamiętajcie, że wyżły mają sporę dozę niezależności i nie wychowacie ich jak... np. goldena czy owczarka niemieckiego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...