Jump to content
Dogomania

Pies warczy wieczorem


Recommended Posts

Dobry wieczór,

na początku chciałabym podkreślić że wybieram się z psem do behawiorysty w kolejnym tygodniu, a u weterynarza już byłam i wykluczył przyczyny zdrowotne. Chciałabym poznać Wasze opinie.

Mój pies, rasy corgi od jakiegoś miesiąca warczy wieczorami i pilnuje swojego legowiska, miski czy zabawki jak akurat jakaś leży gdzieś w mieszkaniu. Chciałabym podkreślić, że w ciągu dnia jest to niesamowity przytulak, kocha wszystkich ludzi i zwierzęta, zero jakiejkolwiek agresji. Wieczorami natomiast jakby czuł się niepewnie i wydaje mi się ze się boi (?). Czy ktoś z Was spotkał się z takim zachowaniem psa? Jak sobie radziliście?

pozdrawiam 

 

Link to post
Share on other sites

Ja wybrałabym się do dobrego trenera, który pokazałby jak nauczyć psa oddawania wszystkiego i podporządkowania właścicielom. Corgi są nie tylko śliczne - ale i często są niesamowicie pewne siebie, a szefem musi być człowiek.   No i najszybciej pod kierunkiem trenera w domu przepracowałabym problem miski; tylko miska z wodą powinna być do dyspozycji psa, i to w dystansie od legowiska. Jedzenie tylko w obecności i bliskości człowieka - nie zostawia się psu jedzenia w misce.Jak pies chce dostać coś więcej, niech na hasło miskę przyniesie w zębach i ładnie poda siedzącemu właścicielowi. Od razu zrozumie, czy karmi go człowiek czy miska.

Za wielu jest ludzi mieniących się behawiorystami - tylko po kursach weekendowych, ledwie z kilku-czy kilkunastogodzinną praktyką w pracy z psami. I bez praktyki  trenerskiej za często omijają problemy, zamiast je rozwiązać.  Bo ma być tak "wyłącznie pozytywnie".

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...